Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 30.229 au depus bilanț pentru 2024 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 99,3 mld RON, e 10,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,6% sub media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MALICIA KE TRADING SRL SRL | 27283901 | 4642 | 82.070 (2025) |
| TOMORROW SOLUTIONS S.R.L. SRL | 34389507 | 6210 | 82.019 (2025) |
| DANIRO ROXINTYA S.R.L. SRL | 39812216 | 4933 | 82.006 (2025) |
| MEDFIL MEDICAL CENTER SRL SRL | 36700781 | 8622 | 82.004 (2025) |
| PREMIUM LEARN CONCEPT S.R.L. SRL | 44713847 | 8299 | 82.004 (2025) |
| MEDIASOF DIGITAL SRL SRL | 37683573 | 5912 | 82.000 (2025) |
| ALEGHIO PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 41405648 | 9020 | 81.954 (2025) |
| MATLOGOS CA S.R.L. SRL | 39789466 | 8559 | 81.950 (2025) |
| MEDICAL HELP ASSIST S.R.L. SRL | 43914850 | 8694 | 81.885 (2025) |
| ELEWY GLOBAL S.R.L. SRL | 50443080 | 6810 | 81.862 (2025) |
| DCO WISE MANAGEMENT SRL SRL | 37516150 | 6812 | 81.813 (2025) |
| DOI TĂTICI SRL SRL | 30003114 | 5611 | 81.800 (2023) |
| KINETO-MOBIL CLINIC SRL SRL | 36404360 | 8690 | 81.800 (2025) |
| GWDSTFF CREATIVE S.R.L. SRL | 46835751 | 5911 | 81.800 (2025) |
| UJIREI S.R.L. SRL | 42515444 | 4791 | 81.782 (2025) |
| VALY PERFECT NAILS & HAIR S.R.L. SRL | 38831384 | 9621 | 81.768 (2022) |
| CHECK-IN AGENCY S.R.L. SRL | 46663613 | 7912 | 81.758 (2025) |
| CAERUS NEWLINE TAKUMI S.R.L. SRL | 45039248 | 8559 | 81.757 (2025) |
| OPTOMETRICA LAB. SRL SRL | 18029549 | 8690 | 81.745 (2025) |
| ACA INDUSTRIAL S.R.L. SRL | 49581763 | 2562 | 81.658 (2025) |
| ETHOS ADVICE S.R.L. SRL | 48422638 | 7022 | 81.637 (2024) |
| ARIM RESIDENTIAL S.R.L. SRL | 52259750 | 6832 | 81.600 (2025) |
| MOB PARTS COMPANY S.R.L. SRL | 50848911 | 4791 | 81.571 (2025) |
| EDITURA ETNA SRL SRL | 14306094 | 5811 | 81.532 (2025) |
| CLANDVIL PROJECTS S.R.L. SRL | 48385700 | 6811 | 81.500 (2025) |
| LA MANIERA BOUTIQUE S.R.L. SRL | 39594294 | 4771 | 81.496 (2022) |
| UTILITY TAXI SRL SRL | 30763870 | 4932 | 81.491 (2018) |
| EMN - PERFORMANCE MARKETING S.R.L. SRL | 46666121 | 7311 | 81.479 (2025) |
| GZL NAUTIC SRL SRL | 37449158 | 9329 | 81.460 (2025) |
| BĂIATUL CU CHEI S.R.L. SRL | 51686532 | 2562 | 81.459 (2025) |
| FORBIA EXECUTIVE BUSINESS S.R.L. SRL | 43203890 | 4791 | 81.430 (2023) |
| DESCOASE SI COASE S.R.L. SRL | 41215252 | 9529 | 81.388 (2025) |
| TRANSILVAE CONSULTANTA SI MANAGEMENT SRL SRL | 16465665 | 7022 | 81.383 (2025) |
| DACOM I S IMPEX SRL SRL | 30516 | 4774 | 81.372 (2025) |
| SMILE AND SHINE DENTAL CLINIC S.R.L. SRL | 46261632 | 8623 | 81.366 (2025) |
| BGA SERVICII SI DESIGN S.R.L. SRL | 50757031 | 4771 | 81.318 (2025) |
| INNOGEMS S.R.L. SRL | 49803380 | 7490 | 81.300 (2025) |
| ACVARIUL CU PESTI S.R.L. SRL | 49370596 | 0322 | 81.284 (2025) |
| HOUSE OF STRATEGY S.R.L. SRL | 45998955 | 8559 | 81.266 (2025) |
| RISK MANAGEMENT CONSULTANCY S.R.L. SRL | 49911721 | 7499 | 81.250 (2025) |
| SOW ATELIER SRL SRL | 26755895 | 1421 | 81.250 (2025) |
| PROCONSTRUCTOR ASPECT NICO S.R.L. SRL | 42090530 | 4334 | 81.244 (2025) |
| F.D. PLOMBERIE SRL SRL | 32573790 | 4322 | 81.238 (2025) |
| MEDNATURA SRL SRL | 9059958 | 8696 | 81.230 (2025) |
| PROFESSIONAL DATABASE SRL SRL | 29446916 | 4649 | 81.213 (2025) |
| SUPREME FISCAL ADVISORS S.R.L. SRL | 52134080 | 6920 | 81.157 (2025) |
| EB BEST NEW COMPANY S.R.L. SRL | 47236572 | 7990 | 81.129 (2023) |
| P.G.O. TRANSCOM SRL SRL | 15330333 | 9531 | 81.121 (2025) |
| SERVICE & ADVISING COACH S.R.L. SRL | 36142499 | 8299 | 81.109 (2025) |
| RAL TECH SRL SRL | 15447296 | 4669 | 81.092 (2025) |