Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 30.229 au depus bilanț pentru 2024 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 99,3 mld RON, e 10,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,6% sub media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PRO WATER SPORTS TEAM S.R.L. SRL | 42708739 | 8551 | 66.842 (2025) |
| SOFTLAB TECHNOLOGY SRL SRL | 29426048 | 4791 | 66.835 (2025) |
| ATELIER GEORGIANA ROŞCA S.R.L. SRL | 40201461 | 7411 | 66.802 (2025) |
| RALCO TEAM SRL SRL | 18976488 | 6820 | 66.771 (2025) |
| SPARKABLE S.R.L. SRL | 45915550 | 6210 | 66.757 (2025) |
| STOICA AUTO CLEAN S.R.L. SRL | 49191043 | 7711 | 66.705 (2025) |
| A.J.K. 2020 S.R.L. SRL | 44918869 | 4711 | 66.700 (2025) |
| CFF CONSULTING SRL SRL | 13694729 | 6832 | 66.700 (2025) |
| NEVADA CONSULTING SRL SRL | 24450975 | 6920 | 66.681 (2025) |
| G & Z ELECTRIC COMPANY SRL SRL | 24100104 | 4222 | 66.679 (2025) |
| TRUE WAYS S.R.L. SRL | 50891687 | 4933 | 66.673 (2025) |
| INTEGRAL EXIM SRL SRL | 4262098 | 6202 | 66.671 (2025) |
| APPER IT S.R.L. SRL | 46061910 | 6201 | 66.634 (2023) |
| PREMIUMX S.R.L. SRL | 51600786 | 4727 | 66.626 (2025) |
| PASEL ENTERPRISES S.R.L. SRL | 45832110 | 4791 | 66.600 (2025) |
| NEXT BUSINESS CLASS INTERNATIONAL SRL SRL | 31456857 | 9004 | 66.594 (2025) |
| MARLENNAILS S.R.L. SRL | 52208595 | 9622 | 66.581 (2025) |
| SITO M2 S.R.L. SRL | 50205363 | 8551 | 66.581 (2025) |
| HAPPY WESTIE SRL SRL | 36706466 | 7500 | 66.557 (2023) |
| SEFU' CONSULTING SRL SRL | 15387801 | 8299 | 66.535 (2025) |
| NEPHEW LOGISTIC SRL SRL | 34110261 | 4939 | 66.525 (2025) |
| ANDREOTTA REAL ESTATE S.R.L. SRL | 50894586 | 6831 | 66.502 (2025) |
| CVARTEXIM SRL SRL | 360166 | 6820 | 66.487 (2021) |
| GINA RAMONA SRL SRL | 12684131 | 4721 | 66.474 (2025) |
| QPUNCT TRADING DELIVERY S.R.L. SRL | 48282968 | 4791 | 66.423 (2025) |
| LUXHAIRBYH S.R.L. SRL | 42814080 | 4712 | 66.400 (2022) |
| FASHION LUXURY CONCEPT S.R.L. SRL | 39001583 | 4791 | 66.392 (2025) |
| KASAY DESIGN S.R.L. SRL | 52901272 | 4771 | 66.389 (2025) |
| UNBOUND MEDIA S.R.L. SRL | 46999193 | 7420 | 66.368 (2024) |
| CALDO SECURITY SYSTEMS SRL SRL | 38402340 | 4321 | 66.355 (2025) |
| PAGA CONSTRUCTOR S.R.L. SRL | 46385541 | 4120 | 66.343 (2025) |
| SONIC EXPRES S.R.L. SRL | 49840914 | 4673 | 66.312 (2025) |
| MF & STAN IMPORT SRL SRL | 35956260 | 4791 | 66.311 (2025) |
| CATALYST SYSTEMS SRL SRL | 38182058 | 6209 | 66.300 (2022) |
| MIRA COLOR SRL SRL | 14167557 | 4322 | 66.299 (2025) |
| FINANCIAL INSIGHT S.R.L. SRL | 51514650 | 6920 | 66.288 (2025) |
| KINETIC SPORT CENTER S.R.L. SRL | 42814063 | 9623 | 66.287 (2025) |
| HRX SOURCES S.R.L. SRL | 50002539 | 8299 | 66.259 (2025) |
| ELEMENTAL SHEARS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51961977 | 9621 | 66.232 (2025) |
| AGRO LOW LANDS SRL SRL | 17663482 | 6810 | 66.225 (2025) |
| NUMBERS UP S.R.L. SRL | 40226334 | 6203 | 66.215 (2025) |
| A&S OPTIM GRUP SRL SRL | 17813083 | 4778 | 66.176 (2025) |
| MY ROOTS CONCEPT S.R.L. SRL | 45163512 | 8559 | 66.160 (2025) |
| ABM SECURITY SOLUTION S.R.L. SRL | 48399560 | 4321 | 66.155 (2025) |
| MAX LUX CONCEPT SRL SRL | 23308744 | 6832 | 66.154 (2025) |
| DUNAI TRANS & TRAVEL S.R.L. SRL | 46673200 | 4933 | 66.146 (2025) |
| MRB MARKET CONSTRUCT SRL SRL | 23982010 | 4399 | 66.113 (2016) |
| CONSADI MONTAJ CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 40522224 | 4120 | 66.110 (2025) |
| SALSA ON SUNDAYS BUCHAREST S.R.L. SRL | 52248468 | 9329 | 66.067 (2025) |
| NICOLAU CRISTINA REAL ESTATE SRL SRL | 35357325 | 6831 | 66.061 (2022) |