Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.075 de firme active, dintre care 27.464 au depus bilanț pentru 2023 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,3 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 92,8 mld RON, e 9,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 50,5% sub media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 4,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| HARMONY WING S.R.L. SRL | 46722345 | 9039 | 589.108 (2025) |
| DEL DIRIG CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41225639 | 7112 | 589.026 (2025) |
| GENERAL PREST INSTAL S.R.L. SRL | 48683706 | 4322 | 588.828 (2025) |
| DRAGONFISH S.R.L. SRL | 45516061 | 7311 | 588.614 (2025) |
| FIN DRUM SRL SRL | 16630380 | 6811 | 588.297 (2025) |
| PATIN PRODUCTION SRL SRL | 34720030 | 5911 | 588.203 (2025) |
| ANNFLOOCARWASH S.R.L. SRL | 44286410 | 5630 | 587.950 (2023) |
| RAY-STEF COM SRL SRL | 14749350 | 4711 | 587.890 (2022) |
| COMPANIA DE TEATRU TAG S.R.L. SRL | 43622562 | 8299 | 587.864 (2025) |
| MROOM S.R.L. SRL | 50447154 | 5630 | 587.405 (2025) |
| ONLY BUNS S.R.L. SRL | 51239780 | 5611 | 587.362 (2025) |
| TABRA GRUP S.R.L. SRL | 50974871 | 5611 | 587.277 (2025) |
| SMILE BY DR.L. S.R.L. SRL | 39786990 | 8623 | 587.255 (2025) |
| RED CRANE AQUARIUM PRODUCT SRL SRL | 33485867 | 4776 | 587.065 (2025) |
| NETRELATIONS SRL SRL | 37363242 | 4619 | 587.024 (2025) |
| OM SOFT SRL SRL | 12461474 | 5829 | 586.950 (2025) |
| LA BABOII SRL SRL | 17505709 | 4711 | 586.854 (2025) |
| OSPREY CAPITAL CONSULTANTS S.R.L. SRL | 50975680 | 7020 | 586.743 (2025) |
| INNOWEB SOFTWARE S.R.L. SRL | 46710936 | 6210 | 586.696 (2025) |
| BRAND SERVICES MANUFACTURING SRL SRL | 38031578 | 1421 | 586.523 (2025) |
| EXPRES EUROCONT SRL SRL | 15442809 | 6920 | 586.505 (2025) |
| REGNAUD CONSTRUCT MANAGEMENT SRL SRL | 36323096 | 7112 | 586.462 (2025) |
| MIVAROM PRODCOMEX SRL SRL | 346250 | 6820 | 586.168 (2025) |
| REGAL TOYS S.R.L. SRL | 42729243 | 4762 | 586.086 (2025) |
| SPYTHATRANS SRL SRL | 25883527 | 5229 | 585.857 (2025) |
| KUSHMA S.R.L. SRL | 34796179 | 7311 | 585.830 (2025) |
| DODELI TRANS SRL SRL | 33949215 | 4312 | 585.795 (2025) |
| ROINVEST COUNCIL IFN SRL SRL | 32447580 | 6492 | 585.729 (2021) |
| ASTRIDENT FAMILY S.R.L. SRL | 41892284 | 8623 | 585.715 (2025) |
| HR BUSINESS ADVISERS SRL SRL | 36182400 | 7820 | 585.611 (2025) |
| LEMNARU FAMILY S.R.L. SRL | 50366742 | 4711 | 585.609 (2025) |
| ECHILATERAL NED SRL SRL | 17480566 | 4100 | 585.049 (2025) |
| DENTAL LUX TOTAL SRL SRL | 19197370 | 8623 | 584.745 (2025) |
| ATARY PROD SRL SRL | 16691050 | 2361 | 584.426 (2024) |
| STIL EUROCONT SRL SRL | 21337026 | 6920 | 584.419 (2025) |
| GRIMPEX TEHNOLOGY SRL SRL | 21378794 | 5226 | 583.984 (2025) |
| MANTU IMPEX S.R.L. SRL | 45610424 | 4711 | 583.807 (2025) |
| MOTO IANCU SRL SRL | 38395013 | 8553 | 583.794 (2025) |
| SINUBIS S.R.L. SRL | 49668860 | 6210 | 583.790 (2025) |
| DASI-TECH NETWORK SOLUTIONS S.R.L. SRL | 38955650 | 4619 | 583.727 (2025) |
| EXPRESS INDUSTRIAL SERVICE SRL SRL | 18388267 | 9623 | 583.583 (2025) |
| KIVI RETAIL SRL SRL | 38085780 | 4755 | 583.541 (2025) |
| THE MARKETEERS AMAD S.R.L. SRL | 50361990 | 7311 | 583.506 (2025) |
| VITANCLEAN SRL SRL | 32827562 | 9610 | 583.471 (2025) |
| ITINERIS MEDIA SRL SRL | 11225807 | 7311 | 583.461 (2025) |
| BLACKSTARS EXIM SRL SRL | 6357640 | 4722 | 583.232 (2025) |
| N & I MEDICAL ADVERTISING SRL SRL | 14246456 | 5813 | 583.067 (2025) |
| RIL PHARM IMPEX SRL SRL | 9224508 | 6820 | 582.961 (2025) |
| TURCARO IT S.R.L. SRL | 44462532 | 6201 | 582.766 (2025) |
| ATWELL ENGINEERING S.R.L. SRL | 38341978 | 7112 | 582.646 (2025) |