Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 16.976 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| URBAN TAXI VVA SRL SRL | 32411454 | 4933 | 1.280 (2025) |
| PEAK SYS GRID S.R.L. SRL | 46604749 | 6201 | 1.273 (2025) |
| AMIRCARS SERV GBR S.R.L. SRL | 46057757 | 0812 | 1.270 (2025) |
| COPIL NOROCOS SRL SRL | 37873330 | 4765 | 1.266 (2020) |
| OXYGEN MEDIA SRL SRL | 23646834 | 7311 | 1.261 (2019) |
| AB ONIX HOTEL SRL SRL | 6799927 | 5510 | 1.260 (2023) |
| ALL LEAL FOOD SRL SRL | 29465608 | 5610 | 1.256 (2022) |
| REPRO EUROPA DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 39669079 | 4110 | 1.255 (2025) |
| FLOSPEED PRO SRL SRL | 37307536 | 4933 | 1.250 (2025) |
| WEDDING MUSIC S.R.L. SRL | 37756837 | 5611 | 1.250 (2025) |
| XMEDIA SRL SRL | 14320412 | 6310 | 1.250 (2025) |
| PLUM & PEAR S.R.L. SRL | 45619628 | 0124 | 1.250 (2023) |
| LIFE EXPERIENCE 360 VR S.R.L. SRL | 40945704 | 9329 | 1.250 (2022) |
| SANY MOTORS SRL SRL | 27725736 | 4540 | 1.250 (2025) |
| COLOR PROIECT SRL SRL | 26654866 | 4752 | 1.250 (2016) |
| HP MARMOGRAN SRL SRL | 24873479 | 4673 | 1.250 (2019) |
| BRO VISION S.R.L. SRL | 50893254 | 8551 | 1.250 (2025) |
| DONA SANA SRL SRL | 21162005 | 4778 | 1.247 (2022) |
| ATELIER CORAL S.R.L. SRL | 32911530 | 1413 | 1.242 (2025) |
| ASPHALT C.E. S.R.L. SRL | 52277706 | 4211 | 1.240 (2025) |
| PISK SNOW SRL SRL | 37789494 | 9329 | 1.240 (2023) |
| GLOBODIAS FAMILY S.R.L. SRL | 40772085 | 4933 | 1.236 (2025) |
| CC HAPPY LIFE.COM S.R.L. SRL | 44449479 | 4619 | 1.230 (2022) |
| VERTICAL SERV SRL SRL | 18578431 | 4525 | 1.215 (2017) |
| LARIX IMPEX SRL SRL | 238089 | 7120 | 1.207 (2025) |
| IMPERO MOBILI S.R.L. SRL | 49878447 | 4755 | 1.200 (2025) |
| DASIMO SERV SRL SRL | 29475520 | 8210 | 1.200 (2025) |
| LADA DE ZESTRE SRL SRL | 29313537 | 5520 | 1.200 (2025) |
| GENIAL CONSULTING SRL SRL | 16142729 | 7022 | 1.200 (2025) |
| MADICAD SRL SRL | 32390637 | 7112 | 1.200 (2025) |
| SERPENTBYTE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48712950 | 6210 | 1.200 (2025) |
| CONTABEE INCORPORATE S.R.L. SRL | 29990186 | 6920 | 1.200 (2021) |
| PLATINIA BEAUTY S.R.L. SRL | 52659315 | 9622 | 1.200 (2025) |
| AIROBOT S.R.L. SRL | 49158349 | 5829 | 1.200 (2025) |
| SNACK CHEES SRL SRL | 38534111 | 1072 | 1.200 (2020) |
| RTC STUDIO S.R.L. SRL | 49757593 | 9621 | 1.190 (2025) |
| FYNKERS CONSULTING SRL SRL | 10091057 | 6920 | 1.189 (2022) |
| SUPERCAB SRL SRL | 27930404 | 4933 | 1.186 (2025) |
| MOZAIC DATA S.R.L. SRL | 53126140 | 6310 | 1.184 (2025) |
| ADYMAX PRODCOM IMPEX SRL SRL | 6655417 | 4941 | 1.175 (2025) |
| ANCORMEDIA SRL SRL | 19256728 | 8230 | 1.170 (2024) |
| HOFAIO S.R.L. SRL | 39415100 | 5630 | 1.169 (2024) |
| PORDOI MBS SRL SRL | 36807614 | 4932 | 1.161 (2025) |
| BOCO ECOGREEN S.R.L. SRL | 52003700 | 8130 | 1.157 (2025) |
| ACUMEN INTEGRAT SRL SRL | 16957625 | 6311 | 1.155 (2025) |
| TRENDMARK VALZ S.R.L. SRL | 44149226 | 7022 | 1.155 (2023) |
| DENIS BIO LEGUME FRUCTE S.R.L. SRL | 51041935 | 4721 | 1.153 (2025) |
| LINIA CANDYFOOD S.R.L. SRL | 46408530 | 5630 | 1.150 (2023) |
| REVODEX SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52935640 | 9531 | 1.150 (2025) |
| B & D GENERAL PROPERTY MANAGEMENT SRL SRL | 38036141 | 6832 | 1.140 (2023) |