Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 18.179 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| R&I QUALITY CLEAN S.R.L. SRL | 44104941 | 8121 | 184.058 (2025) |
| ANDRETIM REI SRL SRL | 37052726 | 4120 | 184.034 (2025) |
| IT GOBANANAZ S.R.L. SRL | 41934134 | 8220 | 184.025 (2025) |
| REBEL BASE STUDIO S.R.L. SRL | 51088245 | 7410 | 183.995 (2025) |
| QUALITY TRANSILVANIA BESTCOM S.R.L. SRL | 46795533 | 4619 | 183.979 (2025) |
| CLUJ HAIR S.R.L. SRL | 48994214 | 8559 | 183.950 (2024) |
| LANDORE AVDN S.R.L. SRL | 39540901 | 6220 | 183.950 (2025) |
| BETA GRUP SRL SRL | 14331900 | 9510 | 183.827 (2025) |
| KLUTZ GARDEN SRL SRL | 36884951 | 8130 | 183.753 (2025) |
| DIAFARM SRL SRL | 8293682 | 4776 | 183.752 (2025) |
| DEO DENTAL OFFICE S.R.L. SRL | 46458171 | 8623 | 183.725 (2025) |
| KOREDI MENZA SRL SRL | 35140724 | 5622 | 183.720 (2025) |
| FIT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 33927268 | 6201 | 183.692 (2025) |
| COMPATRAD S.R.L. SRL | 49549517 | 8559 | 183.676 (2025) |
| MODA VIP SRL SRL | 18336284 | 4771 | 183.611 (2025) |
| ESTORIA VIEW S.R.L. SRL | 42774961 | 6812 | 183.581 (2025) |
| AMID PREVENT S.R.L. SRL | 51186782 | 8009 | 183.580 (2025) |
| LUNEZZE S.R.L. SRL | 48418890 | 6820 | 183.538 (2025) |
| CAPITOLIU PROPERTY S.R.L. SRL | 50758550 | 6831 | 183.424 (2025) |
| SAFI RIDE IT S.R.L. SRL | 46331517 | 4933 | 183.402 (2025) |
| THE COLORIST HAIR STUDIO S.R.L. SRL | 45635941 | 9621 | 183.396 (2025) |
| SWARMSOFT SRL SRL | 35103599 | 6201 | 183.379 (2023) |
| KUNDEN MEDIA SRL SRL | 36754625 | 5911 | 183.361 (2025) |
| ORIA HOLDING S.R.L. SRL | 40585133 | 4941 | 183.325 (2025) |
| ROCINANTE NSFRD S.R.L. SRL | 46083888 | 6210 | 183.315 (2025) |
| INTERNATIONAL CONSULTING LTD SRL SRL | 13335288 | 6820 | 183.309 (2025) |
| BYTESYS SRL SRL | 17629456 | 4650 | 183.288 (2025) |
| DIANA PRUNEAN FITNESS S.R.L. SRL | 43850552 | 8559 | 183.279 (2025) |
| RESISTANCE STRUCTURE TRANSILVANIA CONSTRUCȚII SRL SRL | 32877293 | 4399 | 183.250 (2025) |
| BLUE NUMBERS S.R.L. SRL | 35420899 | 6210 | 183.239 (2025) |
| ELITE PROFESSIONAL SERVICES S.R.L. SRL | 51121023 | 8121 | 183.180 (2025) |
| DALU AMBIENT S.R.L. SRL | 42069767 | 6820 | 183.175 (2025) |
| BLUE SPRING SRL SRL | 14259073 | 5610 | 183.153 (2025) |
| MAGAM BAKESHOP S.R.L. SRL | 41691752 | 5611 | 183.108 (2025) |
| CAZACUS EXPERT SRL SRL | 4411564 | 6920 | 183.106 (2025) |
| DIAMOND SPEED TRANS S.R.L. SRL | 48779160 | 4933 | 183.054 (2025) |
| CLAUMOLDO RIDESHARING S.R.L. SRL | 45113182 | 4933 | 183.016 (2025) |
| ORBAYU TESTING S.R.L. SRL | 47048072 | 6210 | 183.007 (2025) |
| ROMIMPEX SRL SRL | 3827615 | 4755 | 182.940 (2025) |
| GDA CITYFLATS SRL SRL | 36501100 | 6820 | 182.889 (2025) |
| ANDREI TUDORICA TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 51287469 | 6220 | 182.869 (2025) |
| FSM RISK MANAGEMENT S.R.L. SRL | 43261336 | 6622 | 182.827 (2025) |
| PADWEG MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45380856 | 6820 | 182.751 (2024) |
| EMPATIC STAR MEDICAL S.R.L. SRL | 44347037 | 7490 | 182.713 (2025) |
| VOXEL-MEDIA S.R.L. SRL | 40725423 | 6201 | 182.685 (2025) |
| KARMA IMPORT EXPORT SRL SRL | 3173502 | 6920 | 182.630 (2025) |
| JENU LA TAIFAS S.R.L. SRL | 41913301 | 5630 | 182.606 (2025) |
| DANTAR SRL SRL | 16737808 | 4941 | 182.601 (2025) |
| BULEVARD IMOBILIARE S.R.L. SRL | 33724964 | 6831 | 182.570 (2025) |
| ARONIZED S.R.L. SRL | 46757130 | 9510 | 182.557 (2025) |