Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 16.976 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FUSION NETWORK SRL SRL | 28821294 | 6310 | 139.780 (2025) |
| ELIZA MARIA KARINA S.R.L. SRL | 48857993 | 4933 | 139.765 (2024) |
| TITEL GAT SRL SRL | 29486651 | 4933 | 139.753 (2025) |
| GARDENIA PRO EXPERT S.R.L. SRL | 44369671 | 8130 | 139.738 (2025) |
| ZBH SMS S.R.L. SRL | 45260590 | 4933 | 139.723 (2025) |
| NAPOLUX IMOBILIARE S.R.L. SRL | 43887110 | 6831 | 139.697 (2025) |
| MASTER CONSTRUCT SRL SRL | 2893637 | 7112 | 139.678 (2025) |
| DA AMSA GROUP SRL SRL | 32186212 | 5610 | 139.627 (2025) |
| POMO SHOP S.R.L. SRL | 51151563 | 4712 | 139.615 (2025) |
| BUSINESS & MORE S.R.L. SRL | 42720643 | 7311 | 139.612 (2025) |
| TELSORAD SRL SRL | 16113472 | 4742 | 139.522 (2025) |
| SUPERCLEAN SWEET SHINE S.R.L. SRL | 45676798 | 8121 | 139.515 (2025) |
| SINATRA CLUB S.R.L. SRL | 41548125 | 4634 | 139.500 (2020) |
| CLASS VISION SRL SRL | 15433495 | 6831 | 139.437 (2025) |
| SUPER WEIGHTLIFTING S.R.L. SRL | 45283730 | 9319 | 139.434 (2025) |
| CHIRA DENT CLINIC S.R.L. SRL | 40525646 | 8623 | 139.434 (2025) |
| SALHA DSZ S.R.L. SRL | 44821610 | 4771 | 139.431 (2025) |
| ROXIMINA SRL SRL | 32020073 | 6832 | 139.429 (2025) |
| TREI AXE SRL SRL | 22783426 | 4941 | 139.365 (2025) |
| TSH CONSTRUCT SERVICE S.R.L. SRL | 42214719 | 4399 | 139.362 (2025) |
| INOVAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49574456 | 4321 | 139.329 (2025) |
| ASINED LUCIAN S.R.L. SRL | 39599348 | 4322 | 139.319 (2025) |
| DEY ENERGY SRL SRL | 32643012 | 7020 | 139.317 (2025) |
| FĂGĂDAR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49734816 | 4933 | 139.315 (2025) |
| HABARESCU SRL SRL | 28410035 | 9602 | 139.261 (2025) |
| BOGDAN FITNEST S.R.L. SRL | 51539086 | 8551 | 139.240 (2025) |
| CALITANA SRL SRL | 15397376 | 7020 | 139.171 (2025) |
| DEHELEAN LUCRĂRI DE CONSTRUCȚIE S.R.L. SRL | 44983573 | 4100 | 139.160 (2025) |
| MMV IMOBILMARKET S.R.L. SRL | 42354160 | 4321 | 139.137 (2025) |
| DEMSA COMANES S.R.L. SRL | 42114647 | 8695 | 139.135 (2025) |
| TECHNOREX SRL SRL | 10480461 | 8230 | 139.123 (2025) |
| PROFALLCOPY CENTER SRL SRL | 25220648 | 8219 | 139.085 (2025) |
| ELECTRICOM PROD SERV SRL SRL | 16917280 | 4321 | 139.060 (2025) |
| AD ENDO DENT S.R.L. SRL | 39621844 | 8623 | 139.051 (2025) |
| ANDU RIDE S.R.L. SRL | 49557951 | 4933 | 139.050 (2025) |
| GRADINA MEA SENIOR SRL SRL | 36448227 | 8130 | 138.994 (2025) |
| EVO AUTOMATION SRL SRL | 32604153 | 5829 | 138.991 (2025) |
| HRF CONSULT SYSTEM SRL SRL | 16347724 | 5829 | 138.977 (2025) |
| CONSTANT CISE S.R.L. SRL | 45628510 | 5224 | 138.910 (2025) |
| VICTORYWAY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49933568 | 4939 | 138.908 (2025) |
| SMART ECO INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 45044490 | 4933 | 138.880 (2025) |
| SAMBOR CAR SRL SRL | 32375459 | 7020 | 138.879 (2025) |
| KUKONSTRUCT S.R.L. SRL | 50488286 | 7112 | 138.845 (2025) |
| AVANT ACADEMIA S.R.L. SRL | 51805374 | 8623 | 138.831 (2025) |
| 2CICAUTOSELF S.R.L. SRL | 46241422 | 4933 | 138.824 (2025) |
| OPTIDIAGNOST S.R.L. SRL | 50999019 | 4774 | 138.822 (2025) |
| DRELSOFT-ITSOLUTION S.R.L. SRL | 37622142 | 6210 | 138.804 (2025) |
| PRU & CRI SRL SRL | 24591931 | 8551 | 138.798 (2025) |
| EW DIGITAL S.R.L. SRL | 49878293 | 6210 | 138.796 (2025) |
| ZOOM HR ROMANIA S.R.L. SRL | 39341356 | 7810 | 138.792 (2025) |