Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 21.788 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SAYED GMH CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44463341 | 4100 | 848.348 (2025) |
| ACTUAL MEDIA SRL SRL | 16410015 | 7311 | 848.263 (2025) |
| NISTORE PT S.R.L. SRL | 47906540 | 4779 | 848.159 (2025) |
| MAGIC CIP SRL SRL | 18003859 | 4932 | 847.550 (2025) |
| MIRAMA RECIPES S.R.L. SRL | 49956774 | 6210 | 847.303 (2025) |
| ZUCO ART INVEST S.R.L. SRL | 51199340 | 4100 | 847.075 (2025) |
| PIPER ȘI BOIA SRL SRL | 31591292 | 5611 | 846.898 (2025) |
| MARTPROD EXPRESS S.R.L. SRL | 44948118 | 4711 | 846.024 (2025) |
| LENTISERV S.R.L. SRL | 35024380 | 4778 | 845.876 (2025) |
| SILVERINIA S.R.L. SRL | 48982481 | 3212 | 845.817 (2025) |
| C-REALIZE IT SERVICES S.R.L. SRL | 37255178 | 6210 | 845.471 (2025) |
| BLUE MEDICAL CENTER S.R.L. SRL | 49567734 | 8622 | 845.446 (2025) |
| ENCYCLOPEDIA TOURS SRL SRL | 32385657 | 7912 | 845.205 (2023) |
| HEDOR SRL SRL | 23384601 | 4724 | 844.789 (2025) |
| D & J IMPEX SRL SRL | 12285394 | 4711 | 844.566 (2025) |
| FUNK BYTE TECH S.R.L. SRL | 43331300 | 6210 | 844.532 (2025) |
| M&S ENVIRO CONSULTING S.R.L. SRL | 49186462 | 7219 | 844.524 (2025) |
| PALACEANCA SRL SRL | 16873559 | 4711 | 844.508 (2025) |
| ATICUS SRL SRL | 16684410 | 7311 | 844.449 (2025) |
| CODERA KIDS S.R.L. SRL | 39427016 | 8559 | 844.434 (2025) |
| KFZ-CRISAN S.R.L. SRL | 45332611 | 9531 | 844.388 (2025) |
| SAFIRUL PRODCOMIMPEX SRL SRL | 251878 | 9699 | 843.785 (2025) |
| ABO DEVELOPMENT SRL SRL | 38111278 | 6812 | 843.716 (2025) |
| CCD COMATRUCT S.R.L. SRL | 40316666 | 4120 | 843.552 (2022) |
| MEDIA IMAGINATION SRL SRL | 16031437 | 5819 | 843.348 (2025) |
| MIKOMEDIA CENTER THE ART OF ENTERTAINMENT SRL SRL | 28654161 | 9039 | 843.070 (2025) |
| RENO VLIES S.R.L. SRL | 48626468 | 4333 | 842.494 (2025) |
| ALA & PL TESTING S.R.L. SRL | 45742131 | 6210 | 842.455 (2025) |
| CRISOFT SRL SRL | 14364346 | 6210 | 842.262 (2025) |
| VADIA IMPEX SRL SRL | 12037720 | 4676 | 842.090 (2025) |
| UNITARIUS TRAVEL SRL SRL | 28545849 | 5510 | 841.921 (2025) |
| CROLIS CONSTRUCTII IMPORT EXPORT SRL SRL | 3613654 | 7112 | 841.816 (2025) |
| LENTI & VISIONE SRL SRL | 28926762 | 4774 | 841.628 (2025) |
| ESTATE PLUS S.R.L. SRL | 48633562 | 6832 | 841.343 (2025) |
| ANCONA IMPORT EXPORT SRL SRL | 234737 | 7112 | 840.768 (2025) |
| GHEMARROM DANIEL S.R.L. SRL | 40042129 | 4941 | 840.746 (2025) |
| ALDESIA STUDY CENTER S.R.L. SRL | 47818520 | 8559 | 839.657 (2025) |
| VIZOMA SRL SRL | 15332687 | 4778 | 839.625 (2025) |
| SYMPAS ADVERTISING S.R.L. SRL | 15863000 | 7311 | 839.466 (2025) |
| GATEMASTER SRL SRL | 27721084 | 4332 | 839.369 (2025) |
| EPICON CONSTRUCT SRL SRL | 30818355 | 7410 | 839.306 (2025) |
| ARIMINUM REMIN S.R.L. SRL | 42974471 | 6210 | 839.266 (2025) |
| COSVEN&COSART S.R.L. SRL | 51734753 | 8622 | 839.198 (2025) |
| PROGRESIV ACCOUNTING SRL SRL | 24404316 | 6920 | 839.057 (2025) |
| NETWERKZ DEV S.R.L. SRL | 37971878 | 6210 | 838.161 (2025) |
| MASTER TRUCK A/S S.R.L. SRL | 43604701 | 5611 | 838.135 (2025) |
| DECOLAN IMPEX SRL SRL | 6846638 | 4941 | 837.902 (2025) |
| PEOPLE HUB INTERNATIONAL MOBILITY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51095838 | 7810 | 836.994 (2025) |
| EBC PROCESS AUTOMATION S.R.L. SRL | 45195638 | 7112 | 836.967 (2025) |
| NIBAS INSTAL S.R.L. SRL | 48331718 | 4322 | 836.430 (2025) |