Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 15.072 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ȚIN LUC PRO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43357512 | 4120 | 42.150 (2025) |
| PENDULUM ART SRL SRL | 21558337 | 1629 | 42.137 (2025) |
| PAVIMLEGNO SRL SRL | 17365036 | 4752 | 42.125 (2025) |
| AURNIZ S.R.L. SRL | 52200230 | 4933 | 42.113 (2025) |
| GRAPHIC OPTIM CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41171237 | 4120 | 42.100 (2025) |
| CONTA PRESTSERV S.R.L. SRL | 32771518 | 6920 | 42.081 (2023) |
| ITS ADI SRL SRL | 37722621 | 4322 | 42.070 (2025) |
| INFORMED EDUCATION S.R.L. SRL | 45119223 | 8560 | 42.070 (2025) |
| NOVA HOME DECOR SRL SRL | 34349901 | 4673 | 42.059 (2024) |
| NATH VISION LABORATORY S.R.L. SRL | 39693441 | 3250 | 42.053 (2025) |
| HUSTLE M.O. S.R.L. SRL | 48536756 | 9531 | 42.050 (2025) |
| MEMORABIL EVENTS CONCEPT S.R.L. SRL | 38338840 | 5590 | 42.017 (2025) |
| TEQOA SRL SRL | 13822615 | 7022 | 42.017 (2023) |
| APS ASSOCIATES INVESTMENT S.R.L. SRL | 17144060 | 7022 | 42.017 (2024) |
| NJOY GYM S.R.L. SRL | 48313428 | 9319 | 42.016 (2025) |
| MAGNA DOMUS S.R.L. SRL | 51546776 | 6831 | 42.010 (2025) |
| SORINCICEU VISUALART S.R.L. SRL | 46541179 | 5911 | 42.006 (2025) |
| DECO RAMM STUDIO S.R.L. SRL | 43951476 | 7410 | 42.002 (2025) |
| ANDI TUDI INSTAL SRL SRL | 32581980 | 7112 | 42.000 (2025) |
| NAVA MUSIC SRL SRL | 37591968 | 9001 | 42.000 (2025) |
| ADD INTERNATIONAL SRL SRL | 16103967 | 6311 | 42.000 (2025) |
| MOLKY S.R.L. SRL | 47507604 | 5610 | 42.000 (2025) |
| WOLFRISE DIGITAL INNOVATION S.R.L. SRL | 46842732 | 6201 | 42.000 (2023) |
| AURARIA GEMINA S.R.L. SRL | 49066580 | 7820 | 42.000 (2025) |
| PEKTIROM SRL SRL | 13374678 | 1039 | 42.000 (2025) |
| AXA REAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 37670247 | 4329 | 42.000 (2023) |
| TITAN SOFT SOLUTIONS SRL SRL | 36873766 | 6201 | 41.981 (2025) |
| FABY TIM LOGISTIC SRL SRL | 31177909 | 4932 | 41.980 (2025) |
| EATSMART CHAIN S.R.L. SRL | 46276986 | 7739 | 41.977 (2023) |
| UAU CERAMICS S.R.L. SRL | 43285530 | 2341 | 41.958 (2025) |
| CGA INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 51529759 | 4941 | 41.952 (2025) |
| BATI CONSULT SRL SRL | 6680224 | 7112 | 41.929 (2025) |
| TINS INNOVATION S.R.L. SRL | 50677803 | 7210 | 41.916 (2025) |
| GARO PAPIRUS S.R.L. SRL | 46109163 | 1721 | 41.901 (2025) |
| DINU RIDE TEAM S.R.L. SRL | 49799203 | 4933 | 41.872 (2025) |
| HEADMASTERS CUT S.R.L. SRL | 45282467 | 4775 | 41.866 (2025) |
| GEOROZA SRL SRL | 13137370 | 4120 | 41.845 (2025) |
| APEX RALLY DRIVE S.R.L. SRL | 42844510 | 8553 | 41.833 (2024) |
| SVEDAC EVENTS S.R.L.-D. SRL | 42221309 | 9001 | 41.820 (2025) |
| DELTA HOUSE IMOBILIARE SRL SRL | 35387520 | 6831 | 41.815 (2025) |
| MONTLAVAR S.R.L. SRL | 41852603 | 4334 | 41.800 (2025) |
| XVX HYBRID RIDE S.R.L. SRL | 46588449 | 4933 | 41.799 (2025) |
| SEMINI BUSINESS S.R.L. SRL | 47154332 | 6831 | 41.796 (2024) |
| PRO ACORD SRL SRL | 36220643 | 7499 | 41.780 (2025) |
| MANGOBYTE S.R.L. SRL | 51790346 | 6210 | 41.775 (2025) |
| WALKERA EUROPE SRL SRL | 36591293 | 9510 | 41.772 (2021) |
| DEIU & ESU SRL SRL | 30354085 | 4933 | 41.764 (2025) |
| BUILD STRONG SRL SRL | 23405194 | 2511 | 41.742 (2025) |
| CURSURI MACARONS S.R.L. SRL | 48982589 | 8559 | 41.739 (2024) |
| ARISIAN FAST TAX S.R.L. SRL | 40799889 | 4932 | 41.732 (2025) |