Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 30.229 au depus bilanț pentru 2024 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 99,3 mld RON, e 10,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,6% sub media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AAA APARTMENTS MOUNTAIN S.R.L. SRL | 44516314 | 5590 | 29.138 (2025) |
| BSM LIFE PATRICK S.R.L. SRL | 46703696 | 7311 | 29.129 (2025) |
| OLTENA MASTER TRANS S.R.L. SRL | 46635630 | 4933 | 29.117 (2025) |
| A&A PROLOGISTIC S.R.L. SRL | 51206740 | 4399 | 29.104 (2025) |
| NADEJDA SRL SRL | 17787022 | 6820 | 29.097 (2025) |
| ALIGNING CONNECTIONS S.R.L. SRL | 52539521 | 8559 | 29.080 (2025) |
| NEOARTVISION S.R.L. SRL | 52037029 | 6391 | 29.076 (2025) |
| ROTEL IT GRUP SRL SRL | 21597700 | 6190 | 29.067 (2025) |
| LISBOA FOOD & TRAVEL S.R.L. SRL | 41011058 | 7022 | 29.065 (2025) |
| UMBRELLA PRODUCTION SRL SRL | 15042497 | 5911 | 29.055 (2023) |
| BUCHAREST EXCLUSIVE S.R.L. SRL | 51286048 | 4933 | 29.054 (2025) |
| SILMAR CONSULTING S.R.L. SRL | 48376930 | 7112 | 29.018 (2025) |
| ILIE CARAŞ COMPANY S.R.L. SRL | 35146344 | 9020 | 29.000 (2025) |
| SPOTO S.R.L. SRL | 52791536 | 8121 | 29.000 (2025) |
| NERA PLUS AVANTAJ S.R.L. SRL | 42442776 | 4335 | 29.000 (2025) |
| ZANTE AGENCY S.R.L. SRL | 31540850 | 7311 | 29.000 (2025) |
| AMA INTERNATIONAL BRAND S.R.L. SRL | 49028250 | 5630 | 29.000 (2025) |
| ANGELS CONSULTING SRL SRL | 15381329 | 6920 | 29.000 (2025) |
| ŞTEFANIA CAR LOGISTIC S.R.L. SRL | 42003010 | 4941 | 28.998 (2025) |
| ACCENT DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 44492223 | 4712 | 28.982 (2025) |
| YASMIN FANCY S.R.L. SRL | 33848989 | 4752 | 28.942 (2018) |
| TIDE PLATFORM LTD LONDRA SUCURSALA ROMANIA N/A | 51926392 | 6210 | 28.930 (2025) |
| I&S CONSULTING GRUP SRL SRL | 16005845 | 4619 | 28.929 (2025) |
| 11.22 CONSULTANCY & CREATIVE SERVICES S.R.L. SRL | 41304120 | 7311 | 28.925 (2025) |
| FILOTEOS ART IMOB S.R.L. SRL | 40063555 | 6831 | 28.920 (2023) |
| MASTER MIND EXPERT S.R.L. SRL | 49734328 | 8559 | 28.907 (2025) |
| PROMPT MSB LOGISTIC S.R.L. SRL | 41334067 | 4941 | 28.895 (2025) |
| FAME AND FLOW ADS S.R.L. SRL | 52361890 | 7311 | 28.880 (2025) |
| SERANNO IMPEX IDEAL SRL SRL | 17935145 | 6622 | 28.843 (2025) |
| AVELYN CONCEPT S.R.L. SRL | 46813036 | 9602 | 28.840 (2025) |
| ART EFECT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42897255 | 4120 | 28.838 (2025) |
| ABUNDENT GARDEN S.R.L. SRL | 37756110 | 4791 | 28.838 (2025) |
| F&C CONSULTING CONT SRL SRL | 15163448 | 7022 | 28.810 (2025) |
| DUBOR IMPORT EXPORT SRL SRL | 354423 | 4642 | 28.808 (2025) |
| GRETA TRANS SRL SRL | 20932904 | 4941 | 28.801 (2025) |
| SYNSOL CONSULTING SRL SRL | 29069107 | 6920 | 28.800 (2025) |
| OPHTAFORCE SRL SRL | 37906250 | 8622 | 28.800 (2025) |
| FRAME VIDEOGRAPHY S.R.L. SRL | 44395484 | 5911 | 28.787 (2022) |
| ANOMIS SCHOOL S.R.L. SRL | 51542545 | 8569 | 28.786 (2025) |
| CHERISSE ART&DESIGN S.R.L. SRL | 47623749 | 7410 | 28.763 (2025) |
| NIPSYS ANALYTICS S.R.L. SRL | 52087906 | 6210 | 28.757 (2025) |
| KNOW HOW EXPERT SRL SRL | 20062148 | 6820 | 28.750 (2025) |
| UNDER SKIN TATTOOS S.R.L. SRL | 24277212 | 9699 | 28.750 (2025) |
| VENTEURO DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 45680098 | 4791 | 28.750 (2024) |
| EDUPOTION S.R.L. SRL | 46449823 | 8559 | 28.744 (2025) |
| AVEM IDEI SRL SRL | 34168514 | 8230 | 28.744 (2025) |
| SMART FIN RAZ S.R.L. SRL | 47513002 | 6619 | 28.732 (2024) |
| LASH SPA S.R.L. SRL | 50899753 | 9622 | 28.732 (2025) |
| CIULACU VIOREL ÎNTREPRINDERE FAMILIALĂ IF | 47578540 | 8121 | 28.730 (2025) |
| STRANGE DEVELOPMENTS SRL SRL | 22279667 | 5821 | 28.727 (2021) |