Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 18.179 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CLEAN OAS S.R.L. SRL | 34157876 | 9531 | 249.717 (2025) |
| BRN & EMBA S.R.L. SRL | 45177607 | 4782 | 249.680 (2025) |
| AMTREX CONT SRL SRL | 28336249 | 6920 | 249.617 (2025) |
| ART BEAUTY AND ACADEMY S.R.L. SRL | 43174906 | 9622 | 249.616 (2025) |
| PUNCT MEDIA SRL SRL | 14874493 | 7311 | 249.584 (2025) |
| JPX PAINT CAR SRL SRL | 25010441 | 9531 | 249.519 (2025) |
| LUDU EXPERTPLANT S.R.L. SRL | 46698670 | 8130 | 249.507 (2025) |
| TEMATIC CLIMA S.R.L. SRL | 37614956 | 8299 | 249.500 (2025) |
| LIBRA CONSULT SRL SRL | 21393972 | 6203 | 249.450 (2025) |
| DUALEX SRL SRL | 17481448 | 9510 | 249.430 (2025) |
| RAMZONE STORE S.R.L. SRL | 44897588 | 4619 | 249.430 (2024) |
| MERCATOR TOPO SRL SRL | 26091827 | 5630 | 249.429 (2025) |
| CONVERGO SRL SRL | 17446572 | 4684 | 249.363 (2025) |
| RED HOT ADVERTISING S.R.L. SRL | 49340005 | 7311 | 249.341 (2025) |
| REBEL CONSULTING S.R.L. SRL | 45751431 | 8230 | 249.335 (2025) |
| DAL LOGISTIC SRL SRL | 35180036 | 4941 | 249.320 (2025) |
| ABSTRACO ALGORITHMICS S.R.L. SRL | 42805634 | 6210 | 249.317 (2025) |
| TOP SEMINAR SRL SRL | 15719838 | 8532 | 249.269 (2025) |
| NATURA OUTDOOR S.R.L. SRL | 50138450 | 7311 | 249.259 (2025) |
| BC TERMO INSTAL CONSULTING SRL SRL | 27619077 | 7112 | 249.215 (2025) |
| INDIBOX STAR SRL SRL | 36425916 | 4719 | 249.090 (2025) |
| FOGADO KFT S.R.L. SRL | 41029691 | 5590 | 249.073 (2025) |
| V G F DREAM CONSULTING S.R.L. SRL | 43436870 | 7022 | 249.024 (2025) |
| ALDEST SRL SRL | 22631290 | 6310 | 248.900 (2025) |
| WATER CHAMPIONS S.R.L. SRL | 45469172 | 8551 | 248.898 (2025) |
| POWER INSTAL BVM SRL SRL | 37428473 | 4321 | 248.897 (2025) |
| MEDICAL MARKETING EDUCATION S.R.L. SRL | 37889647 | 7311 | 248.869 (2025) |
| PLANWERK SRL SRL | 15516353 | 7111 | 248.846 (2025) |
| ABSOLUTE BEAUTY BY IOANA & ADINA S.R.L. SRL | 49217429 | 9602 | 248.842 (2025) |
| TONIGA MOB SRL SRL | 33859090 | 3109 | 248.809 (2025) |
| IATROS AESTHETICS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44131156 | 8622 | 248.792 (2025) |
| ECOBATT SRL SRL | 31708440 | 3314 | 248.778 (2025) |
| CREATIVO ARTE VIVA GN SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51174214 | 4100 | 248.757 (2025) |
| DF ECO-IMAGE S.R.L. SRL | 40557990 | 8622 | 248.741 (2025) |
| FASTBAR SOLUTION S.R.L. SRL | 44699980 | 5630 | 248.726 (2025) |
| AULOS S.R.L. SRL | 50750009 | 8552 | 248.700 (2025) |
| WEASWEB SERVICES S.R.L. SRL | 50249050 | 6210 | 248.656 (2025) |
| TECHVANTAGE DELIVERY SERVICES S.R.L. SRL | 49334763 | 6220 | 248.631 (2025) |
| DANISAN SYSTEMS SRL SRL | 13770290 | 6311 | 248.584 (2025) |
| PD BUSINESS SRL SRL | 18471809 | 4776 | 248.510 (2025) |
| ATELIER DE CEARĂ S.R.L. SRL | 52773424 | 3299 | 248.495 (2025) |
| UPM CONCEPT S.R.L. SRL | 44970611 | 7111 | 248.473 (2025) |
| SMARTCLOUD SERVICES S.R.L. SRL | 47069644 | 6201 | 248.450 (2024) |
| VLADROM IMPORT EXPORT SRL SRL | 2883854 | 4711 | 248.397 (2025) |
| SAXUM CORPORATE FINANCE SRL SRL | 38497811 | 7022 | 248.345 (2024) |
| MARVELLO KIDS S.R.L. SRL | 48759880 | 9329 | 248.224 (2025) |
| ELECTROAID PROINSTAL ECOMAX S.R.L. SRL | 47162459 | 4321 | 248.120 (2025) |
| MINA TRANS SRL SRL | 16049051 | 4941 | 247.984 (2025) |
| GRIZZLY BYTE S.R.L. SRL | 49444197 | 6201 | 247.983 (2025) |
| NECONIS CARGO S.R.L. SRL | 38727791 | 4941 | 247.968 (2025) |