Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.075 de firme active, dintre care 30.245 au depus bilanț pentru 2024 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,3 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 99,4 mld RON, e 10,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,6% sub media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| HANDASA AUTOMATION SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50982017 | 6220 | 700.112 (2025) |
| AMIANA SIS S.R.L. SRL | 42003053 | 6210 | 699.748 (2025) |
| S.A.M.I.- SERVICE SRL SRL | 357292 | 7120 | 699.730 (2025) |
| DERMA SKIN MED S.R.L. SRL | 49861119 | 8622 | 699.648 (2025) |
| COARMET ITALIA S.R.L. SRL | 41357834 | 4752 | 699.616 (2025) |
| GUL PAN S.R.L. SRL | 48226950 | 1071 | 699.536 (2025) |
| PAN LEATHER GROUP SRL SRL | 32554349 | 4624 | 699.450 (2025) |
| NELKAM TRADE S.R.L. SRL | 42565868 | 4712 | 699.420 (2025) |
| ORIENTAL CLOTHING S.R.L. SRL | 42615281 | 1421 | 699.415 (2025) |
| LUCO RAMA DISTRIBUTION SRL SRL | 27464991 | 4941 | 699.180 (2025) |
| HIGH CONSULTING SERVICES S.R.L. SRL | 42124845 | 6621 | 699.108 (2025) |
| INGENIOUS TECHNOLOGY RECORDS S.R.L. SRL | 46899933 | 4712 | 699.015 (2025) |
| DOBS TELECOM SRL SRL | 22246210 | 4321 | 699.013 (2025) |
| MONTATORI RIGIPS S.R.L. SRL | 45191156 | 4100 | 699.003 (2025) |
| SIDOFLUX SYSTEMS SRL SRL | 37998130 | 2849 | 698.695 (2025) |
| MELBA ROM SRL SRL | 3943997 | 6820 | 698.350 (2025) |
| RECYCLING BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 32573413 | 4662 | 698.302 (2025) |
| JAUCO CONSULTING S.R.L. SRL | 43869202 | 4712 | 698.280 (2025) |
| JDN AUTO SPEDITION S.R.L. SRL | 34933756 | 4941 | 697.796 (2025) |
| OMBAS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42079922 | 6220 | 697.682 (2025) |
| AUTOMAC CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42048012 | 3320 | 697.418 (2025) |
| HOTSPOT COFFEE SRL SRL | 30987311 | 1083 | 697.249 (2025) |
| NEURON GRAPHX SRL SRL | 18178320 | 7311 | 696.985 (2025) |
| KEY FACILITY S.R.L. SRL | 45635020 | 7020 | 696.681 (2023) |
| IERDNA TRADE S.R.L. SRL | 45988374 | 7020 | 696.108 (2025) |
| MOSAIC WORKS SRL SRL | 23607401 | 6290 | 696.026 (2025) |
| ANNEA ADVISORY S.R.L. SRL | 48476867 | 7022 | 695.674 (2025) |
| DECO DIVISION SRL SRL | 31266097 | 7414 | 695.663 (2025) |
| AGRO DUET ŞTEFĂNESCU S.R.L. SRL | 39138417 | 0111 | 695.634 (2025) |
| IVAN APARTMENTS S.R.L. SRL | 49150817 | 6820 | 695.450 (2025) |
| SECAREA GRUP S.R.L. SRL | 36165395 | 4674 | 695.368 (2025) |
| CORINTIO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45176741 | 6210 | 695.327 (2025) |
| ATELIERUL DE PRODUCTIE S.R.L. SRL | 49313426 | 4334 | 695.246 (2025) |
| M.C. TRUCK TRANS SRL SRL | 10161276 | 4941 | 695.231 (2025) |
| ANTO-CRIS MEGAMARCHET S.R.L. SRL | 51793539 | 4711 | 695.226 (2025) |
| ECHINOTECH S.R.L. SRL | 47639923 | 6210 | 695.124 (2025) |
| MARIBON TRANS 1996 SRL SRL | 8422175 | 4690 | 695.086 (2025) |
| TOPOGRAPHIC ENGINEERING SRL SRL | 22821830 | 7112 | 694.909 (2025) |
| MEMOTION S.R.L. SRL | 49675450 | 5811 | 694.789 (2025) |
| ART FEST EVENTS S.R.L. SRL | 51499704 | 9039 | 694.773 (2025) |
| TOPOGEOPRO SRL SRL | 37011262 | 7112 | 694.762 (2025) |
| CRISTINA SĂVULESCU SRL SRL | 28474950 | 1421 | 694.629 (2025) |
| GAMES FOR A WHILE S.R.L. SRL | 44980755 | 6210 | 694.573 (2025) |
| MARVIS REZIDENȚIAL SRL SRL | 36358310 | 6831 | 694.266 (2025) |
| BMBC PREMIUM SOLUTIONS SRL SRL | 33660739 | 6210 | 694.235 (2025) |
| TCM FAN S.R.L. SRL | 44923121 | 4100 | 693.999 (2024) |
| RUTAR CONSTRUCT SRL SRL | 16123123 | 6820 | 693.589 (2025) |
| TLC LUXURY CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45892864 | 4100 | 693.490 (2025) |
| PROTA PROD-CONSTRUCT SRL SRL | 18750021 | 4333 | 693.457 (2025) |
| CLOUD TRADING SRL SRL | 34632192 | 4791 | 693.427 (2025) |