Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 16.976 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CAMEI HOUSE DESIGN S.R.L. SRL | 42592536 | 3100 | 102.630 (2025) |
| OTTOMOB SRL SRL | 18599086 | 3101 | 102.610 (2025) |
| CRISTERRA 8 S.R.L. SRL | 49444065 | 9623 | 102.600 (2025) |
| METRORIDE S.R.L. SRL | 50719330 | 4939 | 102.567 (2025) |
| REGO AUTO SRL SRL | 31701824 | 4933 | 102.544 (2025) |
| AUTO FAN COMTRANS SRL SRL | 8690992 | 4933 | 102.538 (2025) |
| TUSIN INSTAL SRL SRL | 31204868 | 4312 | 102.522 (2025) |
| RENO SIMER CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46728941 | 4120 | 102.513 (2025) |
| ROLIPOL SRL SRL | 16763637 | 7711 | 102.507 (2025) |
| SKILLPOINT STUDIO S.R.L. SRL | 40301312 | 7410 | 102.493 (2025) |
| GLOBAL GAZ S.R.L. SRL | 38938314 | 4322 | 102.490 (2025) |
| FIRST GENERAL CONSULTING S.R.L. SRL | 39868250 | 7022 | 102.449 (2025) |
| DB ALUSTAR SRL SRL | 24236280 | 4673 | 102.446 (2025) |
| CREATE SUPPLY S.R.L. SRL | 52309115 | 7311 | 102.442 (2025) |
| C.SCHOOL FOR CREATIVE ACTS S.R.L. SRL | 45693799 | 8559 | 102.414 (2025) |
| DALUKA S.R.L. SRL | 50622638 | 7711 | 102.403 (2025) |
| BONAVENTURA MOBILI BY SCH S.R.L. SRL | 46006753 | 3100 | 102.400 (2025) |
| PRO ADVANCE AORA S.R.L. SRL | 46458163 | 6831 | 102.388 (2025) |
| SERNAT SPEED S.R.L. SRL | 47290830 | 4941 | 102.380 (2025) |
| CASA DE INVESTIȚII TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 38828389 | 7022 | 102.361 (2025) |
| SHAPEXPERT FITNESS S.R.L. SRL | 48896550 | 9313 | 102.354 (2025) |
| IMMOCORP ROCA S.R.L. SRL | 50214710 | 6820 | 102.346 (2025) |
| PESCAMAR SRL SRL | 35609236 | 0322 | 102.345 (2025) |
| MEAVIS SRL SRL | 18517019 | 4618 | 102.318 (2025) |
| EX CONSTRUCT SRL SRL | 18806106 | 4120 | 102.284 (2025) |
| MAGNETIC PARADISE S.R.L. SRL | 48179831 | 7311 | 102.272 (2025) |
| VSF GLOBAL CONS SRL SRL | 16367047 | 6832 | 102.260 (2025) |
| IVIA IMPORT EXPORT SRL SRL | 6340591 | 1520 | 102.214 (2025) |
| POSIL CONSTRUCT SRL SRL | 22927416 | 4100 | 102.201 (2025) |
| PPJ CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52136472 | 4334 | 102.200 (2025) |
| ARYEMA FASHION S.R.L. SRL | 49253073 | 9529 | 102.190 (2025) |
| CALCIU SPACE S.R.L. SRL | 49956804 | 8230 | 102.172 (2025) |
| DORA MARIA BEAUTY CENTER S.R.L. SRL | 49600040 | 9621 | 102.145 (2025) |
| MARVIC TOTAL S.R.L. SRL | 46842848 | 4100 | 102.122 (2025) |
| SPB2084 SRL SRL | 24650337 | 9319 | 102.113 (2025) |
| BARNIT SOFTWARE SRL SRL | 36225403 | 7420 | 102.104 (2025) |
| RADAWAY S.R.L. SRL | 51236520 | 8559 | 102.069 (2025) |
| VERES RENT LOGISTIC S.R.L. SRL | 50451341 | 4939 | 102.042 (2025) |
| B-LINEDENT SRL SRL | 21271860 | 8623 | 101.998 (2025) |
| SILVANIA AQUACULTURE SRL SRL | 34504851 | 0322 | 101.984 (2025) |
| IRIZE ATELIER SRL SRL | 32053194 | 7413 | 101.918 (2025) |
| CELSIUS XXL SRL SRL | 15578194 | 4669 | 101.913 (2025) |
| PIBO PROJECTS S.R.L. SRL | 41479904 | 7111 | 101.903 (2025) |
| NELL MINERVA SRL SRL | 33535612 | 4724 | 101.883 (2016) |
| SWIFT CONSOL S.R.L. SRL | 46922564 | 7112 | 101.865 (2024) |
| OUT STORE AGENCY S.R.L. SRL | 46980891 | 4791 | 101.841 (2025) |
| CLAR COM SRL SRL | 3657499 | 4729 | 101.818 (2023) |
| L & F ELECTRONICS SRL SRL | 17919271 | 4618 | 101.789 (2019) |
| TERMO REFLEX SRL SRL | 16477929 | 4322 | 101.778 (2025) |
| NARED PRODCOM SRL SRL | 9123430 | 3312 | 101.746 (2025) |