Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 18.175 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SUCCES MOB SRL SRL | 17681004 | 3109 | 65.567 (2025) |
| GASTROJOY S.R.L. SRL | 43170165 | 8622 | 65.565 (2025) |
| DINAMIC CITY S.R.L. SRL | 35109605 | 9623 | 65.556 (2024) |
| VMA S.R.L. SRL | 48739548 | 4939 | 65.548 (2025) |
| CPA AGENCY S.R.L. SRL | 50144509 | 7311 | 65.500 (2025) |
| CALIRO MED S.R.L. SRL | 49083084 | 8622 | 65.500 (2025) |
| CLUCOM SRL SRL | 24973303 | 4711 | 65.499 (2018) |
| TOPHAUS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 36949805 | 4100 | 65.490 (2025) |
| FISCAL VISION TAX SRL SRL | 32159668 | 6920 | 65.478 (2025) |
| NOVO COMPLEX SYSTEMS SRL SRL | 31772680 | 8230 | 65.471 (2025) |
| TRANSPORT PERPETUUM MOBILE S.R.L. SRL | 50606039 | 4939 | 65.463 (2025) |
| ECON MULTI SERVICES SRL SRL | 36625876 | 6920 | 65.454 (2025) |
| MINEXIRAM SRL SRL | 34358039 | 4933 | 65.452 (2025) |
| CLAR PRO DECOR S.R.L. SRL | 41185917 | 4120 | 65.450 (2025) |
| FEVA SRL SRL | 18361016 | 4399 | 65.418 (2025) |
| PROMAR FLO SRL SRL | 36754277 | 4932 | 65.413 (2025) |
| PORSEGA FACILITY SERVICES S.R.L. SRL | 48584745 | 4331 | 65.407 (2025) |
| SMART DISTRIBUTION SOLUTIONS SRL SRL | 29119248 | 6831 | 65.372 (2025) |
| SYLVANIA SOFTWARE SRL SRL | 36715103 | 6201 | 65.372 (2019) |
| TĂTAR FAMILY S.R.L. SRL | 36158614 | 9621 | 65.345 (2025) |
| PROVA INVEST SRL SRL | 17976358 | 7020 | 65.332 (2025) |
| YOUNG CULTURE S.R.L. SRL | 52971545 | 7420 | 65.329 (2025) |
| WOODART PREMIUM S.R.L. SRL | 42122437 | 1629 | 65.300 (2025) |
| IMOBROKER SRL SRL | 36774576 | 6831 | 65.290 (2025) |
| JOLLY TAXI SERV S.R.L. SRL | 48264490 | 4933 | 65.286 (2025) |
| NEW REAL MOB S.R.L. SRL | 49200931 | 6831 | 65.284 (2025) |
| SEM CONT SRL SRL | 18573981 | 4618 | 65.280 (2025) |
| CAVASIMEDICA SRL SRL | 35356702 | 8622 | 65.254 (2025) |
| FLOORTEC PREST CLUJ SRL SRL | 34101956 | 4333 | 65.247 (2024) |
| LED LINEA SRL SRL | 37554501 | 2740 | 65.243 (2022) |
| VSS CONSTRUCT COMPLET S.R.L. SRL | 52471620 | 4100 | 65.236 (2025) |
| OEN PIESE AUTO S.R.L. SRL | 40230750 | 4532 | 65.226 (2025) |
| MONKEY BUSINESS LABS S.R.L. SRL | 49149723 | 6201 | 65.207 (2025) |
| RMM OFFICIAL S.R.L. SRL | 41072560 | 7311 | 65.206 (2024) |
| EXCEL SPEDITION SRL SRL | 24843419 | 4941 | 65.187 (2025) |
| BST TRAN S.R.L. SRL | 52716682 | 4933 | 65.181 (2025) |
| PESEMI S.R.L. SRL | 47939971 | 9621 | 65.180 (2025) |
| BARDOS CLINIC S.R.L. SRL | 50289909 | 8559 | 65.177 (2025) |
| CARUSELUL SRL SRL | 240003 | 4719 | 65.171 (2025) |
| INSPIRED MINDS VTB S.R.L. SRL | 52397826 | 8559 | 65.160 (2025) |
| C & C TRAVEL TRANSILVANIA HOLIDAY CAMPER S.R.L. SRL | 47914748 | 7711 | 65.148 (2025) |
| JACK & SOLI S.R.L. SRL | 45210754 | 4933 | 65.135 (2025) |
| ORPHEUM COMMUNITY S.R.L. SRL | 50030296 | 8552 | 65.135 (2025) |
| TESY BYM COMERT SRL SRL | 4167410 | 4647 | 65.132 (2025) |
| R&B AUTO PAINT S.R.L. SRL | 48619410 | 9531 | 65.100 (2025) |
| IOVI SRL SRL | 11963448 | 4520 | 65.095 (2025) |
| ENDOLUNG S.R.L. SRL | 45771137 | 8622 | 65.067 (2025) |
| NATURAL SUPPORT S.R.L. SRL | 48281431 | 4791 | 65.054 (2023) |
| GRAFLAMAR S.R.L. SRL | 50860443 | 4939 | 65.054 (2025) |
| TRIT & BIT COMPUTING S.R.L. SRL | 40040080 | 6201 | 65.053 (2025) |