Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 15.072 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OFFICE CONT SRL SRL | 20439435 | 6920 | 11.610 (2025) |
| AMPRESS SRL SRL | 24420346 | 7022 | 11.604 (2020) |
| HD TEN SERV SRL SRL | 6379354 | 4322 | 11.603 (2025) |
| TEHNO EDIL FIX S.R.L. SRL | 50119165 | 4711 | 11.600 (2025) |
| GEFIA S.R.L. SRL | 51798390 | 6310 | 11.600 (2025) |
| CHEERUP GROUP SRL SRL | 32439102 | 7420 | 11.594 (2025) |
| REMTAX SRL SRL | 15520028 | 4932 | 11.591 (2024) |
| DARKNESS INKED S.R.L. SRL | 40701416 | 9699 | 11.584 (2025) |
| CRXTEL S.R.L. SRL | 52042750 | 5912 | 11.581 (2025) |
| MARSANBEA SRL SRL | 35362003 | 4933 | 11.578 (2025) |
| POLI PROIECT IT SRL SRL | 23834102 | 6210 | 11.566 (2019) |
| HALIEUTICA SRL SRL | 29121590 | 7022 | 11.557 (2020) |
| TURCU DRIVECAB S.R.L. SRL | 39921647 | 4933 | 11.553 (2025) |
| IMERA NAPOCA S.R.L. SRL | 37679556 | 7020 | 11.552 (2025) |
| UBER PROIECT S.R.L. SRL | 33426623 | 7112 | 11.550 (2025) |
| PARTNER PRO LINE S.R.L. SRL | 38629777 | 4933 | 11.528 (2025) |
| KINDERPATH S.R.L. SRL | 51987187 | 8622 | 11.525 (2025) |
| LALE TOUR TAXI S.R.L. SRL | 38843486 | 4932 | 11.517 (2025) |
| DAGRYX PLUS S.R.L. SRL | 39095375 | 0150 | 11.508 (2025) |
| RADIANCE SYNERGIC INITIATIVE S.R.L. SRL | 47205754 | 6811 | 11.500 (2024) |
| BASSARD CONCEPT SRL SRL | 22742272 | 7111 | 11.500 (2023) |
| RESHAPE DIGITAL INNOVATION SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46466026 | 6210 | 11.500 (2025) |
| HDV ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 43049989 | 9329 | 11.500 (2025) |
| SVV PRODUCTIONS SRL SRL | 36295450 | 5911 | 11.500 (2024) |
| START ACTIV VIDEOGRAPHY S.R.L. SRL | 41156458 | 7420 | 11.500 (2025) |
| TRD PERFORMANCE S.R.L. SRL | 50758657 | 9313 | 11.490 (2025) |
| INFO ALCOR PRESTSERV SRL SRL | 5272731 | 7222 | 11.470 (2025) |
| AURO DENI SRL SRL | 14689216 | 4799 | 11.461 (2019) |
| STIO TRAINING SRL SRL | 36944336 | 6622 | 11.458 (2025) |
| FERODOM PROJECT SRL SRL | 25827870 | 6820 | 11.458 (2025) |
| VEO SHOPPING APP S.R.L. SRL | 45570044 | 6210 | 11.441 (2025) |
| SPARKLE PRO SRL SRL | 33361052 | 8559 | 11.435 (2025) |
| LASERBOT S.R.L. SRL | 43240422 | 4791 | 11.429 (2025) |
| MAO FINANCIAL BROKER S.R.L. SRL | 46032248 | 6619 | 11.410 (2022) |
| KLAUSENBURG LPS S.R.L. SRL | 36488469 | 6831 | 11.406 (2025) |
| STILETTO VISION S.R.L. SRL | 52065355 | 4690 | 11.405 (2025) |
| MIFA CONSTRUCTII INSTALATII SRL SRL | 6265066 | 6290 | 11.400 (2025) |
| DERMECONOMIX S.R.L. SRL | 37402112 | 8622 | 11.380 (2025) |
| NUVOLA TECH S.R.L. SRL | 47047905 | 7311 | 11.370 (2025) |
| RAULICA COM SRL SRL | 22176912 | 4933 | 11.353 (2025) |
| PRODUCTIE ENERGIE VERDE SRL SRL | 23108240 | 3512 | 11.345 (2025) |
| BLINK PRINT MEDIA SRL SRL | 35390640 | 1812 | 11.332 (2025) |
| GSI GUARDIAN TECH S.R.L. SRL | 43667610 | 8020 | 11.308 (2025) |
| CONCEPT BY CHARM S.R.L. SRL | 48181319 | 4777 | 11.301 (2025) |
| TOTAL INVOLVE SRL SRL | 30220571 | 7022 | 11.300 (2022) |
| BRUVID SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52541807 | 7112 | 11.300 (2025) |
| MAMA CONSULT EC TEH SRL SRL | 6512204 | 7022 | 11.290 (2025) |
| ADART ESTET SRL SRL | 37798522 | 9003 | 11.282 (2025) |
| PSIHOACTIV SERV SRL SRL | 12680768 | 7810 | 11.278 (2025) |
| INOVATIV SOLUTIONS TELECOM SRL-D SRL | 38088787 | 6120 | 11.278 (2019) |