Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 16.973 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,1% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BONDIMOBIL S.R.L. SRL | 46378650 | 4933 | 69.051 (2025) |
| PADROM SAN S.R.L. SRL | 30164870 | 4932 | 69.038 (2025) |
| DORESAB FONTANERO S.R.L. SRL | 39122640 | 4322 | 69.038 (2025) |
| EXPLOROM IMPEX SRL SRL | 33184619 | 6622 | 69.013 (2025) |
| PRK VISUALZ S.R.L. SRL | 51902784 | 7412 | 69.012 (2025) |
| MAISON WORKFORCE S.R.L. SRL | 49504760 | 7820 | 68.966 (2025) |
| TAXI PRO NAPOCA STAR SRL SRL | 30489589 | 4933 | 68.949 (2024) |
| LYLAR AUTO SRL SRL | 30818290 | 4933 | 68.939 (2025) |
| FUTURE BUSINESS AND RESIDENTIAL VBR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 37866490 | 4333 | 68.920 (2025) |
| T&C CIBERNET SRL SRL | 14852096 | 6110 | 68.909 (2025) |
| NMB SMART INTELTRANS SRL SRL | 37782046 | 4932 | 68.900 (2025) |
| ELITE TOPOCAD S.R.L. SRL | 48959225 | 7112 | 68.896 (2025) |
| QUARTZ SOFTWARE SERVICES S.R.L. SRL | 47420990 | 6201 | 68.879 (2023) |
| LINGUA FRANCA SRL SRL | 17525129 | 7430 | 68.877 (2025) |
| PELINO ONE S.R.L. SRL | 46482609 | 7311 | 68.858 (2025) |
| IMDRIVE S.R.L. SRL | 50064426 | 4939 | 68.806 (2025) |
| RAREŞ TYKU INSTAL SRL SRL | 35936521 | 4321 | 68.800 (2025) |
| LOIAL CONSTRUCT SRL SRL | 16113561 | 4120 | 68.793 (2023) |
| ANDIMAR DRIVE SRL SRL | 35908351 | 4933 | 68.784 (2025) |
| HARD GLASS & PREMIUM CASES S.R.L. SRL | 50384021 | 4619 | 68.766 (2024) |
| RAMAR APART S.R.L. SRL | 46413862 | 7112 | 68.765 (2025) |
| NIS QUAN CONCEPT S.R.L. SRL | 45451388 | 4933 | 68.762 (2025) |
| CIVITAS FOOD HUB SRL SRL | 38399120 | 4711 | 68.745 (2025) |
| SKEYE BLUE ADVERTISING SRL SRL | 25484089 | 7311 | 68.741 (2025) |
| ART IMOBILIARE NPV SRL SRL | 36191750 | 6831 | 68.726 (2025) |
| AMBIENT BARBU S.R.L. SRL | 43095071 | 4333 | 68.725 (2025) |
| MUCHATON S.R.L. SRL | 41324330 | 1086 | 68.725 (2025) |
| KAMILI MAT SRL SRL | 29465616 | 6832 | 68.716 (2025) |
| AT MEDICAL SERVICES S.R.L. SRL | 50243502 | 8622 | 68.712 (2025) |
| CATADI MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 40382112 | 7420 | 68.696 (2022) |
| COPY BELL SERV SRL SRL | 6264621 | 4941 | 68.691 (2025) |
| PERI PERI RESTAURANTS S.R.L. SRL | 52012555 | 5611 | 68.676 (2025) |
| MAC IT SERVICES SRL SRL | 29860259 | 6210 | 68.675 (2025) |
| PROTEHNIC 23 S.R.L. SRL | 51214696 | 3312 | 68.669 (2025) |
| REZ INT MANAGEMENT SRL SRL | 14868270 | 7020 | 68.652 (2025) |
| DIGITAL SPHERE S.R.L. SRL | 50153280 | 6210 | 68.641 (2025) |
| AMC GRAM SRL SRL | 26773085 | 3312 | 68.640 (2025) |
| STUDIOMED SRL SRL | 36147780 | 6820 | 68.632 (2025) |
| LUCVIO DARIA SRL SRL | 32798114 | 4932 | 68.614 (2025) |
| SENOTAX S.R.L. SRL | 40772042 | 4933 | 68.610 (2025) |
| FLM IRIDIUM S.R.L. SRL | 52390038 | 5630 | 68.598 (2025) |
| HAIDUC TAXI S.R.L. SRL | 39976030 | 4933 | 68.581 (2025) |
| SIXCONTROL S.R.L. SRL | 51473011 | 4100 | 68.568 (2025) |
| MEET STRATEGY S.R.L. SRL | 51156234 | 7499 | 68.500 (2025) |
| BLACK POINT PROPERTIES S.R.L. SRL | 42057126 | 6811 | 68.474 (2025) |
| ORTHO AURA S.R.L. SRL | 52220610 | 8623 | 68.465 (2025) |
| E & N GHIRISAN COM SRL SRL | 13720887 | 4771 | 68.455 (2025) |
| DAN TERMOSERVICE S.R.L. SRL | 45353240 | 4322 | 68.450 (2025) |
| START SOMEWHERE S.R.L. SRL | 35331376 | 7420 | 68.449 (2025) |
| VOLD ARHITECTURA S.R.L. SRL | 43744390 | 7111 | 68.434 (2025) |