Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 20.417 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FABEMMA DAVCAR S.R.L. SRL | 39022691 | 4932 | 46.498 (2025) |
| NEXORIDE S.R.L. SRL | 47871027 | 4933 | 46.485 (2025) |
| APC INVEST CENTER S.R.L. SRL | 37338796 | 6811 | 46.470 (2025) |
| SPIRITED S.R.L. SRL | 52417494 | 8559 | 46.461 (2025) |
| KARPATIA BORHAZ S.R.L. SRL | 45119185 | 4634 | 46.425 (2025) |
| OVI EVENTS SRL SRL | 28349249 | 9002 | 46.413 (2023) |
| CLUBUL MICKEY MOUSE S.R.L. SRL | 39489680 | 9329 | 46.410 (2025) |
| CONSATY SRL SRL | 24374029 | 4120 | 46.391 (2024) |
| 20ROBOTS TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 42184081 | 6210 | 46.385 (2025) |
| ADORANTE SOFT S.R.L. SRL | 39205567 | 7020 | 46.374 (2025) |
| VARADOR SRL SRL | 29409020 | 7830 | 46.355 (2025) |
| VRO AUTO SRL SRL | 31645058 | 4933 | 46.338 (2025) |
| ADRI ADMIN SERVICII SRL SRL | 37122945 | 6832 | 46.304 (2025) |
| GREEN CAB TAXI S.R.L. SRL | 46328880 | 4933 | 46.299 (2025) |
| GOLD IMOBILIARE SRL SRL | 15492807 | 6831 | 46.268 (2025) |
| PĂLINCAȘ PREST S.R.L. SRL | 38490864 | 4933 | 46.255 (2025) |
| GEOTECHMI SRL SRL | 21924810 | 7112 | 46.250 (2025) |
| NOVAHEALING S.R.L. SRL | 52430116 | 8696 | 46.214 (2025) |
| PROXITAX SRL SRL | 28623394 | 4932 | 46.210 (2025) |
| STAY IN CHECK S.R.L. SRL | 46596522 | 7311 | 46.200 (2024) |
| V&T ADM S.R.L. SRL | 51884025 | 6832 | 46.199 (2025) |
| A&Z TECHNOLOGIES SRL SRL | 14383313 | 6201 | 46.184 (2025) |
| IOSIF MARI CAR S.R.L. SRL | 40831319 | 4933 | 46.173 (2025) |
| CDC CONSULT SRL SRL | 23041115 | 7112 | 46.162 (2025) |
| DASTRA CRISSO S.R.L. SRL | 36258451 | 7414 | 46.151 (2025) |
| S&D PIN CONSTRUCT SRL SRL | 36544224 | 4110 | 46.110 (2025) |
| PG SOFTWARE TECHNOLOGIES SRL SRL | 37402201 | 6201 | 46.088 (2025) |
| AMNA FINANCIAL S.R.L. SRL | 50781650 | 7022 | 46.050 (2024) |
| TRENDY HOUSE SRL SRL | 24625120 | 4339 | 46.030 (2025) |
| SANTA SPEEDY SRL SRL | 27703932 | 4932 | 46.016 (2024) |
| ROBIN GOOD S.R.L. SRL | 45113123 | 6421 | 46.009 (2023) |
| ROVTAXI SRL SRL | 31461446 | 4932 | 46.004 (2025) |
| ML & MC CONSULTING SRL SRL | 24792390 | 7022 | 46.000 (2025) |
| ȚIGĂNAȘCORP SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51884106 | 8610 | 45.996 (2025) |
| ARTA ELEGANȚEI SRL SRL | 32108958 | 9623 | 45.962 (2025) |
| HELGATRAINER KINETOFIT S.R.L. SRL | 45758634 | 8551 | 45.950 (2025) |
| TRUE CLIMBING EFFECT SRL SRL | 37730381 | 9311 | 45.908 (2020) |
| INNER TRIP S.R.L. SRL | 45779319 | 8559 | 45.900 (2025) |
| CARPOV CODE S.R.L. SRL | 46679253 | 6201 | 45.900 (2023) |
| PRINTEX SRL SRL | 18584735 | 9511 | 45.896 (2025) |
| ADIKLAX DODA S.R.L. SRL | 45177623 | 4933 | 45.896 (2025) |
| CROLIVIA MODA SRL SRL | 8155272 | 1392 | 45.857 (2025) |
| MRAC S.R.L. SRL | 52488649 | 7020 | 45.857 (2025) |
| DYA SERV SRL SRL | 16541681 | 4932 | 45.840 (2025) |
| LUX TRANS NRV SRL SRL | 36065809 | 4933 | 45.823 (2025) |
| BCJ CONSTRUCT INVEST SRL SRL | 38135153 | 6812 | 45.806 (2025) |
| EFFECT VISION S.R.L. SRL | 24881668 | 4799 | 45.791 (2025) |
| ELA 2 RARE S.R.L. SRL | 45103766 | 7022 | 45.790 (2025) |
| QUATTRO POINT CONCEPT S.R.L. SRL | 52325706 | 9610 | 45.788 (2025) |
| BLUERIBBONTAX S.R.L. SRL | 39105819 | 4933 | 45.787 (2025) |