Firme din Sectorul 5
București
Sectorul 5 are 24.546 de firme active, dintre care 9.583 au depus bilanț pentru 2019 — 9,9% din firmele județului București. Densitatea e de 102,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 32,5 mld RON, e 5,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 44,1% sub media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 15,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,7%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,5%) și activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,1%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| WILD SHOP SRL SRL | 37809281 | 4763 | 32.762 (2025) |
| KFB S.R.L. SRL | 47525856 | 7021 | 32.719 (2025) |
| ABCOUNT FINANCE PROFESIONAL SRL SRL | 32704276 | 8299 | 32.685 (2025) |
| DELIMAR CARGO SRL SRL | 36115044 | 4933 | 32.666 (2025) |
| KANALEX SECURITY S.R.L. SRL | 44330582 | 8009 | 32.665 (2025) |
| MISIO TRAVEL S.R.L. SRL | 40694823 | 7990 | 32.659 (2025) |
| COSTAS INVEST CONSTRUCT SRL SRL | 30329359 | 6812 | 32.657 (2025) |
| ALCOR A T IMEX SRL SRL | 3804425 | 4711 | 32.652 (2025) |
| ZENSUEVENTS S.R.L. SRL | 46170704 | 7311 | 32.650 (2023) |
| EXPERT INSTAL COSTI SRL SRL | 23564319 | 4322 | 32.625 (2025) |
| MARMO INCHIRIERE GENERATOARE S.R.L. SRL | 39702426 | 7732 | 32.600 (2023) |
| RALUCA DRAGOI 4 YOU S.R.L. SRL | 45876648 | 9001 | 32.577 (2023) |
| SACKSYS TOP CLEAN S.R.L. SRL | 40668050 | 8129 | 32.515 (2022) |
| INFINITY MATTER S.R.L. SRL | 42666234 | 6201 | 32.513 (2024) |
| STREETWEAR TECH S.R.L. SRL | 44051618 | 4791 | 32.498 (2025) |
| FITOCOM AGRO INVEST SRL SRL | 33362880 | 4685 | 32.431 (2025) |
| KINETIC EDEN S.R.L. SRL | 43258659 | 8695 | 32.400 (2025) |
| NIROLF ACCOUNTING ADVICE S.R.L. SRL | 47346885 | 7020 | 32.400 (2024) |
| EYE STAR CLINIC SRL SRL | 35161514 | 4774 | 32.382 (2025) |
| PC ASSISTANCE SRL SRL | 22761436 | 6290 | 32.299 (2025) |
| M&D&M DEVELOPMENT PROPERTY S.R.L. SRL | 51597184 | 6831 | 32.296 (2025) |
| MRF AUTOTRANS S.R.L. SRL | 52128089 | 4941 | 32.250 (2025) |
| GENERAL INDUSTRY AUTORITY SRL SRL | 7966101 | 6820 | 32.227 (2025) |
| SOFAL S.R.L. SRL | 46618060 | 8129 | 32.223 (2025) |
| SAVORI ATELIER S.R.L. SRL | 51714314 | 1410 | 32.215 (2025) |
| MARIANA TONE CONTEXPERT SRL SRL | 35594674 | 6920 | 32.200 (2025) |
| CYCLON TRANS EXPEDITION SRL SRL | 21201414 | 6831 | 32.191 (2025) |
| DRAGONFLY PUBLIC RELATIONS S.R.L. SRL | 49386070 | 7311 | 32.150 (2025) |
| NEXPRO ENGINEERING S.R.L. SRL | 52285903 | 7112 | 32.130 (2025) |
| CM INSTALATII SRL SRL | 14710709 | 4322 | 32.097 (2025) |
| GIOVINART ARTIZAN S.R.L. SRL | 44586042 | 4120 | 32.065 (2022) |
| SQ CERTIFICATION S.R.L. SRL | 45438460 | 7022 | 32.026 (2022) |
| MS INNOVATION DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 52820321 | 4100 | 32.024 (2025) |
| OCP PREST SRL SRL | 35956839 | 7022 | 32.000 (2024) |
| MARY BROSCARU MARKET S.R.L. SRL | 46828339 | 4711 | 31.982 (2025) |
| PECORA S.R.L. SRL | 48279660 | 4632 | 31.980 (2025) |
| TOTAL MEDICAL CENTER SRL SRL | 35638975 | 8622 | 31.965 (2025) |
| AGROCEREAL CARANI SRL SRL | 14762201 | 0111 | 31.932 (2025) |
| DORIS ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L. SRL | 44101520 | 6622 | 31.921 (2025) |
| SMART SHARING I.M. S.R.L. SRL | 42926679 | 4939 | 31.911 (2024) |
| LARISA CREATIV SRL SRL | 37166925 | 4711 | 31.895 (2019) |
| ROMIVAN INTERNATIONAL COMPANY SRL SRL | 31821510 | 4631 | 31.860 (2021) |
| CRIMAR DRIVE S.R.L. SRL | 52755169 | 4939 | 31.859 (2025) |
| PRO HOUSE - PRO BUSINESS MILENAR S.R.L. SRL | 45190126 | 7022 | 31.850 (2025) |
| ROGRAFIKA IDENTITY S.R.L. SRL | 45802632 | 7311 | 31.800 (2025) |
| PRIMA LIFE CONDOMINIUM SRL SRL | 25114396 | 4110 | 31.780 (2024) |
| SKIN STORY S.R.L. SRL | 52338684 | 9699 | 31.740 (2025) |
| A.SAMERANO REC S.R.L. SRL | 49247764 | 6811 | 31.736 (2025) |
| HOME PARTNERSHIP S.R.L. SRL | 46788765 | 4110 | 31.707 (2025) |
| ROCONT-IT S.R.L. SRL | 49994409 | 8299 | 31.650 (2025) |