Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 15.074 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RBK CLEANING S.R.L. SRL | 49728156 | 8121 | 296.606 (2025) |
| SECORA DENT SRL SRL | 16265934 | 8623 | 296.600 (2025) |
| COFFEE SHOP MASTER S.R.L. SRL | 50080421 | 8559 | 296.583 (2024) |
| VIAMED SRL SRL | 15532227 | 8622 | 296.561 (2025) |
| PROPERGLASS S.R.L. SRL | 36615694 | 7112 | 296.561 (2025) |
| KAPA DIGITAL HOME S.R.L. SRL | 46877650 | 4100 | 296.529 (2024) |
| CSC CONSTRUCTION SRL SRL | 22086941 | 7111 | 296.521 (2025) |
| YOU STUDIO FOTO S.R.L. SRL | 41148528 | 7420 | 296.515 (2025) |
| AUTONIK TURBO SRL SRL | 32354570 | 4782 | 296.500 (2024) |
| RĂZVI ELITE CONSULTING S.R.L. SRL | 45635968 | 9039 | 296.477 (2025) |
| PROUROMED MEDICAL S.R.L. SRL | 43586630 | 8622 | 296.440 (2025) |
| SUPERSCRIPT SRL SRL | 35593563 | 5811 | 296.329 (2025) |
| CLEVER FOX SRL SRL | 37788790 | 4791 | 296.244 (2022) |
| EODDI SOFTWARE S.R.L. SRL | 42685910 | 6201 | 296.215 (2025) |
| PRINT STAMP SRL SRL | 37639438 | 1812 | 296.117 (2025) |
| PRO BUSINESS SERV S.R.L. SRL | 21315150 | 8210 | 296.091 (2025) |
| MISIT SRL SRL | 24025410 | 6220 | 296.075 (2025) |
| ROUA CAFFE SRL SRL | 37131528 | 5630 | 296.075 (2025) |
| MEISSA INTERMEDIERE S.R.L. SRL | 39332820 | 4619 | 296.057 (2025) |
| R&A ONE S.R.L. SRL | 50781374 | 9001 | 296.000 (2025) |
| NAMERA S.R.L. SRL | 50308962 | 4712 | 295.987 (2025) |
| TORX MEDIA S.R.L. SRL | 42998039 | 2511 | 295.980 (2025) |
| MILLANA TRANS S.R.L. SRL | 49824030 | 4939 | 295.929 (2025) |
| NEUROINSIGHT S.R.L. SRL | 39514546 | 8690 | 295.868 (2025) |
| TENIS CLUB ENJOY SRL SRL | 37281126 | 9311 | 295.850 (2025) |
| SIW HIDRO CONSTRUCT SRL SRL | 30400734 | 4399 | 295.803 (2025) |
| ACCONTES S.R.L. SRL | 50758517 | 8299 | 295.796 (2025) |
| INDIVIDUAL ENDODONTIC OFFICE S.R.L. SRL | 46707671 | 8623 | 295.747 (2025) |
| AUTO MURESAN SRL SRL | 17509700 | 9531 | 295.726 (2025) |
| ADFLUENCE S.R.L. SRL | 48704019 | 7311 | 295.707 (2025) |
| QUANT PARTNERS SRL SRL | 33195073 | 6201 | 295.701 (2025) |
| SEVEN STEPS SRL SRL | 22393180 | 8230 | 295.697 (2025) |
| ARTBOARD SRL SRL | 29491704 | 8552 | 295.672 (2025) |
| REVIBE BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 48229905 | 9602 | 295.658 (2025) |
| PHOENIXX PRO WINGS S.R.L. SRL | 45988080 | 8559 | 295.600 (2025) |
| DAMAXIN SRL SRL | 20101760 | 4941 | 295.595 (2025) |
| ADMIRIA BEAUTY SRL SRL | 37355860 | 9621 | 295.595 (2025) |
| DHC TAX EXCONT S.R.L. SRL | 47161690 | 6310 | 295.500 (2025) |
| FLIODA PROD SRL SRL | 7055410 | 9329 | 295.487 (2025) |
| TERA SERVICE LINE SRL SRL | 35758408 | 9511 | 295.455 (2025) |
| IULIA CONTAPRO S.R.L. SRL | 39890036 | 6920 | 295.440 (2025) |
| COZY HOUSE MOB S.R.L. SRL | 40537527 | 3100 | 295.430 (2025) |
| AUTONIK DIESEL PARTS S.R.L. SRL | 39104562 | 4782 | 295.400 (2024) |
| NFR NIFRAZ S.R.L. SRL | 47153566 | 4933 | 295.397 (2024) |
| ARCOTERM INVEST SRL SRL | 14554405 | 4322 | 295.382 (2025) |
| OPTIMPLAST S.R.L. SRL | 48570197 | 2225 | 295.323 (2025) |
| TPSN NIC SRL SRL | 36709004 | 4941 | 295.320 (2025) |
| CODE NEXUS S.R.L. SRL | 49775336 | 6210 | 295.300 (2025) |
| EXEED SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51432836 | 7020 | 295.273 (2025) |
| PROFICONT SYNERGY S.R.L. SRL | 49530662 | 6920 | 295.208 (2025) |