Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 20.417 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROYALDAV SRL SRL | 32475776 | 4932 | 45.186 (2025) |
| CALORIA INSTALATII DE INCALZIT SI UTILAJE DE UZ GOSPODARESC SRL SRL | 206281 | 4322 | 45.175 (2025) |
| GELLART WOOD S.R.L. SRL | 40671005 | 3109 | 45.172 (2025) |
| X-RAY PROTECT S.R.L. SRL | 17548556 | 8699 | 45.170 (2025) |
| IDEOSIGN S.R.L. SRL | 51444890 | 7414 | 45.161 (2025) |
| SIA ROBOTICS ENGINEERING S.R.L. SRL | 40814512 | 6201 | 45.155 (2025) |
| LIFE IS FUCHSIA S.R.L. SRL | 46698689 | 6210 | 45.150 (2025) |
| PAUL AND SONS S.R.L. SRL | 45513510 | 8559 | 45.145 (2023) |
| DANIEL STAR TAXI S.R.L. SRL | 40967761 | 4932 | 45.136 (2025) |
| ELECTROFIXEXPERT S.R.L. SRL | 51461084 | 3313 | 45.136 (2025) |
| CRIS-ITU AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 39427083 | 6622 | 45.132 (2021) |
| ELEVATE COUNSELING SERVICE S.R.L. SRL | 44000673 | 8559 | 45.120 (2025) |
| GIULIA LUX CMN S.R.L. SRL | 43112580 | 4781 | 45.102 (2022) |
| MG WORD EXPERT S.R.L. SRL | 50612596 | 8211 | 45.100 (2025) |
| F.P.T. CONCEPT SRL SRL | 22392878 | 7112 | 45.097 (2025) |
| 8IM DEAL PROJECT SRL SRL | 38328278 | 6831 | 45.087 (2025) |
| M & O GENERAL CONSTRUCT SRL SRL | 35274220 | 4100 | 45.082 (2025) |
| CRISTI OVICOX SRL SRL | 20181785 | 4932 | 45.082 (2025) |
| STREAMLINE VISION SRL SRL | 28628189 | 4933 | 45.054 (2025) |
| NEWALECO SRL SRL | 30130231 | 4932 | 45.053 (2025) |
| MEDPROFAM S.R.L. SRL | 52417516 | 8622 | 45.039 (2025) |
| STEDA STAMP SRL SRL | 37355843 | 9622 | 45.020 (2025) |
| VIDUNEM SERVICII S.R.L. SRL | 43861101 | 5225 | 45.010 (2025) |
| MAR SIL DAV BUILD S.R.L. SRL | 43147545 | 4120 | 45.000 (2025) |
| NARS ACCOMMODATION SERVICES S.R.L. SRL | 44177978 | 6811 | 45.000 (2021) |
| SALFICO SRL SRL | 23806986 | 7020 | 45.000 (2022) |
| YAYA SISTEM PROJECT S.R.L. SRL | 46421121 | 7112 | 45.000 (2025) |
| INNO LASER SRL SRL | 37816793 | 3299 | 45.000 (2025) |
| TRUMO S.R.L. SRL | 51892486 | 7112 | 45.000 (2025) |
| AXON RESIDENCE S.R.L. SRL | 20658397 | 6820 | 45.000 (2025) |
| TRIF HOUSE S.R.L. SRL | 34623860 | 4120 | 45.000 (2024) |
| LOTTER BAU S.R.L. SRL | 43039330 | 4331 | 45.000 (2025) |
| MOUNTAIN PARTNERS S.R.L. SRL | 39316204 | 8230 | 45.000 (2025) |
| CREATIV AUTO PREST SRL SRL | 37576410 | 4933 | 44.998 (2025) |
| ADA PAGS SRL SRL | 29722450 | 4932 | 44.995 (2025) |
| VIRELI IMPEX SRL SRL | 2890827 | 5248 | 44.990 (2025) |
| MKP RECRUITMENT S.R.L. SRL | 50791459 | 7830 | 44.987 (2025) |
| ANODIN HOTELS S.R.L. SRL | 30556874 | 5510 | 44.985 (2025) |
| AXENTIS SRL SRL | 31481818 | 4932 | 44.965 (2025) |
| LUPU NEGRU TAXI SRL SRL | 31426562 | 4933 | 44.959 (2025) |
| CULTURA ÎN LUMINĂ S.R.L. SRL | 49217542 | 4755 | 44.922 (2025) |
| MEDEX SRL SRL | 232949 | 8512 | 44.920 (2016) |
| DELICIILE MAMEI S.R.L. SRL | 50167006 | 1085 | 44.894 (2025) |
| PEP BROTHERS SERVICES S.R.L. SRL | 41780264 | 4933 | 44.891 (2025) |
| MENTAL TRAINING S.R.L. SRL | 43709260 | 8559 | 44.850 (2025) |
| DFD ARI & CĂTĂ S.R.L. SRL | 51902989 | 4933 | 44.846 (2025) |
| VEST MAPAMOND COMERT SRL SRL | 2897710 | 4719 | 44.839 (2025) |
| PAMA PRIME SOLUTIONS S.R.L. SRL | 38284759 | 6311 | 44.835 (2023) |
| ROUNDHILL GROUP S.R.L. SRL | 52782910 | 2511 | 44.817 (2025) |
| REDEFINE CLINIC BY MIHAELA PĂDUREAN S.R.L. SRL | 41674360 | 8690 | 44.795 (2023) |