Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 13.928 au depus bilanț pentru 2019 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 67,8 mld RON, e 12,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 19,8% sub media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,7%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TIMA BOBINAJ MULTICOM SRL SRL | 4991593 | 9522 | 1.396 (2018) |
| AXCMASTER S.R.L. SRL | 44591537 | 4520 | 1.392 (2025) |
| MECOSIM UTIL SRL SRL | 30290976 | 6820 | 1.383 (2016) |
| RO & BETO SHOPPING SRL SRL | 30384590 | 4719 | 1.365 (2019) |
| MADTEX GRAFIX S.R.L. SRL | 37672906 | 1330 | 1.360 (2022) |
| GCA MEDCARE S.R.L. SRL | 52796215 | 8621 | 1.320 (2025) |
| LORAND INTER S.R.L. SRL | 46856118 | 4791 | 1.313 (2024) |
| GOLDASIG - AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 39991480 | 6622 | 1.305 (2024) |
| NAYA SHOP S.R.L. SRL | 45739268 | 4712 | 1.304 (2025) |
| PH APIS MELLIFERA SRL SRL | 37713461 | 0149 | 1.301 (2019) |
| GMC GREEN EUROVEST SRL SRL | 21248778 | 6811 | 1.300 (2025) |
| DIALL CONTA PLUS S.R.L. SRL | 41058344 | 7020 | 1.300 (2025) |
| HYPNOTIC FAM S.R.L. SRL | 45540787 | 4776 | 1.300 (2025) |
| COMPLEMENT CONTROL SRL SRL | 25631155 | 5811 | 1.293 (2024) |
| ITALIEN SELLER NETWORK S.R.L. SRL | 47811378 | 4791 | 1.286 (2025) |
| I-MED DISTRIBUTION IMPEX SRL SRL | 15905938 | 4646 | 1.280 (2025) |
| IDEAL FOR YOU SRL SRL | 24758453 | 7430 | 1.280 (2025) |
| VASILE CLAUDIU FINANCE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48623364 | 6619 | 1.270 (2024) |
| NAILS PEDAGOGUE S.R.L. SRL | 47662772 | 8532 | 1.270 (2025) |
| INTER 13 SRL SRL | 1588937 | 7112 | 1.261 (2025) |
| MAS TRADEXIM SRL SRL | 6599058 | 7020 | 1.261 (2025) |
| PARTRIDGE CONCEPT S.R.L. SRL | 37343520 | 4791 | 1.260 (2025) |
| RILENCE S.R.L. SRL | 42881500 | 6210 | 1.259 (2022) |
| PRIME DEAL MASTERS S.R.L. SRL | 51093098 | 8569 | 1.250 (2025) |
| DEITY SHOP S.R.L. SRL | 45760979 | 4791 | 1.250 (2025) |
| MSEGRUP PREST S.R.L. SRL | 43537998 | 7490 | 1.250 (2025) |
| LITTLE STEPS KINETIC LEARNING S.R.L. SRL | 43839120 | 8690 | 1.250 (2024) |
| 5 ALPHA ELEMENTS S.R.L. SRL | 39350893 | 6310 | 1.248 (2025) |
| FREE2LIVE PROPERTIES SRL SRL | 18519346 | 6810 | 1.246 (2024) |
| AB CONECT S.R.L. SRL | 26504311 | 4100 | 1.244 (2024) |
| KAMIRO GENERAL IMPEX SRL SRL | 9246425 | 4649 | 1.239 (2025) |
| TRANS CO MAI SRL SRL | 16169759 | 7732 | 1.236 (2023) |
| CLAUZ FRESH S.R.L. SRL | 39543347 | 4799 | 1.235 (2020) |
| S.A.N. TRANS EXPERY S.R.L. SRL | 45600366 | 4939 | 1.228 (2023) |
| CONFLUENCE ADVISORS S.R.L. SRL | 42964400 | 7022 | 1.225 (2022) |
| GRIFO VERO SRL SRL | 21493530 | 8299 | 1.223 (2025) |
| COV TRANSPORTING CARS S.R.L. SRL | 39930734 | 4939 | 1.221 (2022) |
| MILUMAR AMBIENTAL SRL SRL | 23618117 | 7320 | 1.212 (2019) |
| EVOLUTION EXPO CONSTRUCT SRL SRL | 18584239 | 8230 | 1.210 (2024) |
| AFOODDEPLOYMENTS S.R.L. SRL | 47339560 | 6210 | 1.209 (2025) |
| EVARA S.R.L. SRL | 50189209 | 7312 | 1.203 (2025) |
| SCOLE S.R.L. SRL | 52687072 | 8559 | 1.201 (2025) |
| CASCARADE S.R.L. SRL | 43846713 | 4941 | 1.200 (2023) |
| IMPERIAL ALEXANDER SRL SRL | 30184100 | 8559 | 1.200 (2019) |
| MINUNILE CREAŢIEI HANDMADE S.R.L. SRL | 44771945 | 3299 | 1.200 (2023) |
| EMANUEL NICA PRODUCTION S.R.L. SRL | 41259569 | 5912 | 1.200 (2020) |
| AUTOMOTIVE HOUSE SRL SRL | 8639531 | 4672 | 1.200 (2023) |
| MOBICON LINE SRL SRL | 17238385 | 3100 | 1.200 (2025) |
| TOP MONDIAL LEGATORIE SRL SRL | 32106922 | 1814 | 1.198 (2025) |
| IRISGERMANICUS TAUMANTIAS S.R.L. SRL | 42025027 | 8623 | 1.195 (2025) |