Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 15.117 au depus bilanț pentru 2020 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 70,0 mld RON, e 12,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,9% sub media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 3,2%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MGA INNENAUSBAU S.R.L. SRL | 45951936 | 4939 | 5.072 (2024) |
| DAR A.C.F. CONSTRUCT SRL SRL | 24836438 | 4752 | 5.069 (2024) |
| JOYLEAD S.R.L. SRL | 39726425 | 8559 | 5.069 (2025) |
| VIO COM L 02 SRL SRL | 14615677 | 4782 | 5.065 (2025) |
| JM TAX EXPERT S.R.L. SRL | 18142555 | 6920 | 5.053 (2025) |
| TOLBY VALENTI CONCEPT S.R.L. SRL | 48062555 | 1424 | 5.047 (2025) |
| COMFORT TRADE CITY SRL SRL | 33686321 | 4932 | 5.046 (2025) |
| HASTING TRADE S.R.L. SRL | 50676255 | 4791 | 5.045 (2025) |
| DESIGN MANUFACTURING SRL SRL | 29778583 | 3101 | 5.042 (2020) |
| CORPORATION TOWER SITUATII DE URGENTA S.R.L. SRL | 43965951 | 8010 | 5.042 (2023) |
| TONYS CONCEPT S.R.L. SRL | 49036317 | 9621 | 5.041 (2025) |
| EFECT FOTO S.R.L. SRL | 41026040 | 7420 | 5.010 (2025) |
| LIFE CONSTRUCT DESIGN SRL SRL | 33970560 | 4120 | 5.000 (2021) |
| ITONIT SOFTWARE S.R.L. SRL | 42769566 | 6201 | 5.000 (2024) |
| PANNERAI REAL ESTATE S.R.L. SRL | 51233965 | 6831 | 5.000 (2025) |
| DAVID REGAL CONSTRUCT SRL SRL | 32219093 | 4120 | 5.000 (2025) |
| CRISTAR MUSIC PRODUCTION S.R.L. SRL | 46778508 | 5920 | 5.000 (2025) |
| COM VALEA CALMATUIULUI SRL SRL | 5944123 | 4791 | 5.000 (2023) |
| INTERNET PROGRAMMING DESIGN SRL SRL | 22681264 | 6209 | 5.000 (2023) |
| DASITO SRL SRL | 34881975 | 5320 | 5.000 (2025) |
| SCV & YLO UNITED S.R.L. SRL | 49120590 | 8230 | 5.000 (2025) |
| SIVIS CLEAN S.R.L. SRL | 40940529 | 0130 | 5.000 (2024) |
| VLY ZANORA S.R.L. SRL | 39009021 | 4939 | 5.000 (2021) |
| BILAL PUBLISHING SRL SRL | 21703496 | 5813 | 5.000 (2025) |
| SDMC - SYSTEMS DESIGN & MANAGEMENT CONSULTING SRL SRL | 30831044 | 7112 | 5.000 (2025) |
| VEXUS NETWORKS SRL SRL | 21594259 | 6201 | 5.000 (2016) |
| JOY FILM S.R.L. SRL | 46098005 | 5911 | 5.000 (2025) |
| M.C.Q. CONSULTING COMPANY SRL SRL | 15712503 | 9001 | 5.000 (2021) |
| RDA PRO MEDIA S.R.L. SRL | 40653220 | 7420 | 5.000 (2025) |
| GEO NAE TRANS EXPRESS S.R.L. SRL | 42292636 | 4941 | 5.000 (2023) |
| SAFETY SMART SALES S.R.L. SRL | 47703430 | 6210 | 4.992 (2025) |
| WHITE NINJA SRL SRL | 30273827 | 7020 | 4.977 (2025) |
| IDOI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47869183 | 7410 | 4.977 (2025) |
| EMEA UNITED S.R.L. SRL | 45287740 | 7020 | 4.964 (2025) |
| ZLC AUTO S.R.L. SRL | 49197275 | 4511 | 4.959 (2025) |
| HAPPY RTK S.R.L. SRL | 50685199 | 7711 | 4.950 (2024) |
| ANK RA SMART CONCEPT SRL SRL | 37350420 | 8559 | 4.949 (2023) |
| COMPREST SERVICII DERATIZARE SRL SRL | 25330705 | 8129 | 4.944 (2025) |
| ACCENT MEDIA & MORE S.R.L. SRL | 44095630 | 5911 | 4.922 (2023) |
| WRKOUTLAB S.R.L. SRL | 50148128 | 4791 | 4.906 (2025) |
| SIGMA STAR CONSTRUCT SRL SRL | 22212764 | 4221 | 4.900 (2025) |
| GAMA STAR CONSTRUCT SRL SRL | 18822578 | 4221 | 4.900 (2025) |
| WEB MEDIA PROMOTION SRL SRL | 24835840 | 6210 | 4.895 (2025) |
| TWO AMBITIOUS CLOTHING S.R.L. SRL | 51830440 | 4771 | 4.890 (2025) |
| ELLIAV CONSULTING S.R.L. SRL | 49953883 | 7112 | 4.880 (2025) |
| FUNNY BILLIONAIRE SERVICES SRL SRL | 37904186 | 6201 | 4.869 (2021) |
| EL CAMINO IMOB SRL SRL | 18790077 | 4719 | 4.859 (2021) |
| DEMETRIS TRAVEL CLASS SRL SRL | 37587851 | 4932 | 4.856 (2025) |
| C.R.S. MILENIUM INTERNATIONAL SRL SRL | 15585841 | 4777 | 4.854 (2025) |
| HIGHTECH SECURITY ROMANIA S.R.L. SRL | 25720228 | 4321 | 4.851 (2025) |