Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.059 de firme active, dintre care 30.237 au depus bilanț pentru 2024 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 99,4 mld RON, e 10,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,6% sub media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TOTAL PREST 2000 SRL SRL | 12736664 | 4941 | 338.588 (2025) |
| ENA COSMETICS SALON SRL SRL | 31333250 | 9622 | 338.504 (2025) |
| ARIS BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 30927948 | 9621 | 338.492 (2025) |
| MARICLEAN TOTAL S.R.L. SRL | 46178317 | 8121 | 338.420 (2025) |
| WORLD GSM STORE S.R.L. SRL | 49201520 | 9510 | 338.376 (2025) |
| OLC CUT S.R.L. SRL | 45684766 | 2562 | 338.301 (2025) |
| NERDVANA 2.0 S.R.L. SRL | 52436194 | 8559 | 338.287 (2025) |
| LEAL ADMIN SRL SRL | 34225512 | 6832 | 338.280 (2025) |
| LOVISHOES MARKET S.R.L. SRL | 48442406 | 4791 | 338.224 (2025) |
| ADMADI CLEANING S.R.L. SRL | 48800288 | 8121 | 338.168 (2025) |
| HEALTHCARE MEDICAL EVENTS S.R.L. SRL | 51140238 | 8230 | 338.141 (2025) |
| EDITURA ARLEQUIN SRL SRL | 25405468 | 5814 | 338.033 (2025) |
| MD HOUSE ADMIN TOTAL SRL SRL | 37775758 | 6832 | 338.026 (2025) |
| TROPICAL MED S.R.L. SRL | 49493475 | 8621 | 337.995 (2025) |
| PRO-COM B J IMPEX SRL SRL | 8489035 | 7112 | 337.866 (2025) |
| HIGH GLASS CHALLENGE SRL SRL | 27452164 | 2512 | 337.855 (2025) |
| DATAEASE IT S.R.L. SRL | 45575297 | 6202 | 337.822 (2025) |
| PROCERT LABORATORY SRL SRL | 19244944 | 7120 | 337.773 (2025) |
| MERISMOPEDIA S.R.L. SRL | 49206659 | 6202 | 337.744 (2025) |
| AESTHETIC TIME SRL SRL | 36488124 | 8622 | 337.731 (2025) |
| IMPERA MUSIC & SHOW S.R.L. SRL | 50429069 | 9001 | 337.654 (2025) |
| LA BLOC CONFORT SRL SRL | 24923909 | 6832 | 337.634 (2025) |
| NEXT STAGE PRODUCTION S.R.L. SRL | 51098036 | 9020 | 337.589 (2025) |
| EST PERGOLA S.R.L. SRL | 49045153 | 4332 | 337.587 (2025) |
| BLUE SURVELLIANCE S.R.L. SRL | 46561184 | 8009 | 337.548 (2025) |
| ACCE DUMITRESCU S.R.L. SRL | 48563297 | 6210 | 337.496 (2025) |
| ANATAN CLEANING S.R.L. SRL | 48909430 | 8121 | 337.350 (2025) |
| AUTO GETY IONUT SRL SRL | 27868132 | 8553 | 337.347 (2025) |
| SMART BUSINESS ANALYTICS SRL SRL | 37839606 | 6202 | 337.297 (2025) |
| GEANY IMPEX 2000 SRL SRL | 12621451 | 9621 | 337.278 (2025) |
| REVERSO-CONSULTING. S.R.L. SRL | 47071776 | 6210 | 337.240 (2025) |
| CALENIC DENT SRL SRL | 37123380 | 8623 | 337.190 (2025) |
| RESTATEMENT CONSULTING SRL SRL | 32553831 | 7020 | 337.159 (2025) |
| ECO-DIAGNOSIS SRL SRL | 343882 | 8621 | 337.099 (2025) |
| ANDVIS IMOB S.R.L. SRL | 48692518 | 7810 | 336.982 (2025) |
| ALVI TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 46211146 | 6310 | 336.957 (2025) |
| THRIVE-IN COLLABORATION S.R.L. SRL | 39435370 | 8559 | 336.929 (2025) |
| STM CONSTRUCTII SUD SRL SRL | 29800087 | 4321 | 336.899 (2025) |
| DC CARDENT S.R.L. SRL | 50147980 | 9531 | 336.898 (2025) |
| HUB AGENCY S.R.L. SRL | 45298617 | 7311 | 336.844 (2025) |
| ANPHEON GROUP SRL SRL | 17617001 | 8299 | 336.823 (2025) |
| FORTEX INTERNATIONAL SRL SRL | 13227375 | 4664 | 336.707 (2025) |
| ALD MUSIC EVENTS SRL SRL | 33844871 | 9001 | 336.576 (2025) |
| FOCUS TRAINING & COACHING SRL SRL | 36761045 | 8559 | 336.437 (2025) |
| TRAINING TEAM SRL SRL | 37881589 | 8560 | 336.428 (2025) |
| TOP ALEX SHOP LA MODA S.R.L. SRL | 52967404 | 4772 | 336.376 (2025) |
| HONO ENGINEERING S.R.L. SRL | 50915646 | 4100 | 336.298 (2025) |
| DABICO NAMBAOAN S.R.L. SRL | 47891644 | 4711 | 336.296 (2025) |
| TEHNIC CLEAN SYSTEM SRL SRL | 18828724 | 8121 | 336.258 (2025) |
| DENIRO MEDIA INVEST S.R.L. SRL | 43296393 | 5829 | 336.133 (2025) |