Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 16.976 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ADMIN CARE S.R.L. SRL | 39781250 | 8110 | 128.686 (2025) |
| NANI NIGHT S.R.L. SRL | 35235247 | 7414 | 128.639 (2025) |
| PERADA FACILITY S.R.L. SRL | 47843612 | 8121 | 128.637 (2025) |
| BIKE SHOP SRL SRL | 21868516 | 4763 | 128.633 (2025) |
| GUTIU DECODESIGN S.R.L. SRL | 46234239 | 7413 | 128.628 (2025) |
| AGROSERVICE SOMESENI SRL SRL | 9650970 | 6820 | 128.600 (2025) |
| 10 ADE ACTEAUTO S.R.L. SRL | 41679287 | 7020 | 128.600 (2025) |
| TAXI SNOW S.R.L. SRL | 43943201 | 4932 | 128.592 (2025) |
| TECH SQUAD ENGINEERING S.R.L. SRL | 41804983 | 6210 | 128.571 (2025) |
| I.T. PERFORMANCE SYSTEM SRL SRL | 37853767 | 9621 | 128.569 (2025) |
| DEALBIG SRL SRL | 14874400 | 9510 | 128.566 (2025) |
| AMC DRAFT S.R.L. SRL | 46365145 | 7112 | 128.549 (2025) |
| ESTATE POINT S.R.L. SRL | 46765354 | 6820 | 128.548 (2024) |
| TEDI PROMPT PROD COM IMPEX SRL SRL | 3613816 | 6831 | 128.497 (2025) |
| JIM CONSULTING SRL SRL | 24067601 | 4683 | 128.488 (2023) |
| SANCAD SRL SRL | 16684266 | 7112 | 128.485 (2025) |
| THE LITTLE DREAM S.R.L. SRL | 46877757 | 3299 | 128.475 (2025) |
| IVAN & MILAN STUDIO S.R.L. SRL | 51209908 | 4933 | 128.464 (2025) |
| N & DEL SERVICII SRL SRL | 35480580 | 6920 | 128.460 (2025) |
| ZACCO VILLE SRL SRL | 33710535 | 8299 | 128.456 (2025) |
| XID CONNECT S.R.L. SRL | 46381604 | 4312 | 128.453 (2025) |
| DRYFAST SERV SRL SRL | 32375351 | 9602 | 128.414 (2025) |
| DIVERS IMOBILIARE SRL SRL | 22411953 | 6831 | 128.375 (2025) |
| BIEL DESIGN S.R.L. SRL | 48558630 | 7412 | 128.373 (2025) |
| SOUND SQUAD S.R.L. SRL | 39614812 | 9002 | 128.370 (2025) |
| ECOBLUE INSTAL S.R.L. SRL | 45260507 | 4322 | 128.353 (2025) |
| REZISOLUTION S.R.L. SRL | 51182942 | 6210 | 128.275 (2025) |
| HORVATH & KISS SRL SRL | 20550300 | 7111 | 128.271 (2025) |
| LIZ COM SRL SRL | 14980354 | 4771 | 128.267 (2025) |
| ADAXIAL CONFORT S.R.L. SRL | 52106889 | 7112 | 128.234 (2025) |
| ONCOS PROD SRL SRL | 15111694 | 0147 | 128.213 (2025) |
| UNISTEEL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46673080 | 2511 | 128.200 (2025) |
| MINDANCE IT S.R.L. SRL | 43593394 | 6210 | 128.195 (2025) |
| ADAMO CONIK S.R.L. SRL | 48363493 | 4322 | 128.190 (2025) |
| OLTEAN ADMIN SRL SRL | 36095753 | 6832 | 128.168 (2025) |
| CATRINEL STUDIO S.R.L. SRL | 41273091 | 9012 | 128.152 (2025) |
| CONSULT PLUS SRL SRL | 15099370 | 7022 | 128.100 (2025) |
| DORACLEAN S.R.L. SRL | 33638901 | 8121 | 128.040 (2025) |
| HAIR QUEEN MARY S.R.L. SRL | 51609939 | 9621 | 128.036 (2025) |
| PRO KINO PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 40945615 | 5911 | 128.030 (2025) |
| ACNA ZENDIT S.R.L. SRL | 46548622 | 6201 | 128.000 (2025) |
| LA BĂIEȚII PIZZERIA S.R.L. SRL | 43055301 | 5610 | 127.972 (2024) |
| ATEECS EMER SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45326563 | 4619 | 127.968 (2025) |
| GAMA SMART SYSTEMS S.R.L. SRL | 47745550 | 7499 | 127.888 (2025) |
| FRUTTABAR S.R.L. SRL | 48873620 | 4721 | 127.855 (2025) |
| EDUAL CONSULTING & SERVICES S.R.L. SRL | 39684940 | 9511 | 127.840 (2025) |
| RADON DETECT TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 43435971 | 7120 | 127.827 (2025) |
| DORULEANU S.R.L. SRL | 52607863 | 1085 | 127.760 (2025) |
| SARA CARGO TRANS S.R.L. SRL | 49524300 | 4939 | 127.744 (2025) |
| BOCASI IMPORT EXPORT SRL SRL | 8574068 | 4771 | 127.742 (2025) |