Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.455 de firme active, dintre care 15.078 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,2. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| APOFIZA S.R.L. SRL | 51502729 | 8622 | 1.089.376 (2025) |
| ENJOY SRL SRL | 24284635 | 4791 | 1.089.316 (2025) |
| INDIGO GYM SRL SRL | 37582714 | 9313 | 1.089.155 (2025) |
| IOVI AUTO SRL SRL | 35910386 | 9531 | 1.089.098 (2025) |
| TRANSILVANIA EXCHANGE S.R.L. SRL | 46312647 | 6612 | 1.088.302 (2025) |
| FUCIDA LIGHTING S.R.L. SRL | 43310218 | 4647 | 1.087.787 (2025) |
| SCIFCAR IMOBILIARE S.R.L. SRL | 46877730 | 6820 | 1.087.637 (2025) |
| DOI SOFTWARE SRL SRL | 16040559 | 6210 | 1.086.872 (2025) |
| FERI MOTO SHOP S.R.L. SRL | 40526510 | 4783 | 1.086.801 (2025) |
| IORAMI SERVICII IMPORT EXPORT SRL SRL | 3993669 | 4677 | 1.085.657 (2024) |
| REFAKT S.R.L. SRL | 39189119 | 9003 | 1.085.390 (2025) |
| ARYRO AXA SRL SRL | 31521289 | 4941 | 1.085.217 (2025) |
| ENG GREEN SRL SRL | 26326290 | 7020 | 1.084.843 (2025) |
| LUMIER SRL SRL | 18660590 | 4647 | 1.084.743 (2025) |
| KUERYO IMPORT EXPORT SRL SRL | 9200347 | 6820 | 1.083.712 (2023) |
| ELECTRO PRO CONNECT SRL SRL | 28871705 | 4690 | 1.083.336 (2025) |
| INDIS LOGISTIC S.R.L. SRL | 39880156 | 6820 | 1.081.555 (2025) |
| GAMERZ CENTER SRL SRL | 33489001 | 4712 | 1.081.351 (2025) |
| EURO COMPRES INSTAL SRL SRL | 21381595 | 4322 | 1.081.237 (2024) |
| AZ LIFE S.R.L. SRL | 38635655 | 8622 | 1.081.058 (2025) |
| INSERT INTERIOR HERE SRL SRL | 38014615 | 7410 | 1.080.787 (2025) |
| GENIUS POWER SLOTS S.R.L. SRL | 45967576 | 5630 | 1.080.000 (2024) |
| HAIFORALEX TRANS S.R.L. SRL | 42946340 | 4941 | 1.079.866 (2025) |
| CUIB DE CUCI S.R.L. SRL | 50271340 | 5630 | 1.079.602 (2025) |
| COOPERATIVA AGRICOLĂ DOUĂ SATE DOUĂ JUDEŢE CA | 40278988 | 0111 | 1.079.575 (2025) |
| VISIONARY MONK GROWTH S.R.L. SRL | 49671874 | 7311 | 1.079.538 (2025) |
| TGD LUXURY FRAME S.R.L. SRL | 41207055 | 2512 | 1.079.443 (2025) |
| RALCHI SRL SRL | 17470880 | 7490 | 1.078.853 (2025) |
| KRAMEX AUTO S.R.L. SRL | 41847283 | 4782 | 1.077.196 (2025) |
| STUDENT TRAVEL ROMANIA TKT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50570571 | 7911 | 1.077.135 (2025) |
| LA SOCOTIM S.R.L. SRL | 41871168 | 6920 | 1.077.134 (2025) |
| MEMORY PUB S.R.L. SRL | 50138302 | 5630 | 1.077.018 (2024) |
| FAIR PLAY IMPORT EXPORT SRL SRL | 235007 | 5610 | 1.076.565 (2025) |
| VIBROCOMP SRL SRL | 21480386 | 7490 | 1.076.418 (2025) |
| ȘMAFI ATELIER S.R.L. SRL | 37543456 | 1071 | 1.076.193 (2025) |
| MARGEN SRL SRL | 20359310 | 4619 | 1.076.054 (2025) |
| EYES LOVE COFFEE S.R.L. SRL | 43063398 | 5630 | 1.075.759 (2025) |
| AUTOKID SERVICE SRL SRL | 26324760 | 4782 | 1.075.456 (2025) |
| AXN SOLUTION S.R.L. SRL | 20282461 | 6820 | 1.074.948 (2025) |
| STRUCTCON PROIECT SRL SRL | 34064220 | 4100 | 1.074.256 (2025) |
| NAQUADA SOFTWARE SRL SRL | 38338930 | 6201 | 1.073.453 (2025) |
| DIVAS WEB DESIGN SRL SRL | 36245770 | 6210 | 1.073.332 (2025) |
| STRAMBATA S.R.L. SRL | 40694289 | 5611 | 1.073.235 (2025) |
| VIDREAN IMPORT EXPORT SRL SRL | 2890886 | 4711 | 1.072.609 (2025) |
| ECVISAN SRL SRL | 26189087 | 7500 | 1.072.551 (2025) |
| STUDIO UNITED GLOBAL S.R.L. SRL | 37770190 | 4755 | 1.072.330 (2025) |
| TIALA SOFT S.R.L. SRL | 44924810 | 6210 | 1.071.892 (2025) |
| KLIPPA SOFT SRL SRL | 35055980 | 6201 | 1.071.417 (2025) |
| OCAM S.R.L. SRL | 49209965 | 6201 | 1.071.373 (2025) |
| TOTAL SECURITY SYSTEMS SRL SRL | 6494108 | 8020 | 1.071.333 (2025) |