Firme din Buzau
Buzău
Buzau are 9.140 de firme active, dintre care 3.902 au depus bilanț pentru 2019 — 38,0% din firmele județului Buzău. Locul 1 din 87 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 88,3 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 59,3. Cifra de afaceri cumulată, 11,2 mld RON, e 67,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 50,1% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,2%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,2%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 4,6%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 4,3%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ANASTED CRAFT DIGITAL S.R.L. SRL | 52315206 | 4778 | 3.676 (2025) |
| BOGA CONSULTING SRL SRL | 22553052 | 7022 | 3.667 (2021) |
| SPARK HIGH CONSULTANCY S.R.L. SRL | 46152910 | 7022 | 3.600 (2024) |
| TTM MEDVISION S.R.L. SRL | 43136813 | 7420 | 3.600 (2025) |
| CĂTINĂ IMUNODRINK S.R.L. SRL | 41281426 | 1032 | 3.600 (2025) |
| PAUNOIU GETATEX SNC SNC | 1154199 | 4751 | 3.563 (2025) |
| DECOROOM DIGITAL S.R.L. SRL | 51869890 | 4755 | 3.559 (2025) |
| VIOLIA MARKETING SAN S.R.L. SRL | 42759597 | 4799 | 3.503 (2025) |
| TEHNIC SOFT ART INVENT SRL SRL | 37209104 | 6201 | 3.500 (2020) |
| BOBE NEONATE S.R.L. SRL | 46508822 | 8622 | 3.500 (2025) |
| LUCAS AUTOMOTIVE REPAIR & ENGINEERING S.R.L. SRL | 39102510 | 4520 | 3.500 (2024) |
| MILLENNIUM ART STYLE SRL SRL | 15736243 | 2313 | 3.500 (2021) |
| ORGANIC FLORA S.R.L. SRL | 41499502 | 4792 | 3.455 (2025) |
| MARCONI SANO PRODUCTION SRL SRL | 36645563 | 1392 | 3.403 (2019) |
| DESINO ARTRIS SRL SRL | 36272588 | 6831 | 3.400 (2025) |
| HIGH EVENTS BY MM S.R.L. SRL | 46361682 | 9329 | 3.300 (2025) |
| TERRA DESIGN SOLUTION SRL SRL | 31554790 | 4333 | 3.300 (2024) |
| GM COM SRL SRL | 9123201 | 6831 | 3.300 (2025) |
| FIZIO DOCTORS S.R.L. SRL | 50012389 | 8622 | 3.250 (2025) |
| DIAMOND SHINE TANNING S.R.L. SRL | 52307548 | 9623 | 3.242 (2025) |
| METCO SRL SRL | 6153917 | 2511 | 3.240 (2025) |
| PROFESSIONAL STORE HAIR & BEAUTY SRL SRL | 38215090 | 4645 | 3.201 (2020) |
| CARMEN AMANET SRL SRL | 26000810 | 6492 | 3.141 (2022) |
| ORIZONT STORE DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 42461760 | 4791 | 3.120 (2022) |
| VITRUVIA MEDICA S.R.L. SRL | 36757796 | 8690 | 3.093 (2025) |
| RO LUK DESIGN SRL SRL | 24110930 | 4120 | 3.063 (2022) |
| COMERCIAL MARION SRL SRL | 8839793 | 4711 | 3.030 (2025) |
| AUTO MIRFY PARTENER S.R.L. SRL | 40020082 | 4532 | 3.011 (2025) |
| VOICU PROGRAME SRL-D SRL | 35740451 | 8559 | 3.010 (2020) |
| PEREMI 2003 SRL SRL | 15693800 | 4719 | 3.000 (2018) |
| OANITA COM SRL SRL | 6224520 | 6820 | 3.000 (2023) |
| GMC SERVICES & EQUIPMENT S.R.L. SRL | 42248223 | 8121 | 3.000 (2024) |
| GEANI CONPES SRL SRL | 14816158 | 3832 | 3.000 (2024) |
| CRC GLASS LUX S.R.L. SRL | 52491679 | 4752 | 2.962 (2025) |
| SEMIPROD SA SA | 1158166 | 6820 | 2.898 (2024) |
| NEXT PROFESSIONAL FLUENTU S.R.L. SRL | 42173066 | 8559 | 2.880 (2021) |
| MACRIMA NAILS ART S.R.L. SRL | 51300347 | 9622 | 2.780 (2025) |
| BOUNCING SOLUTIONS CONSULT SRL SRL | 23902576 | 6202 | 2.694 (2024) |
| PRUDENT STUDIO S.R.L. SRL | 36726455 | 8623 | 2.650 (2025) |
| CRISTIADIS SRL SRL | 14924656 | 4673 | 2.600 (2025) |
| MEDEEA DENTOTECA S.R.L. SRL | 49449305 | 8623 | 2.600 (2025) |
| LEMN ANA SORIN S.R.L. SRL | 43917938 | 1623 | 2.590 (2025) |
| BĂLAN EXPRES MARKET S.R.L. SRL | 52652171 | 4711 | 2.569 (2025) |
| MADIROM INTIMODA SRL SRL | 11330837 | 1414 | 2.550 (2025) |
| NICOL STAR SRL SRL | 14292797 | 4711 | 2.540 (2016) |
| DRILLING CO BUZĂU SRL SRL | 24804860 | 0910 | 2.509 (2025) |
| DARIS ONE UNLIMITED S.R.L. SRL | 51890264 | 9622 | 2.500 (2025) |
| PRIME DAT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39218834 | 6311 | 2.500 (2019) |
| ALINA MICROBLADING & CO S.R.L. SRL | 44165434 | 9602 | 2.492 (2025) |
| SWISS MOTOR TRADE S.R.L. SRL | 28482694 | 3312 | 2.490 (2025) |