Firme din București
București
București are 248.030 de firme active, dintre care 136.960 au depus bilanț pentru 2023. Densitatea e de 144,5 firme la 1.000 de locuitori. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2022 (+1,4%).
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 3,6%). Localitatea are 6 localități componente; Sectorul 1, Sectorul 3 și Sectorul 2 adună 63,6% din firme.
Profil localitate componentă
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IT ARCHITECTS HUB S.R.L. SRL | 32366345 | 6210 | 1.969.480 (2025) |
| FUTURE GLASS SRL SRL | 34625942 | 7112 | 1.969.388 (2025) |
| BARI LUYS SRL SRL | 37871747 | 4774 | 1.969.322 (2025) |
| IOSOLI IMPEX SRL SRL | 19201080 | 4321 | 1.969.313 (2025) |
| NBI S.P.A. ROMA SUCURSALA BUCURESTI N/A | 39731138 | 4100 | 1.969.257 (2025) |
| GSM SPECIAL S.R.L. SRL | 51951167 | 4933 | 1.969.129 (2025) |
| IMUNOCLASS SRL SRL | 32079321 | 8610 | 1.969.118 (2025) |
| VINC COM TOTAL SRL SRL | 361064 | 2712 | 1.969.001 (2023) |
| ATELIER DE TIPAR SRL SRL | 34671108 | 1812 | 1.968.934 (2025) |
| MAR EUROSIB S.R.L. SRL | 32968774 | 4941 | 1.968.700 (2023) |
| RAMS RACING PARK S.R.L. SRL | 43500964 | 4540 | 1.968.645 (2025) |
| SARGON INVEST SRL SRL | 15792898 | 2651 | 1.968.539 (2025) |
| COMPUTER SERVICE NET SRL SRL | 18260119 | 6220 | 1.968.090 (2025) |
| WATEREXTEND S.R.L. SRL | 48594471 | 4221 | 1.968.081 (2025) |
| PLACARI CERAMICE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48404739 | 4333 | 1.968.060 (2025) |
| QUARK CONSULTING SRL SRL | 5988146 | 6920 | 1.968.060 (2025) |
| DANUTZ OLD SRL SRL | 18669963 | 4686 | 1.967.996 (2025) |
| MEDICAL PROFESSIONAL GROUP 2004 SRL SRL | 16180943 | 8623 | 1.967.851 (2025) |
| FINITEX SA SA | 404831 | 6820 | 1.967.221 (2025) |
| MOUNT DEVEL SRL SRL | 35950291 | 6201 | 1.966.471 (2022) |
| SICLAL ALEX S.R.L. SRL | 40960437 | 4711 | 1.966.442 (2025) |
| DENTEXCELA 3 IMPORT EXPORT SRL SRL | 8236563 | 8623 | 1.966.432 (2025) |
| VICTORIA GLOBAL SRL SRL | 14866652 | 3522 | 1.966.408 (2025) |
| CORALIS M 2000 SRL SRL | 12664185 | 4776 | 1.966.087 (2025) |
| SOLID CONTAINER SYSTEMS S.R.L. SRL | 49526823 | 7739 | 1.965.782 (2025) |
| GRIPEN ENVIRONMENTAL SRL SRL | 31873684 | 7499 | 1.965.728 (2025) |
| LUCA DENT SRL SRL | 14497962 | 8623 | 1.965.552 (2025) |
| AUDIT CONSULTING DF SRL SRL | 14959360 | 6920 | 1.965.340 (2025) |
| EXIGENT INVEST SRL SRL | 24383248 | 4100 | 1.965.114 (2025) |
| COVRICOS S.R.L. SRL | 50983047 | 4711 | 1.965.109 (2025) |
| TOTAL ELECTRIC LIGHT SRL SRL | 16685024 | 6820 | 1.965.081 (2025) |
| CORPORATE AFFAIRS STRATEGIES S.R.L. SRL | 43215011 | 7020 | 1.964.882 (2025) |
| GEO-SERV SRL SRL | 5905124 | 4313 | 1.964.468 (2025) |
| LES TRICONAUTES S.R.L. SRL | 45154778 | 4791 | 1.964.342 (2025) |
| MARCOM PROD PREST SRL SRL | 9406020 | 6820 | 1.964.170 (2025) |
| ADIANG IMPEX SRL SRL | 359994 | 4711 | 1.964.143 (2025) |
| COMPIL PIPERA SA SA | 94 | 6820 | 1.964.112 (2025) |
| GREEN ENVIRONMENT CONSULTING S.R.L. SRL | 46984028 | 4687 | 1.964.092 (2025) |
| AVANTY ICE S.R.L. SRL | 40811044 | 4711 | 1.964.049 (2025) |
| EURO FLUX CAR SRL SRL | 31356610 | 9531 | 1.964.031 (2024) |
| ANCHOR KAPITAL INVEST S.R.L. SRL | 46280715 | 4100 | 1.963.936 (2025) |
| BRATANII FOOD S.R.L. SRL | 46168879 | 5611 | 1.963.910 (2025) |
| ALSEN ENERGY CONSULTING SRL SRL | 38109138 | 8299 | 1.963.889 (2025) |
| EUROCONT EXPERTSERV SRL SRL | 15943915 | 6920 | 1.963.782 (2025) |
| PREJMER SRL SRL | 7191994 | 4621 | 1.963.669 (2025) |
| ENERGY CONECTOR SRL SRL | 24138117 | 4321 | 1.963.562 (2025) |
| ANSAMBLUL CONFORT SRL SRL | 33625472 | 6812 | 1.963.337 (2025) |
| LIGHTNING TELECOM S.R.L. SRL | 51774090 | 6110 | 1.963.000 (2025) |
| MIRE TRANS SRL SRL | 20790982 | 4941 | 1.962.997 (2025) |
| ACTIV AD SRL SRL | 13115533 | 7311 | 1.962.966 (2025) |