Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 27.453 au depus bilanț pentru 2023 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 92,8 mld RON, e 9,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 50,5% sub media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 4,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DENTAWELL S.R.L. SRL | 42163216 | 8623 | 39.346 (2024) |
| SERGADI ON-LINE SRL SRL | 36931786 | 4791 | 39.316 (2025) |
| ZN AUTO S.R.L. SRL | 48991501 | 4511 | 39.311 (2024) |
| EBA SOFT GROUP S.R.L. SRL | 52764590 | 4791 | 39.307 (2025) |
| VPE ART S.R.L. SRL | 52578466 | 1812 | 39.300 (2025) |
| L&M UNIVERSAL SRL SRL | 6638289 | 6831 | 39.253 (2025) |
| TCZ AUTO LEASING S.R.L. SRL | 47546204 | 4511 | 39.250 (2025) |
| SALON CONSULTANT S.R.L. SRL | 42189720 | 9622 | 39.250 (2024) |
| PLAKONI ROMANIA SRL SRL | 23525298 | 2931 | 39.245 (2025) |
| KNIGHTSBRIDGE CONSULTING S.R.L. SRL | 45473130 | 8559 | 39.244 (2024) |
| JACKSON WASH SRL SRL | 27789055 | 9531 | 39.220 (2025) |
| MANDATARUL CONFECTII INCALTAMINTE S.R.L. SRL | 39725993 | 9523 | 39.212 (2025) |
| BEST CARCARE S.R.L. SRL | 50747909 | 4933 | 39.205 (2025) |
| CEMA PROJECT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41301345 | 7112 | 39.199 (2025) |
| BYTEFLOW TECH S.R.L. SRL | 49792710 | 9329 | 39.160 (2025) |
| X PRINT S.R.L. SRL | 49338986 | 1812 | 39.120 (2025) |
| QUANTUM DIGITAL WORKS S.R.L. SRL | 51747451 | 6391 | 39.117 (2025) |
| CARPATHIA BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 30096741 | 7020 | 39.100 (2025) |
| NOA EXPERT ASIG S.R.L. SRL | 51985860 | 6622 | 39.082 (2025) |
| DANI TOUR EXIM S.R.L. SRL | 42867971 | 4939 | 39.067 (2025) |
| T.C.N. COMPLET-CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44722659 | 4100 | 39.062 (2025) |
| V FIBER SOLUTIONS SRL SRL | 16494610 | 6190 | 39.061 (2025) |
| KING LEPO SRL SRL | 30057793 | 8699 | 39.050 (2025) |
| EL-CHIM SRL SRL | 5793322 | 4675 | 39.034 (2025) |
| AYLIN SMR CONCEPT S.R.L. SRL | 50032939 | 4711 | 39.013 (2025) |
| ORGOSCAN IMAGISTICA S.R.L. SRL | 50098968 | 8621 | 39.000 (2025) |
| TAZ TEAM S.R.L. SRL | 35545108 | 8622 | 39.000 (2025) |
| ADVANCE DAMICONT S.R.L. SRL | 44749638 | 8210 | 39.000 (2025) |
| CUCHI MEDIA AND CONSULTING S.R.L. SRL | 42457998 | 7312 | 39.000 (2025) |
| COMROM ALHAMRA SRL SRL | 363626 | 5611 | 39.000 (2025) |
| SMOKE LOGISTIC SRL SRL | 36243124 | 7830 | 39.000 (2025) |
| NED MEDIA NETWORK S.R.L. SRL | 46543900 | 7311 | 38.992 (2025) |
| PROPEL INVEST MANAGEMENT SRL SRL | 17293541 | 4120 | 38.984 (2025) |
| SOFT MONTAGE DCMI S.R.L. SRL | 43725240 | 5320 | 38.979 (2022) |
| GOBLIN VAULT S.R.L. SRL | 50545632 | 9699 | 38.945 (2025) |
| WINE & PEOPLE SRL SRL | 38359452 | 7499 | 38.942 (2025) |
| DIGITAL CABBAGE S.R.L. SRL | 45692831 | 6210 | 38.916 (2023) |
| CLEAN & CONSTRUCT C.A.D S.R.L. SRL | 52656955 | 8121 | 38.911 (2025) |
| E-LANGUAGES S.R.L. SRL | 50551634 | 8559 | 38.896 (2025) |
| NMT MEDIA NETWORK S.R.L. SRL | 51542731 | 6210 | 38.887 (2025) |
| BOSTON TAXI SRL SRL | 31610203 | 4932 | 38.884 (2024) |
| CRIS SALON SRL SRL | 14893738 | 9621 | 38.880 (2025) |
| D.N.D. ITALIA INTERNATIONAL SRL SRL | 31185766 | 1520 | 38.874 (2025) |
| BBSAUTO S.R.L. SRL | 49675590 | 4939 | 38.873 (2024) |
| SOFTWIT S.R.L. SRL | 48104294 | 6201 | 38.872 (2025) |
| REPARATII AUTO TEI SRL SRL | 14435757 | 4520 | 38.867 (2025) |
| LAW NEXUS S.R.L. SRL | 51961942 | 7330 | 38.861 (2025) |
| PRIN ROCK SRL SRL | 22566818 | 4763 | 38.822 (2025) |
| ANA ORIENT SRL SRL | 14289740 | 4771 | 38.820 (2025) |
| QUANTIC BUSINESS S.R.L. SRL | 42424745 | 4933 | 38.816 (2025) |