Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 20.421 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CATELEN 2009 SRL SRL | 25430640 | 4764 | 303.528 (2025) |
| ADVIZOR BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 37898840 | 7020 | 303.525 (2025) |
| STUDIO SME SRL SRL | 35034944 | 9319 | 303.488 (2025) |
| SSE STAR INVESTMENT S.R.L. SRL | 30123226 | 4110 | 303.461 (2025) |
| THE NEO EMPIRE S.R.L. SRL | 49192537 | 6831 | 303.426 (2025) |
| RCGN OPTEAM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41852581 | 6290 | 303.359 (2025) |
| CITY PLUS SRL SRL | 14405535 | 7311 | 303.337 (2025) |
| KUSMO DENT S.R.L. SRL | 48386942 | 3313 | 303.331 (2025) |
| DAVIS 11 ACTIVE S.R.L. SRL | 47296655 | 4941 | 303.291 (2025) |
| ROMILUC MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47791203 | 7311 | 303.231 (2025) |
| TIKAR CONSTRUCT SRL SRL | 23390573 | 6832 | 303.224 (2025) |
| CLAUDE CONT EXPERT SRL SRL | 37105120 | 6920 | 303.185 (2025) |
| CREATIVE ARTS DENTAL LAB SRL SRL | 29099612 | 3250 | 303.177 (2025) |
| MARTA S CONCEPT S.R.L. SRL | 32997818 | 1421 | 303.170 (2025) |
| OMEGA OPTIC SRL SRL | 32084301 | 8699 | 303.138 (2025) |
| ROMIN BALAN SRL SRL | 33663310 | 4120 | 303.114 (2025) |
| TOP ZERO S.R.L. SRL | 40140313 | 5520 | 303.109 (2025) |
| TAX WORLD BUSINESS SRL SRL | 32288905 | 6920 | 303.030 (2025) |
| FIVE - STAR SOLUTION S.R.L. SRL | 41972758 | 7810 | 302.982 (2025) |
| DENT REPAIR CENTER SRL SRL | 32470957 | 3250 | 302.955 (2025) |
| RADON ACTION S.R.L. SRL | 45653620 | 7112 | 302.932 (2025) |
| BITCONT OFFICE S.R.L. SRL | 48905128 | 6920 | 302.924 (2025) |
| MIRAKIDS SRL SRL | 30207777 | 8552 | 302.905 (2025) |
| CENTRUL DE ESTETICA AUTO S.R.L. SRL | 43459261 | 9531 | 302.886 (2025) |
| SUPER MASTER CLEAN S.R.L. SRL | 50622611 | 8121 | 302.886 (2025) |
| DR HAIR SRL SRL | 31604872 | 9621 | 302.883 (2025) |
| FULL SERVICE & REPAIR S.R.L. SRL | 45637080 | 9531 | 302.880 (2025) |
| DENTAL PES S.R.L. SRL | 46383648 | 8623 | 302.846 (2025) |
| BAD DOG SYSTEMS SRL SRL | 35341280 | 9511 | 302.842 (2025) |
| CONCEPTO COLLECTION SRL SRL | 17715069 | 1421 | 302.823 (2025) |
| ION EREMCIUC ARCHITECTS S.R.L. SRL | 32145867 | 7111 | 302.799 (2025) |
| SHAPESHAIRSTUDIO S.R.L. SRL | 36224955 | 9621 | 302.787 (2025) |
| VANG PROD SRL SRL | 14828780 | 4332 | 302.750 (2025) |
| SELECTIVE REAL ESTATE S.R.L. SRL | 46066461 | 6831 | 302.695 (2025) |
| NATIV PERFORMANCE S.R.L. SRL | 44321975 | 6811 | 302.693 (2024) |
| SALD ELECTRO INTERFOANE S.R.L. SRL | 41702827 | 4321 | 302.450 (2025) |
| REAL FASHION SRL SRL | 19168197 | 7410 | 302.443 (2025) |
| LEAN ON US S.R.L. SRL | 47791165 | 8121 | 302.417 (2023) |
| BWILD SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49624392 | 6201 | 302.416 (2025) |
| XPA FAST S.R.L. SRL | 41599994 | 8891 | 302.410 (2025) |
| DAN TRIBUNE S.R.L. SRL | 44606590 | 2553 | 302.388 (2025) |
| BITBYTES IT S.R.L. SRL | 44577400 | 6210 | 302.330 (2025) |
| NAPOSIGAL QUALITY SRL SRL | 18144726 | 7020 | 302.322 (2025) |
| ABR SOFTWARE S.R.L. SRL | 49398848 | 6210 | 302.230 (2025) |
| BITEK WORKFLOW S.R.L. SRL | 39958646 | 7112 | 302.209 (2025) |
| ENCODE TECH S.R.L. SRL | 49308691 | 6210 | 302.132 (2025) |
| 3T STUDIO SRL SRL | 15669322 | 7112 | 302.121 (2025) |
| ERUDYTE S.R.L. SRL | 50309127 | 7311 | 302.069 (2025) |
| BIO MICROTECH S.R.L. SRL | 49530654 | 6210 | 302.022 (2025) |
| GOOD PRODUCTIONS SRL SRL | 33081192 | 5911 | 302.009 (2025) |