Firme din Sectorul 5
București
Sectorul 5 are 24.546 de firme active, dintre care 8.148 au depus bilanț pentru 2017 — 9,9% din firmele județului București. Densitatea e de 102,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 25,6 mld RON, e 6,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 40,4% sub media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,7%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,1%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SMARTELECTROTECH S.R.L. SRL | 50496114 | 4321 | 750 (2025) |
| ANDRA MARA MAGAZINUL DE POZE S.R.L. SRL | 40344356 | 7420 | 750 (2021) |
| IMM FINANCIAL AID S.R.L. SRL | 39537299 | 7022 | 750 (2025) |
| INTERPID SRL SRL | 18447282 | 4941 | 731 (2025) |
| NIKOS TRADE INTERMED SRL SRL | 31590556 | 4619 | 726 (2020) |
| BENDIS CONSULTING SRL SRL | 14864899 | 7022 | 724 (2025) |
| HERTZ PHARMA S.R.L. SRL | 39795689 | 4646 | 721 (2023) |
| ACCURATE TRANSLATIONS S.R.L. SRL | 38486596 | 7430 | 720 (2025) |
| FANEC PRODUCTIE SRL SRL | 14560075 | 5248 | 720 (2025) |
| DERZIS STUDIO SRL-D SRL | 34646384 | 9313 | 720 (2016) |
| QUICK DELIVERY S.R.L. SRL | 41783953 | 4933 | 719 (2021) |
| BLUE PLANETC ENTERPRISES S.R.L. SRL | 35880749 | 8559 | 700 (2025) |
| DMI CONCEPT SOLUTIONS SRL SRL | 29663389 | 8121 | 700 (2024) |
| DMS STYLE FASHION S.R.L. SRL | 41608251 | 4789 | 700 (2020) |
| GIMAR CASA SRL SRL | 37938049 | 6831 | 675 (2024) |
| SOLARIS CONSULT SRL SRL | 16746431 | 7020 | 673 (2025) |
| MODERN CONSTRUCT TRADE SRL SRL | 22960749 | 3832 | 667 (2016) |
| CREATIV ART PAPER S.R.L. SRL | 39820421 | 4649 | 664 (2025) |
| GRANDPHARMA SRL SRL | 25871000 | 4690 | 662 (2022) |
| LINART STUDIO S.R.L. SRL | 52328460 | 1628 | 661 (2025) |
| VESTO INVEST EXCLUSSIVE SRL SRL | 23151681 | 4120 | 650 (2024) |
| DANTE SMART SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51859463 | 4754 | 639 (2025) |
| M&M FLOWERS S.R.L. SRL | 52813154 | 4776 | 626 (2025) |
| CHIMARU STUDIO S.R.L. SRL | 40730683 | 6209 | 621 (2025) |
| VLALDI SHOP S.R.L. SRL | 47050706 | 4791 | 617 (2025) |
| MEA CONCEPT S.R.L. SRL | 49724723 | 4791 | 616 (2025) |
| HELEN BEAUTY S.R.L. SRL | 52612975 | 9622 | 615 (2025) |
| SINAPSA INFOCOMPLEX SRL SRL | 33297081 | 6210 | 612 (2020) |
| ADELANTE COM 2000 SRL SRL | 13497700 | 4711 | 605 (2016) |
| PHARMA SOLUTIONS SRL SRL | 26521860 | 7022 | 600 (2023) |
| VALACT PROD SRL SRL | 24415188 | 0141 | 600 (2018) |
| DISTINCT IDEAS SRL SRL | 38367404 | 7830 | 600 (2020) |
| NICOLAS KUL CONSTRUCŢII S.R.L. SRL | 38662323 | 4100 | 600 (2023) |
| TECOM AR SRL SRL | 14180254 | 4674 | 600 (2023) |
| STANILA & SONS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45556783 | 4100 | 600 (2025) |
| COPOMIS SRL SRL | 414134 | 3313 | 600 (2020) |
| MOPI MANAGEMENT S.R.L. SRL | 43753045 | 7022 | 600 (2025) |
| FASTIUS CURIER SRL SRL | 14600870 | 5320 | 598 (2024) |
| RAV CONSTRUCT MONTAJ SI MENTENANTA SRL SRL | 34325732 | 4391 | 595 (2025) |
| SABRO SMART VISION S.R.L. SRL | 43247838 | 7410 | 591 (2025) |
| FTS CAPITAL S.R.L. SRL | 50862100 | 4712 | 581 (2025) |
| MANRAI BOUTIQUE S.R.L. SRL | 45512612 | 4775 | 563 (2025) |
| STAR TECH ITARTIS S.R.L. SRL | 44741430 | 4321 | 550 (2022) |
| PASTENC CONSTRUCT SRL SRL | 38230350 | 4335 | 545 (2025) |
| G&A LUXURY S.R.L. SRL | 50378402 | 4791 | 544 (2025) |
| NERIAH S&B S.R.L. SRL | 52045625 | 4616 | 541 (2025) |
| BEST GRILL HOUSE S.R.L. SRL | 38494238 | 5610 | 526 (2018) |
| ROMEU CONSTRUCŢII SERVICII S.R.L. SRL | 39536013 | 4120 | 520 (2025) |
| INTENSSE SENSES & SCENT S.R.L. SRL | 41784142 | 4619 | 511 (2022) |
| ONLINE STORM S.R.L. SRL | 45391260 | 4771 | 508 (2025) |