Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 20.421 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| POLYPROPYLEN MFG SRL SRL | 30706408 | 2221 | 116.511 (2025) |
| KARAKID MONIK SRL SRL | 17138173 | 4932 | 116.447 (2024) |
| MONTI SRL SRL | 16657512 | 7711 | 116.426 (2025) |
| CLUENATIC S.R.L. SRL | 43189524 | 5821 | 116.359 (2024) |
| MAXIM LIULCA STUDIO S.R.L. SRL | 35641245 | 9003 | 116.325 (2025) |
| HAI MANAGEMENT CIRCLE S.R.L. SRL | 39885650 | 6831 | 116.310 (2025) |
| CRISGACOM IMPEX SRL SRL | 6655247 | 9621 | 116.306 (2025) |
| SPOT VICTORY S.R.L. SRL | 47567916 | 9311 | 116.275 (2024) |
| WHITE HIBRID CAB S.R.L. SRL | 45394150 | 4933 | 116.270 (2025) |
| INA BIOSAL SRL SRL | 28380953 | 5610 | 116.233 (2025) |
| INVENTIK DESIGN SRL SRL | 29282090 | 4616 | 116.179 (2025) |
| GRACE SPARK S.R.L. SRL | 40967397 | 9329 | 116.175 (2025) |
| ATTITUDE SRL SRL | 13374635 | 7111 | 116.161 (2025) |
| ARHUS ARHITECTURA&DESIGN S.R.L. SRL | 49124494 | 7111 | 116.160 (2025) |
| SEGFAULT S.R.L. SRL | 49405783 | 6201 | 116.133 (2025) |
| AIA CU SANATATEA S.R.L. SRL | 45195417 | 7311 | 116.092 (2025) |
| TULTEX IMPEX SRL SRL | 32505281 | 1392 | 116.060 (2025) |
| GEE ILEA PROD S.R.L. SRL | 44758890 | 6622 | 116.054 (2025) |
| OVA STONE SPEED S.R.L. SRL | 44624685 | 4933 | 116.053 (2023) |
| PHEDUS SRL SRL | 28593080 | 7020 | 116.034 (2025) |
| ALBU CONNECT S.R.L. SRL | 43236782 | 5320 | 115.972 (2025) |
| POPEYE CLEAN S.R.L. SRL | 45094692 | 8121 | 115.953 (2025) |
| CREO CONSULTING SRL SRL | 17676261 | 6290 | 115.950 (2025) |
| MCI PROIECT SRL SRL | 30429480 | 7112 | 115.930 (2025) |
| RAINBOW PIERCINGS S.R.L. SRL | 49422350 | 4712 | 115.919 (2025) |
| ROȘCHIȚĂ IOAN BIROU DE PROIECTARE S.R.L. SRL | 44306908 | 7112 | 115.905 (2025) |
| DULY TAX CONSULTING S.R.L. SRL | 38894765 | 6920 | 115.885 (2025) |
| PARTIZAN MARKETING S.R.L. SRL | 44855345 | 4619 | 115.880 (2025) |
| PIXEL STUDIOS TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 41218534 | 7414 | 115.863 (2025) |
| FRIES BROTHERS S.R.L. SRL | 48926430 | 7020 | 115.852 (2025) |
| NEW HEIGHTS SOFTWARE S.R.L. SRL | 41634056 | 6210 | 115.825 (2025) |
| ALIMARI S.R.L. SRL | 49831568 | 4712 | 115.794 (2025) |
| CONTADOC SRL SRL | 11756957 | 6920 | 115.780 (2025) |
| BOBI`S TRANSPORT S.R.L. SRL | 48739483 | 4941 | 115.775 (2025) |
| OVIDELI HOME S.R.L. SRL | 47123905 | 4329 | 115.752 (2025) |
| RIFTER S.R.L. SRL | 49308748 | 6220 | 115.727 (2025) |
| ADECRIS SPEED SRL SRL | 38345309 | 4933 | 115.719 (2025) |
| LJR SPARE PARTS S.R.L. SRL | 48834167 | 5611 | 115.700 (2025) |
| GASTROENTERO MAN S.R.L. SRL | 43355260 | 8622 | 115.699 (2025) |
| ASCENDIO S.R.L. SRL | 52325838 | 6210 | 115.687 (2025) |
| SAMBIRA AGENCY S.R.L. SRL | 51876588 | 7311 | 115.641 (2025) |
| VXS GLOBAL S.R.L. SRL | 45195409 | 7312 | 115.640 (2025) |
| RANDA AUTOMOTIVE S.R.L. SRL | 40385526 | 7712 | 115.603 (2025) |
| ENETAX SRL SRL | 31292193 | 4933 | 115.599 (2025) |
| NECO POINT PLUS S.R.L. SRL | 41030360 | 5221 | 115.545 (2025) |
| TOWN & TRIP DRIVE S.R.L. SRL | 46458104 | 4933 | 115.533 (2025) |
| SOPHIE SEB LOGISTIC S.R.L. SRL | 29486589 | 4941 | 115.530 (2025) |
| KADAR PRO CONSTRUCT SRL SRL | 34336588 | 4120 | 115.517 (2025) |
| XAR RAX SRL SRL | 28144030 | 4933 | 115.478 (2025) |
| TELIER STUDIO S.R.L. SRL | 42858655 | 6201 | 115.475 (2025) |