Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 18.598 au depus bilanț pentru 2022 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 10,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 29,4% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 20,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| REIAN SHOP S.R.L. SRL | 43596919 | 4740 | 7.878 (2025) |
| MAPPINGBITS SOFTWARE S.R.L. SRL | 42169685 | 6201 | 7.872 (2021) |
| SKETCH A DREAM S.R.L. SRL | 39702515 | 1330 | 7.864 (2025) |
| SIM GENERAL REPAIR S.R.L. SRL | 40335781 | 9510 | 7.859 (2025) |
| EMA AESTHETIC CONTOUR S.R.L. SRL | 52315150 | 9622 | 7.851 (2025) |
| MERCI STUDIO NATALIA S.R.L. SRL | 51558851 | 9622 | 7.835 (2025) |
| BOURGEOIS COUTURE S.R.L. SRL | 43883495 | 1421 | 7.832 (2023) |
| DIGITAL INTELLIGENCE S.R.L. SRL | 41313030 | 7311 | 7.811 (2024) |
| GENTIANA MUNTEXPRESS INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 435145 | 8210 | 7.800 (2025) |
| SATUL MARINARILOR S.R.L. SRL | 41346517 | 5520 | 7.800 (2025) |
| RIDERS LOUNGE S.R.L. SRL | 47035153 | 5610 | 7.799 (2024) |
| DP ISO CONSULTING SRL SRL | 17018738 | 7020 | 7.775 (2025) |
| ROMBS S.R.L. SRL | 24742490 | 6220 | 7.770 (2019) |
| GEEKYGEAR S.R.L. SRL | 49753613 | 4712 | 7.769 (2025) |
| CLAROX COMEX SRL SRL | 9073197 | 4690 | 7.767 (2025) |
| BRING2LIGHT RESEARCH S.R.L. SRL | 35621183 | 7320 | 7.756 (2025) |
| DRINKIT S.R.L. SRL | 49398678 | 6210 | 7.746 (2025) |
| ZIA CONCEPT S.R.L. SRL | 47946367 | 6210 | 7.742 (2025) |
| FLORIMAR MIXT SRL SRL | 28469547 | 4712 | 7.736 (2025) |
| IDMAG S.R.L. SRL | 48286080 | 4791 | 7.731 (2025) |
| LANDFORM S.R.L. SRL | 48398050 | 7111 | 7.700 (2024) |
| NANSTALSI S.R.L. SRL | 40762596 | 7020 | 7.700 (2025) |
| DONACO IMPEX SRL SRL | 5465678 | 4771 | 7.685 (2025) |
| LC MEDPHARM SRL SRL | 33609230 | 4690 | 7.679 (2021) |
| POSETE-TABLOU S.R.L. SRL | 46659787 | 1812 | 7.676 (2025) |
| FLOATING POINT SRL SRL | 37748451 | 6201 | 7.670 (2025) |
| STE SERV IMPACT CLEANING S.R.L. SRL | 46722299 | 8121 | 7.666 (2023) |
| BERTA BAGS PRODCOM SRL SRL | 15253095 | 1512 | 7.665 (2022) |
| EDETAILING PROFESSIONAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43069579 | 4791 | 7.662 (2025) |
| ATLAS INVEST SRL SRL | 16140590 | 7414 | 7.658 (2025) |
| DALYA AGENCY S.R.L. SRL | 52672292 | 7311 | 7.637 (2025) |
| AVB SERVICES S.R.L. SRL | 50761890 | 6831 | 7.635 (2025) |
| BOBOLA ART S.R.L. SRL | 45048513 | 7413 | 7.620 (2025) |
| NU STIU TAXI SRL SRL | 35156925 | 4933 | 7.616 (2025) |
| SCR MOBILITY S.R.L. SRL | 52802082 | 4933 | 7.596 (2025) |
| FLR STUDIO S.R.L. SRL | 51574660 | 9621 | 7.591 (2025) |
| ANCADA CONSULTANTA SI MANAGEMENT SRL SRL | 21082720 | 7022 | 7.587 (2025) |
| AST GLOBAL S.R.L. SRL | 49112112 | 4933 | 7.582 (2025) |
| A & MI DESIGN 96 SRL SRL | 8825186 | 9002 | 7.572 (2025) |
| NOVAMED SCAN SRL SRL | 35728504 | 8622 | 7.572 (2025) |
| CONCHOICE SRL SRL | 38248160 | 4120 | 7.563 (2025) |
| MOONSAGA STUDIOS S.R.L. SRL | 36648160 | 5911 | 7.563 (2025) |
| LE RENARD BLEU S.R.L. SRL | 42926237 | 8210 | 7.550 (2025) |
| KAB CONCEPT S.R.L. SRL | 47402675 | 4799 | 7.521 (2025) |
| FIERNICOLAS SRL SRL | 38265609 | 2511 | 7.520 (2022) |
| GINGER PUBLIC RELATIONS SRL SRL | 22508809 | 7311 | 7.500 (2025) |
| MAILLARD CATERING & EVENTS S.R.L. SRL | 45363278 | 5630 | 7.500 (2024) |
| LMG INTERMED SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44740531 | 6831 | 7.500 (2021) |
| KATZE POSE SRL SRL | 38032409 | 7311 | 7.496 (2025) |
| SERVICII ARBITRAJ S.R.L. SRL | 50862436 | 9319 | 7.480 (2025) |