Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 18.181 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PRO REKRUTIERUNG S.R.L. SRL | 13114406 | 7810 | 858.463 (2025) |
| TODDLERS CENTRE S.R.L. SRL | 40685906 | 8560 | 858.221 (2025) |
| OPSWORK S.R.L. SRL | 45089785 | 6210 | 858.126 (2025) |
| NOSCARINA IMPEX SRL SRL | 29864730 | 5630 | 857.987 (2025) |
| TOTAL SERVICES SRL SRL | 13337785 | 7311 | 857.863 (2025) |
| SALUVIS SERV SRL SRL | 8903357 | 6920 | 857.557 (2025) |
| KAZ PRO CREATIVE S.R.L. SRL | 45683523 | 7729 | 857.230 (2025) |
| ABEST CARDIO MEDICA S.R.L. SRL | 46932002 | 8622 | 856.795 (2025) |
| MIS EXPERT DELIVERY S.R.L. SRL | 49966352 | 5320 | 856.302 (2025) |
| SPARK CONSULTING&CHALLENGE S.R.L. SRL | 43413108 | 7020 | 856.270 (2025) |
| TISA RESIDENCE SRL SRL | 35895243 | 5520 | 856.247 (2025) |
| PROIECT CONSTREX CONSULTING SRL SRL | 5013923 | 7111 | 856.149 (2025) |
| VIVADENT SRL SRL | 16671720 | 8623 | 855.722 (2025) |
| KOPSERV SOLUTIONS SRL SRL | 34543150 | 9510 | 855.317 (2025) |
| DEVON CONSTRUCT S.R.L. SRL | 33413020 | 4100 | 855.209 (2025) |
| NUVOLE BIANCHE S.R.L. SRL | 32028441 | 4634 | 854.910 (2025) |
| KNM CONCEPT S.R.L. SRL | 45247249 | 7111 | 854.875 (2025) |
| LAZMAG BIZ SRL SRL | 37889620 | 5630 | 854.763 (2025) |
| MDV TRUST SRL SRL | 19052086 | 7112 | 854.677 (2025) |
| SPRING DENTAL CLINIQ S.R.L. SRL | 40410131 | 8623 | 854.401 (2025) |
| MASTER H SRL SRL | 17807367 | 4711 | 854.369 (2025) |
| PVE PROJECT SRL SRL | 30155988 | 3512 | 854.267 (2025) |
| MOHOLEA CRIS SRL SRL | 27653710 | 4690 | 853.646 (2025) |
| GRIGACI SOFTWARE SRL SRL | 36560467 | 6210 | 853.552 (2025) |
| GE ADVISE S.R.L. SRL | 49901736 | 6201 | 853.377 (2025) |
| ALTULI CONSULTING S.R.L. SRL | 47303450 | 4618 | 853.250 (2025) |
| EASY FINANCIAL CREDIT S.R.L. SRL | 47205878 | 6619 | 852.809 (2025) |
| PRO FARM BUSINESS SRL SRL | 28475530 | 6820 | 852.157 (2025) |
| PROMID LOGISTIC SRL SRL | 31249770 | 4941 | 851.948 (2025) |
| CLARITY OPTIC S.R.L. SRL | 48882040 | 8699 | 851.649 (2025) |
| MOGABYTE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42851622 | 6210 | 851.529 (2025) |
| UNSIGNED S.R.L. SRL | 39422922 | 6201 | 851.503 (2025) |
| AME PRO AGENCY SRL SRL | 36699687 | 8230 | 851.272 (2023) |
| SIMAR PAN SRL SRL | 16757198 | 1071 | 851.249 (2025) |
| TIMAT IMPEX SRL SRL | 7762586 | 7111 | 851.141 (2025) |
| FORMATEST INVEST S.R.L. SRL | 24283044 | 7120 | 850.910 (2025) |
| CHIT PROFI S.R.L. SRL | 48944070 | 4342 | 850.894 (2025) |
| ANDCO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 38472280 | 6820 | 850.716 (2025) |
| ARTA ÎN DIALOG S.R.L. SRL | 41331931 | 5914 | 850.301 (2025) |
| FINACONT CONSULT SRL SRL | 18093673 | 6920 | 850.041 (2025) |
| CXC HUB S.R.L. SRL | 48746006 | 7311 | 849.999 (2025) |
| ETCO FINANCIAR SRL SRL | 31976817 | 6920 | 849.884 (2025) |
| SAMSI COMIMPEX SRL SRL | 7330340 | 6820 | 849.880 (2024) |
| EUROMYM IMPORT EXPORT SRL SRL | 6882150 | 4642 | 849.306 (2025) |
| GALIAN SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45988048 | 6201 | 849.250 (2025) |
| NMN DATENVERARBEITUNG S.R.L. SRL | 47517357 | 6210 | 848.937 (2025) |
| BERITTA TEX SRL SRL | 34039390 | 4771 | 848.918 (2025) |
| BRAHIMED SRL SRL | 35831070 | 8622 | 848.788 (2025) |
| JANIRO COM SRL SRL | 8262023 | 4721 | 848.472 (2025) |
| DONEX SRL SRL | 14430334 | 5630 | 848.400 (2025) |