Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 20.417 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MAGIC BERRY SRL SRL | 35239192 | 0125 | 40.051 (2025) |
| CITY ASSET INVEST S.R.L. SRL | 39005615 | 6820 | 40.018 (2025) |
| NEXUS CLUJ GAMERS PUB S.R.L. SRL | 37935590 | 9329 | 40.000 (2025) |
| QUBALLA S.R.L. SRL | 37744727 | 9604 | 40.000 (2024) |
| MINA INTER SRL SRL | 22168022 | 6831 | 40.000 (2017) |
| ECOIMPULSE S.R.L. SRL | 50801889 | 8559 | 40.000 (2024) |
| CDG TERRA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47851496 | 4120 | 40.000 (2025) |
| HAPPY VALLEY S.R.L. SRL | 44609936 | 7022 | 40.000 (2024) |
| VLAD PERFECT CARS SRL SRL | 36924410 | 7711 | 40.000 (2022) |
| PLAYFUL LEARNING PLAY TO LEARN SRL SRL | 32060140 | 9329 | 39.998 (2025) |
| TASIREBO S.R.L. SRL | 40472657 | 4932 | 39.994 (2025) |
| MASSIMO MARKETING S.R.L. SRL | 49432095 | 7311 | 39.981 (2025) |
| ATCONSULT SOFTWARE SRL SRL | 16176438 | 6202 | 39.978 (2025) |
| ETOLIA TRADING SRL SRL | 11479635 | 9531 | 39.963 (2025) |
| OLSIM INSTALATII SRL SRL | 8511302 | 4771 | 39.961 (2025) |
| FELETECH S.R.L. SRL | 50638405 | 7490 | 39.960 (2025) |
| TOP EFFECT AAI S.R.L. SRL | 44239604 | 9622 | 39.950 (2025) |
| ZAZEN ZONE S.R.L. SRL | 44624456 | 9604 | 39.950 (2025) |
| MTA ACCORD INTERMED S.R.L. SRL | 39297315 | 4613 | 39.949 (2023) |
| THE SOUL SCENT BY DI S.R.L. SRL | 42175199 | 3299 | 39.936 (2025) |
| SAVYO SRL SRL | 23497660 | 4399 | 39.905 (2025) |
| KILESS DENT S.R.L. SRL | 43119871 | 3250 | 39.904 (2025) |
| COLOURS CONTA SRL SRL | 36270188 | 6311 | 39.900 (2025) |
| ALIN CHIFOR EDUCAȚIE JURIDICĂ S.R.L. SRL | 46257062 | 7311 | 39.871 (2025) |
| MBC BUSINESS AVANTAJ SRL SRL | 36649433 | 6831 | 39.849 (2025) |
| MARATINA IMPEX SRL SRL | 13852411 | 4643 | 39.843 (2023) |
| RANAMI SPORTS S.R.L. SRL | 41245989 | 4933 | 39.833 (2025) |
| TDM ROUND SMART S.R.L. SRL | 43868959 | 5611 | 39.826 (2025) |
| C&M TERRA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47303574 | 4399 | 39.813 (2025) |
| PRIME MOTION S.R.L. SRL | 51502656 | 4933 | 39.812 (2025) |
| CONDEXA S.R.L. SRL | 50494695 | 6201 | 39.811 (2025) |
| DRUMLINE S.R.L. SRL | 52074043 | 7112 | 39.810 (2025) |
| SNUPP BAR S.R.L. SRL | 42236830 | 5630 | 39.784 (2024) |
| INTEGRAL LEADERSHIP SRL SRL | 38259330 | 7219 | 39.752 (2025) |
| TULPEN TRAD SRL SRL | 35868230 | 7430 | 39.744 (2025) |
| ANCA PRO INSTAL CONSTRUCT SRL SRL | 36439121 | 4321 | 39.739 (2025) |
| STAR ADVISE S.R.L. SRL | 42493613 | 7810 | 39.736 (2020) |
| UGSTERIA S.R.L. SRL | 50564910 | 2599 | 39.721 (2025) |
| CLICK AND BOOK S.R.L. SRL | 49059280 | 6831 | 39.704 (2025) |
| GYNOPRIMA MEDICAL S.R.L. SRL | 41767966 | 8622 | 39.702 (2025) |
| VEROM DRIVE S.R.L. SRL | 38625317 | 4933 | 39.693 (2025) |
| ADELIE PENGUIN S.R.L. SRL | 44141893 | 8123 | 39.693 (2025) |
| DGC INGENIOUS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47765298 | 4120 | 39.669 (2025) |
| SKILLZ ON WHEELZ S.R.L. SRL | 45365490 | 8559 | 39.667 (2025) |
| SV DESIGN S.R.L. SRL | 48037330 | 6311 | 39.649 (2025) |
| META PRODUCTS S.R.L. SRL | 49501853 | 4791 | 39.648 (2025) |
| FEUILLE DOR SRL SRL | 34827801 | 5811 | 39.640 (2025) |
| CHERIE BAKERY S.R.L. SRL | 52380883 | 1071 | 39.635 (2025) |
| TILESSOLUTION S.R.L. SRL | 47984123 | 4100 | 39.634 (2025) |
| LCI ACTIV TAXI SRL SRL | 34247456 | 4933 | 39.620 (2025) |