Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 16.973 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,1% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| INVEST PARTNER SRL SRL | 22905248 | 4673 | 55.100 (2025) |
| AUTOGIO PIESE SRL SRL | 33048030 | 4532 | 55.100 (2025) |
| SERLOC BEAUTY S.R.L. SRL | 45704618 | 9621 | 55.094 (2025) |
| GAMIRA TEXTIL & FASHION S.R.L. SRL | 46288123 | 4690 | 55.091 (2025) |
| NAPOCA OFFICE SRL SRL | 23373866 | 4690 | 55.087 (2025) |
| FLO & DORIN SRL SRL | 33606730 | 4933 | 55.083 (2025) |
| ADAPTIVE LEAP S.R.L. SRL | 40172099 | 7311 | 55.035 (2025) |
| BAC ASIGURĂRI SRL SRL | 34358020 | 6622 | 55.034 (2025) |
| CARPATHIUM LTD S.R.L. SRL | 46138487 | 6210 | 55.030 (2025) |
| ANCOMPACT SRL SRL | 17722066 | 1814 | 55.022 (2025) |
| LIGHT RUNNER MEDIA S.R.L. SRL | 42884573 | 5911 | 55.004 (2025) |
| PREMIUM CONSTRUCT HOUSE S.R.L. SRL | 46348438 | 4120 | 55.000 (2025) |
| CECON GRUP S.R.L. SRL | 45736369 | 7112 | 55.000 (2025) |
| BEATRICE RELOOKING S.R.L. SRL | 44361147 | 9602 | 55.000 (2025) |
| VSD TAX SRL SRL | 30302299 | 4933 | 54.993 (2025) |
| GASTROENDO S.R.L. SRL | 44503985 | 8622 | 54.971 (2025) |
| NELS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47948589 | 7022 | 54.950 (2025) |
| HAMER TAX SRL SRL | 37123541 | 4932 | 54.924 (2024) |
| JAX PACKAGING S.R.L. SRL | 44791772 | 2222 | 54.921 (2025) |
| VAIAMADA S.R.L. SRL | 38666139 | 7430 | 54.882 (2025) |
| BUSINESS RIDE MOBILITY S.R.L. SRL | 45175991 | 4933 | 54.837 (2025) |
| TONY ELECTRIC S.R.L. SRL | 40099087 | 4321 | 54.828 (2025) |
| HEALTH TEAMMED SRL SRL | 37923480 | 8622 | 54.820 (2024) |
| STAR SOFT DEV S.R.L. SRL | 39921590 | 6202 | 54.811 (2024) |
| PRIMAVERA EURO INVEST S.R.L. SRL | 45713071 | 6820 | 54.802 (2025) |
| DELIVERY BOYS S.R.L. SRL | 41565258 | 5610 | 54.798 (2025) |
| EGO BEAUTY S.R.L. SRL | 34904971 | 9602 | 54.791 (2025) |
| DIAOPTIK S.R.L. SRL | 51994494 | 4774 | 54.783 (2025) |
| TEMPORAIRE TALENT S.R.L. SRL | 50159445 | 7820 | 54.744 (2025) |
| ZENYA S.R.L. SRL | 49444189 | 4933 | 54.731 (2025) |
| PATRASOFT SRL SRL | 16441321 | 6201 | 54.729 (2022) |
| MIACONT SRL SRL | 15200910 | 6920 | 54.725 (2025) |
| LIFTR PRODUCT DEVELOPMENT STUDIO S.R.L. SRL | 46444940 | 6210 | 54.724 (2025) |
| BENU TRANS SRL SRL | 19377886 | 4211 | 54.720 (2024) |
| BILBOBIZCAYA SRL SRL | 30459073 | 4933 | 54.710 (2025) |
| SILVANIA CONSTRUCTII SRL SRL | 14263180 | 4110 | 54.710 (2024) |
| CASCADOR PRODCOM SRL SRL | 3403440 | 4752 | 54.709 (2025) |
| FAILSAFE S.R.L. SRL | 52049376 | 6220 | 54.682 (2025) |
| GREENRECOV S.R.L. SRL | 46415570 | 6202 | 54.678 (2025) |
| SLR MOTORS SRL SRL | 27766140 | 4933 | 54.607 (2025) |
| JACK KOLIA S.R.L. SRL | 33167731 | 5320 | 54.600 (2025) |
| A&D FISCAL TAX S.R.L. SRL | 51902890 | 6920 | 54.598 (2025) |
| NEURAL TECHLABS S.R.L. SRL | 47719070 | 6290 | 54.585 (2025) |
| BENETIG TAXI SRL SRL | 37770114 | 4933 | 54.580 (2025) |
| DJK STAGE SOLUTIONS SRL SRL | 37594026 | 9001 | 54.560 (2025) |
| A&I EVALUARI SRL SRL | 28157804 | 7022 | 54.559 (2025) |
| STANDARD IMPORT EXPORT SRL SRL | 2891091 | 1812 | 54.557 (2025) |
| SUYSERV S.R.L. SRL | 50577219 | 8121 | 54.544 (2025) |
| ALIOPO ATI S.R.L. SRL | 43999768 | 8622 | 54.542 (2025) |
| PGM TRADING SRL SRL | 13359074 | 4532 | 54.541 (2025) |