Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.442 de firme active, dintre care 16.977 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FLORELA SRL SRL | 14910391 | 9630 | 351.995 (2025) |
| ZAZ ARCHSTUDIO S.R.L. SRL | 39996623 | 7111 | 351.958 (2025) |
| KITTY AUTENTIC SHOP SRL SRL | 28748592 | 4711 | 351.799 (2025) |
| LOCAL ARCHITECTS S.R.L. SRL | 44427829 | 7111 | 351.786 (2025) |
| ERPSYSTEMS SOLUTIONS SRL SRL | 23685159 | 6209 | 351.683 (2025) |
| ENERGY CONSTRUCT INTEGRAL S.R.L. SRL | 35711677 | 4321 | 351.675 (2025) |
| HEALING PERCEPTION SRL SRL | 38302812 | 8622 | 351.633 (2018) |
| LUMIDELI MAGASSIN SRL SRL | 30650323 | 4711 | 351.612 (2025) |
| SPECIALIST TERMOPANE S.R.L. SRL | 50208815 | 4332 | 351.602 (2025) |
| WEEINSPIRE S.R.L. SRL | 48272654 | 6201 | 351.560 (2025) |
| CHIC SILVER BIJOUX SRL SRL | 27679206 | 4792 | 351.557 (2025) |
| GDA ALEX SERVICE SRL SRL | 34700270 | 9531 | 351.557 (2025) |
| ARHIVERS S.R.L. SRL | 48072842 | 7111 | 351.531 (2025) |
| VECTOR MED IDEEA S.R.L. SRL | 45002362 | 7320 | 351.487 (2025) |
| HEY SOCIAL S.R.L. SRL | 41177663 | 7311 | 351.436 (2025) |
| IUGA WEBSOLUTIONS S.R.L. SRL | 50968977 | 6210 | 351.431 (2025) |
| TRUSTED KONSTRUCTOR S.R.L. SRL | 47685407 | 4100 | 351.397 (2025) |
| LEADING IDEA SRL SRL | 38309101 | 4791 | 351.341 (2025) |
| MARSERV SIG SRL SRL | 32648885 | 6201 | 351.309 (2025) |
| DUPO INVEST SRL SRL | 14488522 | 6820 | 351.300 (2025) |
| AAX RENT S.R.L. SRL | 49115658 | 4939 | 351.280 (2025) |
| INNOSOL S.R.L. SRL | 49522252 | 6210 | 351.253 (2025) |
| ROOT PRODUCT AGENCY S.R.L. SRL | 43530965 | 6201 | 351.239 (2025) |
| NVL BEAUTY S.R.L. SRL | 48605490 | 9602 | 351.163 (2025) |
| TRTECH DAO S.R.L. SRL | 40525565 | 6210 | 351.133 (2025) |
| MERCURY VC S.R.L. SRL | 48801623 | 4755 | 351.130 (2025) |
| R & F TREPONTI CATERING S.R.L. SRL | 41934177 | 5621 | 351.098 (2020) |
| MENTAL HEALTH DIGITAL S.R.L. SRL | 48810311 | 7311 | 351.070 (2025) |
| MOBDESTINATION SRL SRL | 37737843 | 4771 | 351.027 (2025) |
| PIERRE-REYNE SOFTWARE S.R.L. SRL | 49333997 | 6210 | 351.011 (2025) |
| CVBP STRUCTURI S.R.L. SRL | 46887408 | 7112 | 351.000 (2025) |
| CRISTAL CAOLIN SRL SRL | 29132549 | 4755 | 350.957 (2025) |
| MYMOTO PIT STOP S.R.L. SRL | 50510065 | 9532 | 350.898 (2025) |
| TRANSSENS S.R.L. SRL | 49671815 | 4941 | 350.892 (2025) |
| T & F TAXCONSULT SRL SRL | 36180280 | 6920 | 350.856 (2025) |
| GROWTHPATH STRATEGIES S.R.L. SRL | 48355270 | 7830 | 350.805 (2025) |
| RED WIRE CONSULTING S.R.L. SRL | 43344083 | 7020 | 350.800 (2025) |
| ACCESSORIZE EMPIRE SRL SRL | 37321840 | 9621 | 350.793 (2023) |
| BLOC SISTEM SERVICII SRL SRL | 26502566 | 6832 | 350.740 (2025) |
| ALTAFORMA S.R.L. SRL | 33673887 | 7111 | 350.600 (2025) |
| COCOLIN CLEANING S.R.L. SRL | 51253334 | 8121 | 350.568 (2025) |
| CODEKRAFT S.R.L. SRL | 39074879 | 6210 | 350.531 (2025) |
| DIGITAL PARENTS PR S.R.L. SRL | 46300022 | 7311 | 350.490 (2025) |
| MĂDĂGYM SRL SRL | 37536696 | 9313 | 350.481 (2025) |
| REGISTRUL MIORITA SA SA | 9599222 | 6499 | 350.472 (2025) |
| JOB DATING S.R.L. SRL | 47362945 | 7810 | 350.347 (2025) |
| BIOAROMATIC SRL SRL | 33559107 | 5621 | 350.304 (2025) |
| SPIGA INVEST SRL SRL | 14488530 | 6820 | 350.300 (2025) |
| MTS RIDERS TRANS S.R.L. SRL | 51192636 | 4933 | 350.190 (2025) |
| DOVENG SOFTWARE S.R.L. SRL | 47719119 | 6201 | 350.163 (2025) |