Firme din Sectorul 5
București
Sectorul 5 are 24.547 de firme active, dintre care 9.583 au depus bilanț pentru 2019 — 9,9% din firmele județului București. Densitatea e de 102,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 32,5 mld RON, e 5,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 44,1% sub media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 15,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,7%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,1%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ELIU DESPĂGUBIRI ACCIDENTE RUTIERE SRL SRL | 32839842 | 7020 | 170.840 (2025) |
| SALMA CONCEPT SRL SRL | 21419711 | 7320 | 170.780 (2025) |
| GRECU TRANSPORT S.R.L. SRL | 52198173 | 4941 | 170.659 (2025) |
| BEBETOPIA S.R.L. SRL | 49427340 | 8622 | 170.625 (2025) |
| INDEPENDENT CONSULTANTS SRL SRL | 14169345 | 2620 | 170.579 (2025) |
| CASA CHIC SRL SRL | 27697121 | 4332 | 170.440 (2025) |
| PRINT POINT CONSULTING SRL SRL | 38523694 | 8210 | 170.419 (2025) |
| ART LOGISTIK TRANSPORT S.R.L. SRL | 49480980 | 4941 | 170.412 (2025) |
| LASTECH S.R.L. SRL | 51694934 | 7112 | 170.386 (2025) |
| INDUSTRIA DE INFRUMUSETARE AYAN S.R.L. SRL | 38975797 | 9602 | 170.365 (2025) |
| CREACAP SRL SRL | 35170482 | 7311 | 170.341 (2025) |
| THOR TECH ENGINEERING S.R.L. SRL | 42671362 | 4664 | 170.314 (2025) |
| STACK ROM SOFT SRL SRL | 37589933 | 6201 | 170.188 (2022) |
| NOVACTECH S.R.L. SRL | 51276214 | 6210 | 170.111 (2025) |
| STELLARIS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52928430 | 4100 | 170.000 (2025) |
| SPERANTA BIOXIM SRL SRL | 8639663 | 8622 | 169.925 (2025) |
| MIPOLI TOTAL SRL SRL | 15243075 | 4712 | 169.840 (2025) |
| AL QADAM DENT S.R.L. SRL | 37030370 | 8623 | 169.807 (2025) |
| ENERGITOM S.R.L. SRL | 50716228 | 7112 | 169.775 (2025) |
| MOB CONCEPT PLUS SRL SRL | 36068007 | 4759 | 169.756 (2025) |
| TOMMOPRODUCTION SRL SRL | 26611881 | 5920 | 169.694 (2025) |
| BETY CLEANING AND CAB SRL SRL | 35713880 | 4933 | 169.594 (2025) |
| WORLD TRAVEL & TOURS SRL SRL | 9058596 | 7911 | 169.510 (2025) |
| ZELOS DRIVER S.R.L. SRL | 49289123 | 4939 | 169.291 (2025) |
| SMARTADMIN FACILITY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 46117808 | 6832 | 169.189 (2025) |
| CADO SERV INVEST SRL SRL | 23920718 | 4941 | 169.108 (2025) |
| SASMOB EXCLUSIV S.R.L. SRL | 50551774 | 8210 | 169.068 (2025) |
| LIANDI ECONOMIC SRL SRL | 10855677 | 4762 | 168.963 (2024) |
| ASCLEPIOS DENT SRL SRL | 28937400 | 8623 | 168.881 (2025) |
| CARDIOGRAPHY S.R.L. SRL | 42896632 | 8622 | 168.849 (2025) |
| VALDIRO TRANS SPEED SRL SRL | 23340885 | 4941 | 168.753 (2025) |
| COM. PROD. VADUL NOU SRL SRL | 3455210 | 6820 | 168.664 (2025) |
| EMYMARKET S.R.L. SRL | 52186365 | 8299 | 168.644 (2025) |
| TEAHA SSM CONSULTING S.R.L. SRL | 30927824 | 7499 | 168.620 (2025) |
| DELICOM DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 47122055 | 4690 | 168.615 (2025) |
| C & D SMART S.R.L. SRL | 47032084 | 3832 | 168.536 (2025) |
| KALLERS DESIGN S.R.L. SRL | 46152309 | 4673 | 168.317 (2025) |
| KOKETT EXIM SRL SRL | 3595868 | 6820 | 168.175 (2025) |
| R2SHAPE S.R.L. SRL | 50875983 | 9313 | 168.090 (2025) |
| ADU COMPLET - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL SRL | 27282159 | 6622 | 167.846 (2025) |
| RB FINANCIAL AUDIT SRL SRL | 13943048 | 6920 | 167.675 (2025) |
| ARS MONITOR S.R.L. SRL | 43993587 | 8230 | 167.439 (2025) |
| KRISTAL GIPS S.R.L. SRL | 44157555 | 4331 | 167.431 (2025) |
| CASTEDDU ARRUBIU PROSERVICES S.R.L. SRL | 45960799 | 6311 | 167.400 (2025) |
| DEALMAKERS SYNDICATE S.R.L. SRL | 50468971 | 7020 | 167.393 (2025) |
| FEROMETAL STIL FORJAT S.R.L. SRL | 47331078 | 2550 | 167.329 (2025) |
| INDUSTRIAL STEAMPUNK S.R.L. SRL | 39432675 | 4322 | 167.310 (2025) |
| INDEXA VISION INSTAL S.R.L. SRL | 44575310 | 4322 | 167.271 (2024) |
| ASG TARCAULUI RESIDENCE S.R.L. SRL | 50219806 | 6812 | 167.178 (2025) |
| ALFAPREST GENERAL GRUP S.R.L. SRL | 38708706 | 4933 | 167.145 (2025) |