Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 24.571 au depus bilanț pentru 2022 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 88,7 mld RON, e 9,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 51,6% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 33,2%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RAYNATY GRIL S.R.L. SRL | 42237321 | 5630 | 4.648 (2024) |
| PINKZ STUDIO S.R.L. SRL | 52637775 | 9622 | 4.640 (2025) |
| ŢUŢ DESIGN S.R.L. SRL | 42226020 | 1419 | 4.635 (2025) |
| YARNA STORE SRL SRL | 37562059 | 7112 | 4.622 (2025) |
| ISPART GSM S.R.L. SRL | 48149423 | 9512 | 4.621 (2023) |
| NOVA CREATIVE THERAPY S.R.L. SRL | 11296522 | 8696 | 4.613 (2023) |
| INDIPENDENCE TEXTILE SRL SRL | 28615901 | 1421 | 4.607 (2025) |
| MIHLEX S.R.L. SRL | 52812450 | 4712 | 4.603 (2025) |
| ENCHANTE CHRISTIAN MILENIUM S.R.L. SRL | 43581039 | 4791 | 4.601 (2023) |
| MMH HOME SERVICES S.R.L. SRL | 40227127 | 8121 | 4.600 (2025) |
| THREAT WEAR CLOTHING S.R.L. SRL | 49319046 | 4791 | 4.593 (2024) |
| STEEL FITNESS SRL SRL | 31897489 | 9313 | 4.592 (2021) |
| PRODESIGN FACADE S.R.L. SRL | 40050849 | 7112 | 4.581 (2025) |
| CRE8 HUB S.R.L. SRL | 51872160 | 6210 | 4.580 (2025) |
| PROPELLING HEADS SRL SRL | 30289696 | 7022 | 4.579 (2025) |
| DACOB UTIL S.R.L. SRL | 43492241 | 7112 | 4.573 (2025) |
| UNITED SELLERS S.R.L. SRL | 48486216 | 4712 | 4.571 (2025) |
| BUTTERFLY EXCLUSIVE CONSTRUCT SRL SRL | 37732900 | 4120 | 4.568 (2025) |
| REI DISTRIBUTION TRADE SRL SRL | 32616077 | 4617 | 4.565 (2025) |
| AMCO BUSINESS LOGIC S.R.L. SRL | 15462997 | 6202 | 4.561 (2025) |
| MOBSELL S.R.L. SRL | 49120271 | 4791 | 4.559 (2025) |
| BLUR ATELIER ARHITECTURĂ S.R.L. SRL | 47117326 | 7111 | 4.555 (2025) |
| AJC PRODUCTION S.R.L. SRL | 47510464 | 5912 | 4.550 (2025) |
| DACOS ELECTRICAL GROUP S.R.L. SRL | 39470920 | 7112 | 4.545 (2025) |
| CHESSMART S.R.L. SRL | 46991742 | 8551 | 4.538 (2025) |
| UPCLINIC S.R.L. SRL | 52308667 | 8622 | 4.528 (2025) |
| PANTOFIORI LA COMANDA SRL SRL | 30165094 | 4791 | 4.520 (2025) |
| ANCY CLUB EDUCATIONAL S.R.L. SRL | 37577777 | 8569 | 4.515 (2025) |
| BUCURESTI SEO SRL SRL | 36297299 | 6311 | 4.513 (2023) |
| G-UNION REAL ESTATE S.R.L. SRL | 43410179 | 6812 | 4.507 (2025) |
| CRITON RTC SERV. EXIM SRL SRL | 8936036 | 4531 | 4.504 (2020) |
| BOTEZ IP SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41717852 | 7499 | 4.500 (2025) |
| OSCAR - DAVID CONFIN SRL SRL | 5298480 | 6920 | 4.500 (2025) |
| SOLO SOUND PRODUCTION S.R.L. SRL | 46290948 | 5920 | 4.500 (2025) |
| DAVI EXPERTIZE SRL SRL | 5025006 | 6920 | 4.500 (2023) |
| BERECHET FRUCT.RO SRL SRL | 27675719 | 4721 | 4.500 (2016) |
| D&G MAGIC CONSTRUCT SRL SRL | 18238804 | 4299 | 4.500 (2025) |
| MISTOKAGE MEDIA S.R.L. SRL | 44818894 | 6312 | 4.489 (2025) |
| TECHNINJAS INC S.R.L. SRL | 48713327 | 6290 | 4.480 (2024) |
| L`IMPERATORE ROSSO S.R.L. SRL | 44002941 | 7022 | 4.477 (2024) |
| RMA NETWORK & SYSTEMS S.R.L. SRL | 51439028 | 6310 | 4.477 (2025) |
| RUE DES MODELES SRL SRL | 33980784 | 7490 | 4.472 (2024) |
| VTZ BROKER S.R.L. SRL | 46999223 | 6812 | 4.472 (2023) |
| VIO STORE S.R.L. SRL | 50443187 | 4791 | 4.470 (2025) |
| UE BOUTIQUE S.R.L. SRL | 49928782 | 4791 | 4.469 (2025) |
| DAM TRENDS S.R.L. SRL | 52775492 | 4791 | 4.467 (2025) |
| PANOIU & DANTES CONSULTING OUTLOOK S.R.L. SRL | 38890194 | 8559 | 4.462 (2024) |
| CASETA S.R.L. SRL | 52193818 | 4725 | 4.433 (2025) |
| M3 MEDICAL EXPERIENCE S.R.L. SRL | 40629426 | 7219 | 4.427 (2023) |
| PETINO INDEPENDENT GROUP S.R.L. SRL | 43860440 | 4791 | 4.425 (2024) |