Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.075 de firme active, dintre care 27.464 au depus bilanț pentru 2023 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,3 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 92,8 mld RON, e 9,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 50,5% sub media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 4,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SKINTHUSIAST S.R.L. SRL | 49791099 | 8622 | 804.004 (2025) |
| GENESIS PROVITA SRL SRL | 37704110 | 8622 | 803.990 (2025) |
| BEST RSVTI SRL SRL | 30798762 | 7120 | 803.978 (2025) |
| SMART CASH SOLUTION S.R.L. SRL | 51834493 | 6499 | 803.865 (2025) |
| LOOK NICOL DRESS S.R.L. SRL | 47261665 | 4712 | 803.503 (2025) |
| TOPMAD FOOD S.R.L. SRL | 40380502 | 5611 | 803.234 (2025) |
| DEALER AUTOHAUS S.R.L. SRL | 49990695 | 4781 | 803.200 (2025) |
| NESTAC BELROM S.R.L. SRL | 40107333 | 7020 | 803.185 (2022) |
| CCC ORTODENT CLINIC ESTET S.R.L. SRL | 43800252 | 8623 | 803.134 (2025) |
| Societate Cooperativa Mestesugareasca PRESTAREA SC | 342232 | 9529 | 803.133 (2025) |
| RUSTIC LAND S.R.L. SRL | 43909692 | 5611 | 803.085 (2025) |
| TOPMAD SUCCES S.R.L. SRL | 51756042 | 4711 | 802.797 (2025) |
| NEW MULTIMEDIA SOLUTIONS SRL SRL | 14601108 | 9002 | 802.695 (2025) |
| SMART INSTAL CDD SRL SRL | 35962768 | 4322 | 802.525 (2025) |
| B&L CONSULTING EXPERT SRL SRL | 16222232 | 7022 | 802.237 (2025) |
| AGRI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46384376 | 0111 | 802.188 (2024) |
| IMASOFT STUDIO SRL SRL | 37949730 | 7020 | 801.915 (2025) |
| NOVA SYSTEM GRUP SRL SRL | 16929501 | 6220 | 801.907 (2025) |
| INGRID SRL SRL | 12749087 | 8510 | 801.451 (2025) |
| ELECTRONIC INVEST S.R.L. SRL | 49513130 | 4690 | 801.081 (2025) |
| FUNDING PLAN INVESTMENT S.R.L. SRL | 43277677 | 7020 | 800.595 (2025) |
| WEST MARKET INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 50069660 | 4711 | 800.475 (2025) |
| EVOLUTION FINANCE SRL SRL | 28258884 | 7722 | 800.363 (2025) |
| SMT MOTORS S.R.L. SRL | 47712293 | 9531 | 800.272 (2025) |
| CLINICA DR. FĂGEŢEANU S.R.L. SRL | 38740537 | 8623 | 800.155 (2025) |
| SOCIETATEA MEDICALA DR DINU SI FIII SRL SRL | 38626860 | 8622 | 800.102 (2025) |
| LUM MED FAMILY S.R.L. SRL | 37874611 | 8622 | 800.101 (2025) |
| SUNTEX PROD IMPEX SRL SRL | 14618568 | 4712 | 799.996 (2025) |
| MANAGEMENT ADVISORY & RECOVERY SRL SRL | 34958769 | 8210 | 799.980 (2025) |
| ACUDA SRL SRL | 33860516 | 7020 | 799.808 (2025) |
| ANO 11 PROJECT S.R.L. SRL | 49060102 | 4619 | 799.573 (2025) |
| RST VOLTAGE S.R.L. SRL | 46249957 | 4321 | 799.560 (2025) |
| GREENCAFFE S.R.L. SRL | 37740857 | 5630 | 799.409 (2025) |
| TERMOVAST SRL SRL | 9464055 | 2511 | 798.793 (2025) |
| MORE THAN CAPITAL S.R.L. SRL | 43071935 | 8559 | 798.436 (2025) |
| ECO GENERAL CONSULT SRL SRL | 24450924 | 7490 | 798.401 (2025) |
| SOFTVERY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47359605 | 6290 | 798.327 (2024) |
| BIASOF LOGISTIC SRL SRL | 32145727 | 4941 | 798.206 (2025) |
| FILIPESCU 57 STUDIO S.R.L. SRL | 46252740 | 7311 | 798.098 (2025) |
| ALBINUŢA PROD MARKET S.R.L. SRL | 41993149 | 4100 | 797.126 (2025) |
| ITP SĂLĂJAN S.R.L. SRL | 41967158 | 7120 | 797.079 (2025) |
| ACCENTE NOI FAIR SRL SRL | 30858970 | 8230 | 796.760 (2025) |
| FAM TOUR FARM S.R.L. SRL | 39679277 | 4933 | 796.029 (2025) |
| YHC CONCEPT IMPOREX S.R.L. SRL | 45674738 | 4712 | 795.822 (2025) |
| ART COD CONSTRUCT SRL SRL | 30826528 | 4120 | 795.789 (2025) |
| EKERO CONCEPT SRL SRL | 18656548 | 7414 | 795.780 (2025) |
| EMMA STORE EFECT SRL SRL | 38462201 | 4690 | 795.742 (2025) |
| FRUX CAUSA SRL SRL | 24091545 | 6811 | 795.626 (2025) |
| CORPORATION PROP WORLDWIDE S.R.L. SRL | 41144178 | 7810 | 795.371 (2025) |
| DEVMOTION SRL SRL | 31820884 | 6210 | 795.350 (2025) |