Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 18.179 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ELIS & CLAU DELIVERY S.R.L. SRL | 45089858 | 5320 | 3.092 (2024) |
| LEXBERT2022 S.R.L. SRL | 46024687 | 9329 | 3.090 (2025) |
| VLD & DEA SRL SRL | 28585975 | 4933 | 3.067 (2025) |
| DAMAROSA FLOWER S.R.L. SRL | 45600692 | 4776 | 3.067 (2025) |
| SD RIDE S.R.L. SRL | 52765715 | 4933 | 3.066 (2025) |
| BLACK NAILS SRL SRL | 35917015 | 4791 | 3.064 (2025) |
| EST EUROPA BUSINESS S.R.L. SRL | 51495990 | 7320 | 3.057 (2025) |
| CROSMEDIA SRL SRL | 23580195 | 7311 | 3.054 (2025) |
| WINDERA NRG S.R.L. SRL | 46965867 | 3512 | 3.053 (2023) |
| THIERA VISION S.R.L. SRL | 52019278 | 7420 | 3.050 (2025) |
| TEHNOFLUX S.R.L. SRL | 52842907 | 4933 | 3.046 (2025) |
| ARMONIE & SANATATE S.R.L. SRL | 39578264 | 4619 | 3.046 (2021) |
| PHOTO HUB S.R.L. SRL | 37737274 | 7420 | 3.045 (2025) |
| SPORTSGATE ONLINE STORE S.R.L. SRL | 37709380 | 4791 | 3.041 (2019) |
| CRISAN & A SRL SRL | 14678977 | 4120 | 3.040 (2025) |
| DIALCOM SERVICES SRL SRL | 33267951 | 4321 | 3.026 (2025) |
| MSA INTERNATIONAL SRL SRL | 18722374 | 4519 | 3.025 (2016) |
| HOVEST INVESTMENT SRL SRL | 38551627 | 4110 | 3.023 (2025) |
| CHESLEREAN DENTAL S.R.L. SRL | 49432427 | 8623 | 3.023 (2025) |
| AB SMORFE S.R.L. SRL | 43453129 | 9020 | 3.021 (2025) |
| PANO CONSULTING S.R.L. SRL | 27930374 | 8129 | 3.017 (2025) |
| OLD CARAVISTA INTERIOR DESIGN S.R.L. SRL | 39578299 | 7410 | 3.014 (2024) |
| LASERPUFF S.R.L. SRL | 51055884 | 4334 | 3.011 (2025) |
| MAYA VISION SRL SRL | 33724808 | 4789 | 3.009 (2023) |
| MACRIDELI FLOWERS S.R.L. SRL | 39909554 | 4776 | 3.005 (2025) |
| PATRIK IMO INVESTMENTS S.R.L. SRL | 47334899 | 6810 | 3.004 (2025) |
| ACTIVE IDEA SUPPORT SRL SRL | 33015377 | 6619 | 3.003 (2025) |
| OTM FAM CLEAN S.R.L. SRL | 41324390 | 8121 | 3.000 (2022) |
| DOR DE VARA S.R.L. SRL | 49051104 | 5226 | 3.000 (2024) |
| BAA SOUND & EVENTS INVEST S.R.L. SRL | 40627670 | 9002 | 3.000 (2025) |
| MINDO PROIECT S.R.L. SRL | 40998814 | 7112 | 3.000 (2024) |
| OURSOLUTIONS S.R.L. SRL | 40657140 | 4222 | 3.000 (2025) |
| SMARTMED&PSYCHE S.R.L. SRL | 44315990 | 8622 | 3.000 (2025) |
| MARCUT ARCHITECTS S.R.L. SRL | 52926382 | 7111 | 3.000 (2025) |
| TRANSLOG OFFICE S.R.L. SRL | 51669450 | 4399 | 3.000 (2025) |
| EMPOWER.CHALLENGE.INSPIRE S.R.L. SRL | 46834080 | 7022 | 3.000 (2023) |
| PENNA JUNIOR CONSULT SRL SRL | 24195635 | 6621 | 3.000 (2023) |
| P.M. CONSULTANȚĂ DE MEDIU S.R.L. SRL | 50074373 | 7490 | 3.000 (2025) |
| RONE COMPANY SRL SRL | 21694240 | 4120 | 3.000 (2022) |
| DATA MANAGEMENT SERVICES SRL SRL | 34461777 | 8211 | 3.000 (2023) |
| TTP ASSURANCE S.R.L. SRL | 43324817 | 6920 | 3.000 (2025) |
| ROGER GLOBAL SERVICES SRL SRL | 32439137 | 8130 | 3.000 (2020) |
| EC GARDEN MANAGEMENT S.R.L. SRL | 43825567 | 9329 | 3.000 (2025) |
| MAGIC GRAM S.R.L. SRL | 42787490 | 4941 | 3.000 (2025) |
| APB HONEST CONSULT S.R.L. SRL | 43139763 | 7020 | 3.000 (2025) |
| IPAST DRUM S.R.L. SRL | 51036130 | 7210 | 3.000 (2025) |
| SCALA IMPEX SRL SRL | 3173561 | 7440 | 3.000 (2025) |
| BIAMARASIG SRL SRL | 35955612 | 6622 | 3.000 (2019) |
| INOPACT S.R.L. SRL | 35974622 | 7020 | 3.000 (2024) |
| ZIGAZU S.R.L. SRL | 51628213 | 9329 | 3.000 (2025) |