Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.442 de firme active, dintre care 21.786 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ECO DERA SERV SRL SRL | 35853817 | 8123 | 317.443 (2025) |
| NEALCOȘ MARKETING S.R.L. SRL | 44290364 | 7311 | 317.416 (2025) |
| PROFI CLEAN BLOC S.R.L. SRL | 44892629 | 8121 | 317.384 (2025) |
| PROMADVERTA SRL SRL | 28533321 | 4619 | 317.346 (2025) |
| PMRK CAB S.R.L. SRL | 45712998 | 4933 | 317.345 (2025) |
| CADET INSTRUIRE AUTO S.R.L. SRL | 45175967 | 8553 | 317.329 (2025) |
| IMPERIAL MARKETING S.R.L. SRL | 50582584 | 7311 | 317.300 (2025) |
| FACTICA CONCEPT STUDIO S.R.L. SRL | 42774970 | 7410 | 317.157 (2025) |
| RUS EXPEDITION SRL SRL | 15074596 | 5210 | 317.104 (2025) |
| PATHSOLVE S.R.L. SRL | 49398996 | 7500 | 317.089 (2025) |
| BIRDSEYE DESIGN S.R.L. SRL | 44306894 | 7410 | 317.072 (2025) |
| KNOWLEDGECRAFTERS S.R.L. SRL | 49034200 | 8569 | 317.000 (2025) |
| SELENA'S SWEET DREAM S.R.L. SRL | 46715615 | 1071 | 317.000 (2025) |
| SYNAPSE TRAVEL SRL SRL | 37341880 | 7912 | 316.917 (2025) |
| DSD CLEANING S.R.L. SRL | 49775158 | 8121 | 316.879 (2025) |
| FORWARD ROMANIA SRL SRL | 22894424 | 5829 | 316.781 (2025) |
| CARREHEALTHARY S.R.L. SRL | 50309160 | 5629 | 316.740 (2025) |
| ABC PROPERTY STORE S.R.L. SRL | 45393686 | 5520 | 316.737 (2025) |
| CAFEBOX S.R.L. SRL | 48281555 | 4711 | 316.736 (2025) |
| IN VIDYA SRL SRL | 15821365 | 7414 | 316.671 (2025) |
| NEOSTIL SRL SRL | 15414493 | 4299 | 316.635 (2025) |
| SALI POR SRL SRL | 27228400 | 4690 | 316.622 (2025) |
| BOMBAY TEAM S.R.L. SRL | 45814440 | 4933 | 316.608 (2025) |
| STIPRODUCTS S.R.L. SRL | 40617146 | 6210 | 316.598 (2025) |
| FUTURE TREND IMOB S.R.L. SRL | 43357008 | 4110 | 316.592 (2025) |
| KMH COMMERCE & DISTRI S.R.L. SRL | 43113909 | 4642 | 316.584 (2025) |
| NIKIO CAB SRL SRL | 36568401 | 4321 | 316.551 (2025) |
| ARAONA TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 48826687 | 6201 | 316.510 (2025) |
| DANLUCA SERV SRL SRL | 38077524 | 3102 | 316.491 (2025) |
| MUSAI BREWERY S.R.L. SRL | 44124582 | 6820 | 316.473 (2025) |
| LĂCRĂMIOARA ANDREEA AUTO S.R.L. SRL | 43816577 | 4711 | 316.466 (2024) |
| PROFI MAX SRL SRL | 23887840 | 4322 | 316.462 (2025) |
| FORBEC CLEANING SRL SRL | 34139721 | 8121 | 316.461 (2025) |
| PRIVACY SOLUTIONS LAB S.R.L. SRL | 28226548 | 6220 | 316.457 (2025) |
| CORECT SOCOTIM S.R.L. SRL | 51352303 | 6920 | 316.441 (2025) |
| CREATIVE BRANDS CONSULTING S.R.L. SRL | 35026828 | 4619 | 316.438 (2025) |
| DEMIARA FASHION S.R.L. SRL | 39988329 | 1413 | 316.424 (2025) |
| LEVISTI S.R.L. SRL | 45354563 | 7120 | 316.385 (2025) |
| CBS INVESTMENT SRL SRL | 31229390 | 4100 | 316.340 (2025) |
| D&G SPEED BROTHERS S.R.L. SRL | 50208769 | 7711 | 316.306 (2025) |
| S N Y AVANTAJ SRL SRL | 17511255 | 4100 | 316.185 (2025) |
| DURACOM IMPEX SRL SRL | 3402126 | 4531 | 316.181 (2025) |
| ALCOM CENTER S.A. SA | 19223054 | 6820 | 316.159 (2025) |
| PRIMA GRUP SERVICII S.R.L. SRL | 34314474 | 4740 | 316.135 (2025) |
| HMP HOME GARDEN SERVICES SRL SRL | 29403800 | 8122 | 316.117 (2025) |
| ART FOR BROWS S.R.L. SRL | 47370611 | 9622 | 316.075 (2025) |
| WOLF TEST S.R.L. SRL | 49382396 | 6201 | 316.034 (2025) |
| CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45801491 | 6210 | 316.026 (2025) |
| BYRINIS S.R.L. SRL | 51036165 | 4120 | 315.953 (2025) |
| IOANA DUTU CONT SRL SRL | 24366328 | 6920 | 315.865 (2025) |