Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 18.179 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TOP SERVICE TAXI SRL SRL | 32791345 | 4932 | 126.617 (2025) |
| ROCK TRANS S.R.L. SRL | 48719290 | 4939 | 126.613 (2025) |
| ELECTRIC FILM SRL SRL | 14654528 | 5829 | 126.612 (2025) |
| IOMA ARHITECTURA S.R.L. SRL | 51546873 | 7111 | 126.538 (2025) |
| BD GARAGE S.R.L. SRL | 51857896 | 9531 | 126.536 (2025) |
| ASTAR SA SA | 199052 | 6820 | 126.529 (2025) |
| MYRIDE EXPRES S.R.L. SRL | 50775038 | 4939 | 126.512 (2025) |
| M&M TAX EXPERT SRL SRL | 34349960 | 6290 | 126.507 (2025) |
| CPPSOFT S.R.L. SRL | 51143552 | 6210 | 126.500 (2025) |
| VALO CATCHER PRODUCTION S.R.L. SRL | 41473936 | 5911 | 126.452 (2025) |
| SOLANO REFRESH SRL SRL | 37935310 | 8559 | 126.428 (2025) |
| DISPLAYOURVISION S.R.L. SRL | 48488845 | 6201 | 126.366 (2025) |
| FERI SOFT DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 37730357 | 4791 | 126.331 (2025) |
| MMC NETPARTS SRL SRL | 35055327 | 4791 | 126.330 (2025) |
| WORD TRN S.R.L. SRL | 44772045 | 7430 | 126.318 (2025) |
| EFE LEAN CONSULTING S.R.L. SRL | 48675738 | 7499 | 126.276 (2025) |
| DAMIAN BIROU DE ARHITECTURA SRL SRL | 32207285 | 7111 | 126.269 (2025) |
| GIDRO CONSULTING AND EVENTS S.R.L. SRL | 48447071 | 9329 | 126.265 (2025) |
| OPTI MANAGE S.R.L. SRL | 43530060 | 7022 | 126.253 (2025) |
| UNBAU S.R.L. SRL | 50309089 | 4100 | 126.251 (2025) |
| AUTO CONSULT II SRL SRL | 24692472 | 8210 | 126.246 (2025) |
| DDK MOBILE SRL SRL | 17696161 | 4520 | 126.230 (2025) |
| DUMARS 37 DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 47018780 | 6820 | 126.198 (2025) |
| INSIGHTS DRIVEN BUSINESS S.R.L. SRL | 45736334 | 6201 | 126.189 (2025) |
| BENȚAN TUR S.R.L. SRL | 41060581 | 4933 | 126.175 (2025) |
| FOUR MER TRADING S.R.L. SRL | 45074431 | 4791 | 126.121 (2024) |
| PRO KINETIK VET S.R.L. SRL | 50622646 | 7500 | 126.069 (2025) |
| MEKSAL S.R.L. SRL | 52229458 | 2899 | 126.066 (2025) |
| DRUPO SRL SRL | 20960688 | 7112 | 126.000 (2025) |
| AAD EXPERT ACCOUNTING SRL SRL | 34967708 | 6920 | 125.982 (2025) |
| BRUKY COM SRL SRL | 4636060 | 5630 | 125.965 (2025) |
| MENNA TRANS SRL SRL | 21997855 | 4933 | 125.961 (2025) |
| MINDFLUX S.R.L. SRL | 51555421 | 7311 | 125.950 (2025) |
| PRIVEE SALON DE BEAUTE SRL SRL | 37150430 | 9602 | 125.948 (2025) |
| GREMY KARO S.R.L. SRL | 45469091 | 4933 | 125.935 (2025) |
| ADVANCED DENTAL PERFORMANCE SRL SRL | 37415295 | 8623 | 125.928 (2025) |
| INTEGRIO KIDS S.R.L. SRL | 41520060 | 8559 | 125.924 (2024) |
| GRIGODECOR S.R.L. SRL | 50087764 | 4334 | 125.920 (2025) |
| A DENTA SRL SRL | 16646700 | 3250 | 125.902 (2025) |
| EBRAX SRL SRL | 30683967 | 4690 | 125.892 (2025) |
| PRO DAV & SO S.R.L. SRL | 48230241 | 6201 | 125.887 (2025) |
| INOVO FINANCE SRL SRL | 32655688 | 7490 | 125.865 (2024) |
| GUIA PAUL FITNESS S.R.L. SRL | 51718669 | 8551 | 125.848 (2025) |
| GOLDTECH SRL SRL | 23459968 | 9511 | 125.817 (2025) |
| IGT REAL TOPO S.R.L. SRL | 46588465 | 7112 | 125.725 (2025) |
| ALPHABETA SOFTWARE SOLUTION S.R.L. SRL | 45742310 | 6201 | 125.700 (2023) |
| SCORPLEON GEMINI S.R.L. SRL | 37638807 | 5510 | 125.693 (2025) |
| NDD IMOBIL SRL SRL | 37235812 | 4100 | 125.656 (2025) |
| GREENEATHEALTH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44052494 | 1085 | 125.649 (2025) |
| ONICONSTRUCT SRL SRL | 18327480 | 4120 | 125.643 (2024) |