Firme din Sectorul 4
București
Sectorul 4 are 29.003 firme active, dintre care 15.024 au depus bilanț pentru 2022 — 11,7% din firmele județului București. Densitatea e de 108,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 66,6 mld RON, e 7,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 40,6% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 48,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,3%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,2%) și transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 4,1%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RD PHOTO PRODUCTION S.R.L. SRL | 37725903 | 6201 | 54.870 (2025) |
| DEVBOX SRL SRL | 37142624 | 6210 | 54.869 (2025) |
| QUANTUM LEAP S.R.L. SRL | 41885520 | 6311 | 54.836 (2025) |
| UTOPIA FISHING S.R.L. SRL | 42307656 | 1092 | 54.783 (2025) |
| UDUP COM SRL SRL | 3995813 | 4789 | 54.782 (2025) |
| MOMENTUM SOLUTIONS SRL SRL | 37607355 | 7022 | 54.775 (2025) |
| DOCA ARCHITECTURE & DESIGN S.R.L. SRL | 49747204 | 7111 | 54.768 (2025) |
| INOVATOP SRL SRL | 29478136 | 6210 | 54.765 (2025) |
| WET NOSE S.R.L. SRL | 50894934 | 9699 | 54.751 (2025) |
| M.A.C. DISTRIBUTION & RETAIL SRL SRL | 36389449 | 5610 | 54.725 (2020) |
| VECTOR ACADEMY S.R.L. SRL | 51336294 | 8559 | 54.700 (2025) |
| DANIELA PALADE TEODORESCU COMMUNICATION S.R.L. SRL | 43255008 | 7311 | 54.700 (2025) |
| STEF RENT TOUR TRANS S.R.L. SRL | 40446305 | 4939 | 54.689 (2025) |
| LABOR32TEHNICAL S.R.L. SRL | 45330653 | 3250 | 54.645 (2025) |
| REGAL CONS S.R.L. SRL | 49330699 | 1812 | 54.623 (2025) |
| BLUE CHILLI STUDIO S.R.L. SRL | 39634895 | 7410 | 54.619 (2025) |
| RECO VANZARI S.R.L. SRL | 46473740 | 7311 | 54.603 (2023) |
| SNNS STAR MEDIA SRL SRL | 31284344 | 9623 | 54.600 (2025) |
| AVANTAJ BRAS TRANS S.R.L. SRL | 40762243 | 4941 | 54.600 (2023) |
| PRIMA PROCONSTRUCT S.R.L. SRL | 53095605 | 4335 | 54.591 (2025) |
| SPAZIO MAINTENANCE S.R.L. SRL | 15911077 | 8110 | 54.469 (2021) |
| ABORDER ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 52991666 | 7111 | 54.371 (2025) |
| WEBCODING PRO S.R.L. SRL | 48204846 | 6210 | 54.313 (2025) |
| ELECTRIC ART TATTOO S.R.L. SRL | 38754982 | 9609 | 54.300 (2025) |
| NLC SPORT IMAGE SRL SRL | 16742251 | 7022 | 54.254 (2025) |
| GRAND TEN REAL ESTATE S.R.L. SRL | 44224573 | 6832 | 54.195 (2025) |
| ACE UNIVERSAL S.R.L. SRL | 52045676 | 4933 | 54.191 (2025) |
| THE GOOD TRAIL S.R.L. SRL | 45979880 | 6220 | 54.185 (2025) |
| LAUR AMBIENT DESIGN SRL SRL | 32225753 | 4333 | 54.115 (2025) |
| AD SOREX MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39955607 | 7020 | 54.000 (2025) |
| RAZVAN ROTARU PHOTOGRAPHY S.R.L. SRL | 41859580 | 7420 | 54.000 (2025) |
| VANVEST INTERNATIONAL SRL SRL | 18678473 | 7020 | 53.969 (2025) |
| JUCARII DE BASM SRL SRL | 33386758 | 4764 | 53.930 (2025) |
| TRANSUBE RIDE S.R.L. SRL | 41418036 | 4933 | 53.920 (2025) |
| CENTRU VERDE PENTRU CONECTARE EMOȚIONALĂ S.R.L. SRL | 52141851 | 8559 | 53.913 (2025) |
| PIESE AUTO NOI ŞI SH PA S.R.L. SRL | 48664356 | 4532 | 53.900 (2025) |
| MATIDAR SERV S.R.L. SRL | 44178728 | 4511 | 53.841 (2025) |
| ZENITH INSURANCE S.R.L. SRL | 50907600 | 6622 | 53.756 (2025) |
| GIBA SERVCOM SRL SRL | 8079000 | 4712 | 53.713 (2025) |
| MOBCON MC CONCEPT S.R.L. SRL | 41580231 | 3100 | 53.706 (2025) |
| SUNRISE HOME S.R.L. SRL | 48547917 | 4941 | 53.693 (2024) |
| ALLISTRATION SRL SRL | 31449230 | 7411 | 53.689 (2025) |
| E & C COM 2001 SRL SRL | 13811144 | 4719 | 53.687 (2025) |
| D & I TOP INVESTMENT SRL SRL | 36404450 | 6312 | 53.680 (2024) |
| AMBROZIA BUSINESS SRL SRL | 36306524 | 6820 | 53.672 (2016) |
| STELMAR DESIGN SRL SRL | 23239075 | 4120 | 53.646 (2025) |
| TACT SRL SRL | 13400807 | 6210 | 53.600 (2025) |
| CONIX TEHNOLOGIC ART S.R.L. SRL | 41624788 | 4120 | 53.526 (2025) |
| 4 EVER BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 39897700 | 9621 | 53.497 (2025) |
| ASU & PRINTII IMOB SRL SRL | 37774019 | 5520 | 53.489 (2025) |