Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 20.421 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VANMOLDO SRL-D SRL | 36580502 | 4778 | 143.026 (2025) |
| PAUL TENCO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40936420 | 4120 | 143.009 (2025) |
| BILD IMPORT EXPORT SRL SRL | 4114580 | 4711 | 142.976 (2025) |
| ANS TRACK SERV S.R.L. SRL | 42450973 | 9531 | 142.963 (2025) |
| TOMI CRIS FRUCT SRL SRL | 28612263 | 4721 | 142.959 (2025) |
| ELECTRO SICOB SRL SRL | 210274 | 7490 | 142.947 (2025) |
| ALPAH MOTION S.R.L. SRL | 49751485 | 4781 | 142.934 (2025) |
| CRISERV ASISTANCE SRL SRL | 28381029 | 8299 | 142.819 (2025) |
| IMPETO CREATIVE S.R.L. SRL | 49317460 | 6210 | 142.814 (2025) |
| DICAILESKU STAR SRL SRL | 29837434 | 4932 | 142.805 (2025) |
| CHIFOR MEDDENT SRL SRL | 28821286 | 8623 | 142.798 (2025) |
| ARBORIS STUDIO S.R.L. SRL | 51579595 | 8130 | 142.714 (2025) |
| WISHROSE ASIAN RECRUITMENT S.R.L. SRL | 46234115 | 7810 | 142.694 (2025) |
| CURIOSITY MEDIA S.R.L. SRL | 41991644 | 9329 | 142.686 (2020) |
| ESRE ENERGY CONSULTING S.R.L. SRL | 40777970 | 7020 | 142.685 (2025) |
| CASTRUM-TECH S.R.L. SRL | 24379395 | 6210 | 142.666 (2025) |
| DELEMI BEAUTY SRL SRL | 33047980 | 9621 | 142.647 (2025) |
| TECH RENT& LOUNGE S.R.L. SRL | 40236818 | 7733 | 142.621 (2025) |
| VALUE CITY FURNITURE SRL SRL | 17559555 | 7410 | 142.590 (2025) |
| EXTRA CREATIV SRL SRL | 32930621 | 4619 | 142.513 (2025) |
| ROWER ESTATE S.R.L. SRL | 38753073 | 6831 | 142.511 (2025) |
| CHEMICAL WATER TREATMENT SRL SRL | 29517812 | 4690 | 142.500 (2025) |
| PARVOOS S.R.L. SRL | 52191566 | 6210 | 142.500 (2025) |
| SONGS SRL SRL | 15492815 | 4769 | 142.497 (2025) |
| HOS PROD S.R.L. SRL | 20167292 | 7410 | 142.497 (2025) |
| CREDIT ROL S.R.L. SRL | 47797621 | 6619 | 142.474 (2025) |
| TOP MNT S.R.L. SRL | 49158586 | 8121 | 142.473 (2025) |
| FITINCLUJ SRL SRL | 36651220 | 8551 | 142.420 (2025) |
| REFRACTAR STUDIO S.R.L. SRL | 47546670 | 7420 | 142.411 (2025) |
| SARALOV S.R.L. SRL | 49815767 | 4939 | 142.410 (2025) |
| SOTA CONT SRL SRL | 32816776 | 6920 | 142.400 (2025) |
| TERO UTILAJE S.R.L. SRL | 47604054 | 9531 | 142.388 (2025) |
| ESTODERMA S.R.L. SRL | 46638601 | 4646 | 142.359 (2025) |
| ACOUNT MANAGEMENT SRL SRL | 24674000 | 6920 | 142.350 (2025) |
| ANOREALM STUDIOS S.R.L. SRL | 46113342 | 6209 | 142.343 (2025) |
| CLASIC CAD SERV S.R.L. SRL | 40278953 | 7112 | 142.332 (2025) |
| OXYGEN ESTATE S.R.L. SRL | 37989603 | 6831 | 142.311 (2025) |
| LIA PROMATH S.R.L. SRL | 45611136 | 8559 | 142.290 (2025) |
| BONEFIX SRL SRL | 36257995 | 8622 | 142.276 (2025) |
| GECONTA EXPERT SRL SRL | 15528579 | 6920 | 142.270 (2025) |
| ANDERSON MANAGEMENT S.R.L. SRL | 31035629 | 4638 | 142.269 (2025) |
| NIKO AUTOSTAR SRL SRL | 14788988 | 8553 | 142.254 (2025) |
| HTM DIRIGINTE SANTIER S.R.L. SRL | 35765200 | 7112 | 142.210 (2025) |
| JETPOINT FRANCIZE S.R.L. SRL | 39315110 | 7740 | 142.117 (2025) |
| TZA TECH S.R.L. SRL | 52019340 | 6210 | 142.074 (2025) |
| SMAK TECH S.R.L. SRL | 51645923 | 5821 | 142.065 (2025) |
| GREENCHIEZ S.R.L.-D. SRL | 42192050 | 7311 | 142.041 (2025) |
| CAMYDAN SRL SRL | 7796481 | 4651 | 142.027 (2016) |
| MEDICAL MOBEL HOF S.R.L. SRL | 40607258 | 4619 | 142.003 (2025) |
| SUCCESRIDE SRL SRL | 35627810 | 7722 | 142.001 (2025) |