Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 30.229 au depus bilanț pentru 2024 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 99,3 mld RON, e 10,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,6% sub media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EMA - AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 12358984 | 6622 | 13.952 (2025) |
| GOODRANGE SRL SRL | 23053004 | 6810 | 13.950 (2023) |
| BEST TOMY MODE S.R.L. SRL | 48940605 | 7499 | 13.944 (2025) |
| RED RIDING VAN SRL SRL | 34760299 | 5612 | 13.944 (2025) |
| ANCA & DANA DUAL SRL SRL | 27787720 | 4711 | 13.942 (2024) |
| VENKA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44017756 | 6831 | 13.940 (2025) |
| JUSTINMED S.R.L. SRL | 52452114 | 8622 | 13.935 (2025) |
| MAHA HOLDING SRL SRL | 16213595 | 9511 | 13.935 (2025) |
| MINDLAB JUNIORS S.R.L. SRL | 52030667 | 8559 | 13.930 (2025) |
| FERY TAXICO SRL SRL | 37775723 | 4617 | 13.918 (2025) |
| ASECONTABIL SRL SRL | 17625470 | 6920 | 13.903 (2025) |
| ALL4HORECA S.R.L. SRL | 52584549 | 4619 | 13.903 (2025) |
| NAPKINS DIAMOND COMPANY S.R.L. SRL | 45211660 | 9329 | 13.848 (2024) |
| SURVIVAL CONCEPT S.R.L. SRL | 40818794 | 9329 | 13.817 (2025) |
| COMPUTECH DATA SRL SRL | 16092523 | 6202 | 13.815 (2025) |
| RESTATEMENT CONTABILITATE S.R.L. SRL | 52060080 | 6920 | 13.813 (2025) |
| MINDMAP INVEST S.R.L. SRL | 46094550 | 6202 | 13.813 (2025) |
| ENSO MARKETING SOLUTIONS SRL SRL | 38096127 | 7311 | 13.807 (2025) |
| DATASAFE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51575275 | 6290 | 13.800 (2025) |
| VERI - CORSA S.R.L. SRL | 41365780 | 4631 | 13.800 (2025) |
| FARASHA CREATIONS S.R.L. SRL | 51149580 | 4772 | 13.792 (2025) |
| KPS GROUP SRL SRL | 18605714 | 7022 | 13.787 (2018) |
| TIM CONSTRUCT ALUMINIUM S.R.L. SRL | 47971760 | 8210 | 13.784 (2025) |
| NOVATERRA PLUS SRL SRL | 34000102 | 0119 | 13.784 (2025) |
| RADIO STATION & PODCAST S.R.L. SRL | 43480670 | 6210 | 13.758 (2025) |
| MAKEUP BY CECILIA RENTEA S.R.L. SRL | 39594979 | 9602 | 13.749 (2025) |
| MAX INSTAL CONSULTING S.R.L. SRL | 41001020 | 4322 | 13.740 (2025) |
| LA NOVIA GALANTE SRL SRL | 27676064 | 4771 | 13.738 (2018) |
| SOCK ART PRODUCTION SRL SRL | 19079170 | 9003 | 13.733 (2025) |
| ZENITROM MANAGEMENT SRL SRL | 28072325 | 4711 | 13.711 (2016) |
| LUNATIQ WEB SERVICES S.R.L. SRL | 50254323 | 6311 | 13.710 (2025) |
| CCIR CAPITAL S.A. SA | 45519769 | 6210 | 13.691 (2025) |
| SYNONIM MEDIA SRL SRL | 21697246 | 4939 | 13.662 (2017) |
| DXE BEST SOLUTION S.R.L. SRL | 45817595 | 5320 | 13.660 (2023) |
| GOLD ARENA SRL SRL | 28407439 | 9329 | 13.657 (2025) |
| CRIS DESIGN CONSULTING SRL SRL | 23441936 | 7111 | 13.629 (2024) |
| HAPPY TAILS PETS S.R.L. SRL | 41853846 | 4791 | 13.621 (2025) |
| IGORISTIC S.R.L. SRL | 36148530 | 7412 | 13.610 (2025) |
| YKA MARBEL COMPANY S.R.L. SRL | 44586409 | 4683 | 13.605 (2025) |
| ADRIAN SANA MANAGEMENT SRL SRL | 24477075 | 5920 | 13.601 (2019) |
| NEW AUDIT HR SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52030527 | 7020 | 13.600 (2025) |
| ART ATELIER PROJECT & DESIGN S.R.L. SRL | 44641694 | 4331 | 13.594 (2025) |
| MILURI PROJECTS CONSULTING SRL SRL | 32183593 | 7022 | 13.589 (2025) |
| MELON INC. S.R.L. SRL | 50112981 | 6811 | 13.579 (2025) |
| GIURGIU LANDINVEST SRL SRL | 25812399 | 6810 | 13.547 (2020) |
| PRO LIFE TRAVEL & TOURS SRL SRL | 29997974 | 7911 | 13.546 (2025) |
| CONTAB EXPERT TOPMARINI SRL SRL | 37873632 | 6920 | 13.544 (2025) |
| ANA EVELINE STYLE SRL SRL | 38080457 | 9602 | 13.540 (2024) |
| CONSULTANTA CONSTRUCTII VALI SRL SRL | 19026958 | 7112 | 13.500 (2025) |
| MORA VOBIS SRL SRL | 32501670 | 7022 | 13.500 (2020) |