Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 18.598 au depus bilanț pentru 2022 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 10,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 29,4% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 20,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SAGHIN AUTOFOCUS S.R.L. SRL | 50298095 | 7420 | 19.692 (2025) |
| ASTRYD ANGELS EVENTS S.R.L. SRL | 39736844 | 3299 | 19.680 (2025) |
| THEINSIGNER S.R.L. SRL | 39040892 | 1421 | 19.680 (2023) |
| ORIENTAL INTERNATIONAL BUSINESS SRL SRL | 27173305 | 4778 | 19.678 (2025) |
| LGH INSIGHT MARKETING SRL SRL | 33752662 | 4333 | 19.650 (2024) |
| BYJULIA S.R.L. SRL | 52697190 | 7311 | 19.640 (2025) |
| MONINSTAL SRL SRL | 13755176 | 6820 | 19.630 (2023) |
| REGULUS ACCOUNTING S.R.L. SRL | 39648092 | 6920 | 19.620 (2025) |
| SODA LIFE ENTERPRISE S.R.L. SRL | 51354924 | 1107 | 19.614 (2025) |
| GEODAN INVEST GRUP SRL SRL | 24838587 | 4120 | 19.607 (2025) |
| POWER IN CONNECTION S.R.L. SRL | 50826409 | 7810 | 19.600 (2025) |
| RADU ILIESCU LIMITED MEDICAL COMPANY S.R.L. SRL | 47004661 | 8623 | 19.577 (2025) |
| FINAL V2 S.R.L. SRL | 48443460 | 6312 | 19.576 (2025) |
| DECO BY STEF S.R.L. SRL | 46495552 | 8230 | 19.570 (2025) |
| C & I FASHION STORE S.R.L. SRL | 44214707 | 4642 | 19.563 (2024) |
| PRO VALORE INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 42946242 | 7020 | 19.533 (2025) |
| MONUMENTAL GREEN S.R.L. SRL | 42417756 | 9103 | 19.531 (2025) |
| SPECTRU88 S.R.L. SRL | 49856368 | 4939 | 19.531 (2024) |
| NIXCREATIVE S.R.L. SRL | 48984989 | 5911 | 19.512 (2025) |
| TRI LEON S.R.L. SRL | 51476026 | 7711 | 19.504 (2025) |
| MP-MACHINERY PARTS READYMIX S.R.L. SRL | 34974047 | 7112 | 19.501 (2024) |
| BEST BUY CARS S.R.L. SRL | 41210190 | 4511 | 19.500 (2025) |
| POWERSUHA SRL SRL | 34989030 | 7711 | 19.489 (2025) |
| MIRA KIDS DISTRIBUTION SRL SRL | 31933506 | 4791 | 19.487 (2021) |
| BUSINESS INTELLIGENCE IP OFFICE S.R.L. SRL | 44770648 | 7490 | 19.462 (2025) |
| STARR M.U. SRL SRL | 7751412 | 7112 | 19.456 (2025) |
| LEX ADVISORS S.R.L. SRL | 47203958 | 8210 | 19.455 (2025) |
| YNS PREMIUM LOGISTICS BV S.R.L. SRL | 43281538 | 6201 | 19.437 (2023) |
| VIRTUALITY S.R.L. SRL | 19048646 | 6312 | 19.432 (2022) |
| MILENA PRESS SRL SRL | 12915503 | 5811 | 19.422 (2025) |
| SUNRISE AVENUE S.R.L. SRL | 42163348 | 4622 | 19.397 (2020) |
| BERGMANN CAPITAL SRL SRL | 31470967 | 5811 | 19.395 (2025) |
| MILD INTERNATIONAL SRL SRL | 13694133 | 7731 | 19.385 (2025) |
| ACTIV TELECOM SRL SRL | 21570799 | 4742 | 19.375 (2025) |
| TAZROSY DELIVERY S.R.L. SRL | 46925471 | 5320 | 19.372 (2023) |
| CENTRUL DE EVENIMENTE HANUL DRUMEŢULUI S.R.L. SRL | 438796 | 5611 | 19.360 (2025) |
| PROTEO COMPANY SRL SRL | 16627759 | 4791 | 19.360 (2025) |
| PURCĂREA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40903881 | 7112 | 19.316 (2025) |
| BUM ALL TRADE S.R.L. SRL | 52282907 | 4100 | 19.313 (2025) |
| TECHCONNECT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48270459 | 7490 | 19.307 (2024) |
| BELLCO GC SRL SRL | 31693004 | 7022 | 19.281 (2025) |
| AZERAL EXIM SRL SRL | 15980760 | 8299 | 19.273 (2024) |
| BYTE WAVE S.R.L. SRL | 48931992 | 6201 | 19.255 (2025) |
| OANGRECO SRL SRL | 30982691 | 4933 | 19.254 (2016) |
| CIPICOR SRL SRL | 12025661 | 4711 | 19.252 (2019) |
| CYNTHERA WORKS S.R.L. SRL | 52956995 | 6210 | 19.244 (2025) |
| DREAM RETAIL S.R.L. SRL | 51033703 | 4791 | 19.228 (2025) |
| WEBSPRING INTERACTIVE SERVICES SRL SRL | 32510261 | 6311 | 19.219 (2025) |
| ANDERSEN ONLINE S.R.L. SRL | 38370612 | 6832 | 19.200 (2025) |
| MORA & B IMPEX SRL SRL | 5890287 | 4711 | 19.200 (2024) |