Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 24.571 au depus bilanț pentru 2022 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 88,7 mld RON, e 9,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 51,6% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 33,2%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| INOVA HUB S.R.L. SRL | 42094892 | 8559 | 38.120 (2023) |
| ULTRASOFT POWERTECH SRL SRL | 37839886 | 6201 | 38.100 (2023) |
| SIRAC2 SERVICE INSTAL S.R.L. SRL | 42026367 | 4322 | 38.100 (2025) |
| TOTAL ADMINISTRARE CONDOMINII SRL SRL | 32767495 | 6832 | 38.097 (2025) |
| KH REJUVENATION CENTRE S.R.L. SRL | 51670811 | 9623 | 38.005 (2025) |
| MOGAMBO FAST FOOD S.R.L. SRL | 43232489 | 5610 | 38.000 (2024) |
| MINDCORE AI S.R.L. SRL | 50405434 | 4740 | 37.996 (2025) |
| SENER STARTUP SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51682476 | 4100 | 37.981 (2025) |
| ALEXIFTI MEDIA S.R.L. SRL | 49778871 | 7420 | 37.980 (2025) |
| CODELINK S.R.L. SRL | 39684320 | 6210 | 37.979 (2025) |
| DAS CONS CONSTRUCT SRL SRL | 17690649 | 7112 | 37.945 (2025) |
| MANGO CONSTRADE S.R.L. SRL | 41388482 | 4791 | 37.931 (2020) |
| MOSCOW GSM S.R.L. SRL | 46776272 | 9510 | 37.922 (2025) |
| APEXLENS MEDIA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48699974 | 7420 | 37.920 (2025) |
| HEALTHY FITNESS FERARU S.R.L. SRL | 51075458 | 8551 | 37.895 (2025) |
| KLIMART ROMANIA SRL SRL | 13503233 | 4643 | 37.888 (2025) |
| ADALHEIDIS S.R.L. SRL | 49361865 | 9001 | 37.887 (2025) |
| WYZ RAINBOW IMPEX SRL SRL | 36512346 | 4642 | 37.886 (2025) |
| KIWI MEDIA GLOBAL S.R.L. SRL | 39947868 | 4321 | 37.879 (2025) |
| SPORT LINE CLUB SRL SRL | 37670425 | 9313 | 37.853 (2025) |
| POZITIV TOUR S.R.L. SRL | 40938073 | 4933 | 37.822 (2025) |
| INS-TECH CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49967803 | 4322 | 37.815 (2024) |
| PROMO CONTAB SRL SRL | 31820868 | 6920 | 37.800 (2025) |
| SACO STUDIO ARHITECTURA SRL SRL | 32458198 | 7111 | 37.787 (2025) |
| LA LUNE SERVICII S.R.L. SRL | 51938354 | 9529 | 37.785 (2025) |
| SUBMARINE CAPITAL S.R.L. SRL | 47304448 | 7022 | 37.766 (2024) |
| PERIS REAL ESTATE HOLDING S.R.L. SRL | 18663251 | 6812 | 37.755 (2025) |
| ALLSNIKRO S.R.L. SRL | 49381617 | 4933 | 37.735 (2025) |
| ELISABETH CONSULTING GRUP 2013 SRL SRL | 32622087 | 7820 | 37.700 (2025) |
| ARTHUR & SUZANNE BERNHARDT IMPEX SRL SRL | 5158126 | 7430 | 37.691 (2025) |
| GI POINT S.R.L. SRL | 50794404 | 4712 | 37.690 (2025) |
| YAREAH IMOB SRL SRL | 23251370 | 6811 | 37.625 (2025) |
| EUROCATARAME S.R.L. SRL | 41837034 | 4690 | 37.613 (2025) |
| VICDOR COMEX SRL SRL | 344810 | 8129 | 37.601 (2025) |
| PRO-FOUND CHANGE EXPERIENCE S.R.L. SRL | 42899310 | 8559 | 37.600 (2025) |
| OCTAVDRIVE S.R.L. SRL | 52343192 | 4939 | 37.574 (2025) |
| DR. ALEXANDRA DUŢĂ DENT S.R.L. SRL | 47484209 | 8623 | 37.561 (2025) |
| TERAPEUTIC - MED S.R.L. SRL | 52464968 | 8622 | 37.490 (2025) |
| RVL TOUR SERVICES S.R.L. SRL | 50595339 | 7711 | 37.488 (2025) |
| FGV HOUSE SRL SRL | 32928117 | 6831 | 37.445 (2025) |
| RADELY COM SRL SRL | 14810490 | 4299 | 37.431 (2024) |
| EXPERTIZA 2000 SRL SRL | 8831749 | 7022 | 37.400 (2024) |
| HRL CONCEPT S.R.L. SRL | 42763296 | 6220 | 37.396 (2025) |
| AMU ASISTENTA S.R.L. SRL | 51319706 | 7711 | 37.386 (2025) |
| BLOOMFIELD EDUCATION S.R.L. SRL | 3168476 | 8559 | 37.375 (2025) |
| ROMFIBRE TRADING SRL SRL | 21614089 | 4100 | 37.374 (2025) |
| VAGKLASS S.R.L. SRL | 49104098 | 4690 | 37.373 (2025) |
| COPYDAN S.R.L. SRL | 44458558 | 1812 | 37.364 (2025) |
| ANEST MED AG SRL SRL | 36998913 | 8610 | 37.350 (2025) |
| OZN GROUP PRO LABS S.R.L. SRL | 43843245 | 6210 | 37.350 (2025) |