Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 15.072 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MY BIZ TRADE S.R.L. SRL | 44239825 | 4791 | 45.785 (2025) |
| CMD PROJECT & ENGINEERING DESIGN SRL SRL | 33241889 | 7112 | 45.775 (2025) |
| KIDS PARTY PLANNER SRL SRL | 37622177 | 9329 | 45.753 (2025) |
| MIRI DAN PROIECT SRL SRL | 15578208 | 7112 | 45.746 (2025) |
| BI COINSTAL SRL SRL | 25626264 | 4322 | 45.745 (2022) |
| ICMA SRL SRL | 10933945 | 2521 | 45.725 (2025) |
| CERCOMAG COM SRL SRL | 7790306 | 5153 | 45.670 (2023) |
| BEL DOM S.R.L. SRL | 50119149 | 6811 | 45.639 (2025) |
| EMIMARI SOAP S.R.L. SRL | 40886977 | 2041 | 45.629 (2025) |
| CHIOPO PRESTCOM SRL SRL | 6870644 | 4520 | 45.623 (2018) |
| TCV HIDRO SUPORT S.R.L. SRL | 46314648 | 7112 | 45.600 (2024) |
| VOLTURA PROEX S.R.L. SRL | 51892427 | 7112 | 45.600 (2025) |
| RĂZVI VIC TRANS SRL SRL | 36220503 | 4932 | 45.599 (2024) |
| MASE F SRL SRL | 24685238 | 2229 | 45.590 (2025) |
| TOP FORM KINETIC S.R.L. SRL | 40814377 | 8695 | 45.560 (2025) |
| NABEXCAR SRL SRL | 32864390 | 4933 | 45.548 (2025) |
| INGENIUS CONSULT SRL SRL | 15458490 | 7022 | 45.509 (2019) |
| TOCAROBA SRL SRL | 31105422 | 1413 | 45.501 (2025) |
| VINCI PROJECT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47055304 | 7112 | 45.500 (2022) |
| M & M SMART S.R.L. SRL | 23822337 | 7022 | 45.500 (2025) |
| STELI DIAMOND ATHOS S.R.L. SRL | 39385743 | 7990 | 45.500 (2025) |
| TEST GROUP SRL SRL | 24221947 | 5610 | 45.492 (2020) |
| SIMOVI HIDROPROF SRL SRL | 38013954 | 4399 | 45.477 (2025) |
| BH TRAVEL INTERNATIONAL SRL SRL | 21600660 | 7911 | 45.473 (2025) |
| HODIS FILM SRL SRL | 37628773 | 5911 | 45.452 (2025) |
| STEMAR PRIMA SRL SRL | 30786083 | 4933 | 45.437 (2025) |
| MELINAS DRIVE SRL SRL | 36166307 | 4933 | 45.431 (2025) |
| FREECAR RENT S.R.L. SRL | 52496960 | 7711 | 45.420 (2025) |
| TEHNO GRUP SRL SRL | 15183054 | 8020 | 45.411 (2025) |
| RADANI TRANS SRL SRL | 23054174 | 4933 | 45.407 (2025) |
| CAMELOT STUDIOS SRL SRL | 38316397 | 7311 | 45.407 (2018) |
| GM PROJECT SRL SRL | 32334513 | 6622 | 45.402 (2025) |
| RAGLAM S.R.L. SRL | 49982277 | 9329 | 45.401 (2025) |
| TEHNODENTE SRL SRL | 2889520 | 3250 | 45.400 (2025) |
| FODOR PERFECT CONSTRUCT SRL SRL | 38019060 | 4120 | 45.400 (2023) |
| ART CLIMBING S.R.L. SRL | 41232105 | 9013 | 45.390 (2025) |
| UTZATRANSMODEL S.R.L. SRL | 40778150 | 4939 | 45.370 (2025) |
| MEANINGFUL CONSULTING S.R.L. SRL | 36800403 | 8230 | 45.360 (2024) |
| DOMUM CREDIT S.R.L. SRL | 44803150 | 6619 | 45.359 (2025) |
| DORJE PRO INVESTMENT S.R.L. SRL | 43500026 | 4120 | 45.329 (2025) |
| SAFETY TIM SRL SRL | 32354472 | 4932 | 45.326 (2025) |
| ASCOM IMPEX SRL SRL | 4953808 | 6820 | 45.323 (2025) |
| SOME SUPERIOR SERVICE SRL SRL | 36724357 | 8121 | 45.323 (2025) |
| ELVIC PRODCOM SRL SRL | 8146606 | 9003 | 45.308 (2025) |
| LEGENDARY BIT S.R.L. SRL | 41685548 | 6210 | 45.256 (2024) |
| TRADING MES S.R.L. SRL | 51608500 | 5520 | 45.256 (2025) |
| RUNKY & RUN SRL SRL | 28832650 | 4933 | 45.254 (2025) |
| RETTI INVEST SRL SRL | 22367149 | 4791 | 45.253 (2025) |
| ILTY CHIC S.R.L. SRL | 38736552 | 1414 | 45.239 (2024) |
| ABSOLUTE TRAINING SRL SRL | 32481905 | 7499 | 45.202 (2025) |