Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 15.074 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VLADIMEX SRL SRL | 13001210 | 6209 | 106.963 (2025) |
| IZOTERMA PLAST PROD S.R.L. SRL | 46860828 | 2223 | 106.931 (2025) |
| GARUDA DRIVE SRL SRL | 36388753 | 4933 | 106.911 (2024) |
| GMB OPTIM CONSULT S.R.L. SRL | 41495594 | 7020 | 106.900 (2025) |
| DPO MM S.R.L. SRL | 39597916 | 7499 | 106.898 (2025) |
| BORDI' HOUSE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48213003 | 4120 | 106.887 (2025) |
| AMBIENT SERVICII ADMIN S.R.L. SRL | 42952287 | 6832 | 106.873 (2025) |
| RAFFINATO EVENTS S.R.L. SRL | 50919613 | 5611 | 106.870 (2025) |
| SOFT TECH PLUS SRL SRL | 33859104 | 6201 | 106.839 (2025) |
| ILEASIG INSURANCE S.R.L. SRL | 38082954 | 6622 | 106.813 (2025) |
| EVERSUPPLY S.R.L. SRL | 46655297 | 6210 | 106.800 (2025) |
| VASONI CLAD SRL SRL | 34496023 | 4333 | 106.800 (2025) |
| ACOUSTIC AUTOMATION S.R.L. SRL | 39719509 | 7020 | 106.794 (2025) |
| ANDY CRISS SOFT S.R.L. SRL | 41622159 | 4933 | 106.768 (2025) |
| TAXI ART SRL SRL | 21876110 | 4933 | 106.766 (2025) |
| AUTOFOCUS SRL SRL | 232302 | 4511 | 106.714 (2025) |
| BST EXPERT SRL SRL | 18808751 | 6201 | 106.657 (2025) |
| DEMARCO DALY SRL SRL | 15033316 | 2223 | 106.645 (2025) |
| SSP PLATINUM COM S.R.L. SRL | 46581017 | 4933 | 106.627 (2025) |
| BAVARIA SPEED SRL SRL | 37475262 | 6820 | 106.620 (2025) |
| CREANGA RESEARCH AGENCY S.R.L. SRL | 46663419 | 6220 | 106.614 (2025) |
| QA TEST LAB SRL SRL | 36201706 | 6202 | 106.604 (2025) |
| CG GENERAL CONSULTING S.R.L. SRL | 49734921 | 6920 | 106.600 (2025) |
| MALNASI PRESTCOM SRL SRL | 11653404 | 4520 | 106.577 (2025) |
| BETANIA TAX SRL SRL | 32816156 | 4932 | 106.548 (2025) |
| PRO LOGIC PROGRAM S.R.L. SRL | 44644585 | 8559 | 106.545 (2025) |
| UNIQUE STYLE SRL SRL | 20550092 | 5814 | 106.537 (2025) |
| AUTHENTIC CONFIDENCE S.R.L. SRL | 37681998 | 8699 | 106.480 (2025) |
| CISROM CORNEL SRL SRL | 27834601 | 4933 | 106.475 (2025) |
| SIDE-INSTAL S.R.L. SRL | 45224210 | 4673 | 106.450 (2025) |
| WISEMAN EVENTS S.R.L. SRL | 49653606 | 9329 | 106.434 (2025) |
| PAPRIKA HYPE S.R.L. SRL | 43726741 | 7311 | 106.385 (2025) |
| SAEMLI SRL SRL | 32526179 | 4933 | 106.349 (2025) |
| DREAMCAR INTERIOR S.R.L. SRL | 39964150 | 9531 | 106.349 (2025) |
| TML INVEST S.R.L. SRL | 50131630 | 4939 | 106.347 (2025) |
| NIFTIO SRL SRL | 33065510 | 5829 | 106.313 (2025) |
| MLP TOPCONSTRUCT S.R.L. SRL | 38107617 | 4100 | 106.300 (2025) |
| OMNIMAT SA SA | 15855600 | 4100 | 106.298 (2025) |
| RODAS COMIMPEX SRL SRL | 13822712 | 4622 | 106.281 (2025) |
| NOUVELLE NOIR S.R.L. SRL | 37836405 | 9604 | 106.254 (2022) |
| BIA FASHION ELEGANT S.R.L. SRL | 42402984 | 9529 | 106.248 (2025) |
| TISEDRIVE S.R.L. SRL | 50008086 | 4932 | 106.244 (2025) |
| RENOV IMOBILE S.R.L. SRL | 34314407 | 4333 | 106.215 (2025) |
| MONIATI S.R.L. SRL | 48905209 | 8610 | 106.209 (2025) |
| M WEDDING TEAM S.R.L. SRL | 36269582 | 7420 | 106.175 (2025) |
| CENTRICITY CONSULTING SRL SRL | 35124150 | 7020 | 106.140 (2025) |
| NATIMITAS S.R.L. SRL | 40580640 | 1421 | 106.140 (2025) |
| ARIL DAVID SRL SRL | 36555436 | 4779 | 106.138 (2025) |
| TISDONDY SPEED S.R.L. SRL | 30856995 | 4933 | 106.119 (2025) |
| DALL PAV SRL SRL | 17780709 | 4324 | 106.117 (2025) |