Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 16.973 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,1% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GRIP ENERGY SOLUTION S.R.L. SRL | 51718561 | 4933 | 27.639 (2025) |
| CRSDRIVE S.R.L. SRL | 50819657 | 4939 | 27.636 (2025) |
| MATVIO AUTO S.R.L. SRL | 41792285 | 4932 | 27.631 (2025) |
| KTN STRUCTOPLAN S.R.L. SRL | 41943558 | 7112 | 27.616 (2025) |
| AUTO PARK ADMIN S.R.L. SRL | 44475311 | 5221 | 27.605 (2025) |
| OVB IMOFINANZ SRL SRL | 16301778 | 6619 | 27.566 (2025) |
| MARTY ACCOUNT S.R.L. SRL | 48926481 | 6311 | 27.560 (2025) |
| MUV PERFORMANCE S.R.L. SRL | 49977440 | 9319 | 27.550 (2025) |
| SEPTISELTAX S.R.L. SRL | 42221252 | 4932 | 27.531 (2025) |
| POTOVA CONSTRUCT SRL SRL | 28058770 | 4100 | 27.530 (2025) |
| VIA ANIMA SRL SRL | 35429936 | 7022 | 27.510 (2025) |
| BUCĂTĂRAŞUL ISCUSIT S.R.L. SRL | 42214077 | 1812 | 27.500 (2024) |
| EILAND ADMINISTRATION S.R.L. SRL | 45380775 | 6820 | 27.500 (2025) |
| GELU ART MONUMENTE FUNERARE S.R.L. SRL | 44141729 | 4120 | 27.499 (2023) |
| TEHM S.R.L. SRL | 50854000 | 6812 | 27.498 (2025) |
| DANTE IMOBILIARE MFV S.R.L. SRL | 45175886 | 6831 | 27.495 (2025) |
| METRIC SPACE INTERIORS S.R.L. SRL | 42325253 | 7111 | 27.491 (2025) |
| MAISON MURA S.R.L. SRL | 45340088 | 1414 | 27.470 (2025) |
| LAPUSAN CARDIOMEDICAL S.R.L. SRL | 45676607 | 8622 | 27.470 (2025) |
| BIMAC SRL SRL | 18990857 | 7739 | 27.468 (2025) |
| SKI & OUTDOOR MEDIA S.R.L. SRL | 41023796 | 5814 | 27.466 (2024) |
| BELL CONSTRUCT INGINERIE SI CONSULTANTA SRL SRL | 37556855 | 4120 | 27.464 (2021) |
| FUCHSIA BUKET S.R.L. SRL | 51380796 | 4776 | 27.457 (2025) |
| CITY DENTAL SURGERY S.R.L. SRL | 37718060 | 8623 | 27.450 (2025) |
| MB SPAREPARTS S.R.L. SRL | 52172629 | 4782 | 27.445 (2025) |
| JUST FINISHED S.R.L. SRL | 46912935 | 1812 | 27.424 (2025) |
| MELLOPOP MEDIA S.R.L. SRL | 46965743 | 6201 | 27.421 (2024) |
| COLONY MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 45441171 | 7311 | 27.409 (2023) |
| ȘTEFANI'S AURA S.R.L. SRL | 52172327 | 4645 | 27.403 (2025) |
| BKM TRANSGAZ RMW S.R.L. SRL | 36808938 | 4941 | 27.389 (2025) |
| KREATIS HOUSE SRL SRL | 33390783 | 7311 | 27.389 (2017) |
| DOMINEX ENERGY S.R.L. SRL | 52438829 | 4321 | 27.388 (2025) |
| BROK AS TOP SRL SRL | 17629405 | 6622 | 27.357 (2023) |
| BACK TO MYSELF S.R.L. SRL | 52430060 | 8559 | 27.355 (2025) |
| MULTIVET SRL SRL | 15982868 | 7500 | 27.337 (2025) |
| PATISENSE SRL SRL | 32930478 | 1071 | 27.333 (2025) |
| CHINTO TAXI SRL SRL | 29353558 | 4932 | 27.320 (2023) |
| SKAYDRIVE S.R.L. SRL | 52357716 | 4933 | 27.311 (2025) |
| CREXOD AUTO S.R.L. SRL | 40975209 | 4933 | 27.303 (2025) |
| PROCONTEX CONSULTING SRL SRL | 7560021 | 6920 | 27.300 (2025) |
| RUS PARTNER SRL SRL | 27725698 | 6820 | 27.290 (2025) |
| JEREL NZJ S.R.L. SRL | 41135420 | 4933 | 27.287 (2025) |
| WEB & IT SOLUTIONS PROVIDER SRL SRL | 33113049 | 6311 | 27.280 (2025) |
| DECLA DSC S.R.L. SRL | 40706944 | 4932 | 27.275 (2025) |
| DENI MURESAN TAXI S.R.L. SRL | 40105006 | 4933 | 27.273 (2025) |
| ATELIER CHIRAMO S.R.L. SRL | 45119142 | 4778 | 27.267 (2025) |
| AEVUM SRL SRL | 13398944 | 7410 | 27.264 (2020) |
| LITERE VERZI S.R.L. SRL | 32005073 | 5630 | 27.262 (2025) |
| ROLAMPART SRL SRL | 16244656 | 4673 | 27.260 (2025) |
| CENTRU DE FORMARE STUDIA SRL SRL | 33200714 | 8559 | 27.250 (2025) |