Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 21.784 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AMAKI S.R.L. SRL | 49583098 | 6201 | 254.608 (2025) |
| PROMAMA CENTER SRL SRL | 26160668 | 8559 | 254.597 (2025) |
| GAZ INSTALL ASSIST S.R.L. SRL | 42159290 | 4322 | 254.591 (2025) |
| AETHERWAVE S.R.L. SRL | 51522270 | 6210 | 254.554 (2025) |
| PATRIK INVEST SRL SRL | 24214710 | 6820 | 254.545 (2025) |
| OPTIMVOLT S.R.L. SRL | 52659498 | 4321 | 254.545 (2025) |
| STRUTON PROJECT CONSTRUCT SRL SRL | 37465110 | 4120 | 254.541 (2021) |
| FELICITY STORE S.R.L. SRL | 33120941 | 3213 | 254.509 (2025) |
| DERMAZONE INC S.R.L. SRL | 41332872 | 8622 | 254.508 (2025) |
| LLELLO GAGU GRUP S.R.L. SRL | 40917992 | 4120 | 254.495 (2024) |
| EXPERT LASH S.R.L. SRL | 49124478 | 9622 | 254.343 (2025) |
| FLICK DIGITAL S.R.L. SRL | 48911766 | 7311 | 254.319 (2025) |
| PAIDEEA LANGUAGE SCHOOL S.R.L. SRL | 47613770 | 8559 | 254.271 (2025) |
| FIDI ALPIN S.R.L. SRL | 42725896 | 4399 | 254.271 (2025) |
| HOZO GLOBAL SRL SRL | 28168978 | 4619 | 254.264 (2025) |
| PAM STUDIO S.R.L. SRL | 50366092 | 7311 | 254.225 (2025) |
| HASIKO S.R.L. SRL | 50949444 | 6210 | 254.199 (2025) |
| H & B INSTAL SRL SRL | 19378458 | 4322 | 254.157 (2025) |
| TASEMI S.R.L. SRL | 49210242 | 4933 | 254.149 (2025) |
| TECHSTREAM LAB S.R.L. SRL | 41290661 | 6310 | 254.130 (2025) |
| AXIOM STUDIO S.R.L. SRL | 40919179 | 7112 | 254.080 (2025) |
| VLADY RS CABS S.R.L. SRL | 44211409 | 4939 | 254.060 (2023) |
| ASTER FLOWERS DESIGN SRL SRL | 36280220 | 4776 | 253.984 (2025) |
| NAAN DESIGN S.R.L. SRL | 50050609 | 6210 | 253.933 (2025) |
| PDM EXACCOUNT S.R.L. SRL | 41698122 | 6920 | 253.834 (2025) |
| GLA STRUCTURES S.R.L. SRL | 45340061 | 7112 | 253.817 (2025) |
| BUSINESS CONT ANKA SRL SRL | 18831037 | 6920 | 253.780 (2025) |
| FBYTE SMART SOFTWARE S.R.L. SRL | 42198311 | 6201 | 253.751 (2020) |
| RISE VISION SRL SRL | 37392418 | 8622 | 253.718 (2025) |
| GRANATA GYM SRL SRL | 32581955 | 6820 | 253.700 (2025) |
| MARTINGALE S.R.L. SRL | 50559018 | 7311 | 253.695 (2025) |
| SANBARCONSTRUCT S.R.L. SRL | 40778010 | 4334 | 253.650 (2025) |
| KAS ARCHITECTURE & DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 43309760 | 7111 | 253.623 (2025) |
| YANG NETWORKING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45080778 | 9510 | 253.609 (2025) |
| SOFTSCHOOL S.R.L. SRL | 50264262 | 6311 | 253.443 (2025) |
| HARRER SERVICE SRL SRL | 26370139 | 4322 | 253.383 (2025) |
| INTERACTIVE CREATIONS S.R.L. SRL | 39984823 | 5621 | 253.322 (2025) |
| BIO HEALTH MARKET SRL SRL | 34036130 | 4773 | 253.292 (2025) |
| D&G SAFE TRANSPORT S.R.L. SRL | 51689628 | 4933 | 253.267 (2025) |
| CAFINO CAFEA DULCIURI IMPORT EXPORT SRL SRL | 227810 | 6820 | 253.225 (2025) |
| POL EXTREM MOTO S.R.L. SRL | 42622432 | 4540 | 253.190 (2025) |
| FRIZERIA IRINA SRL SRL | 13018590 | 9621 | 253.176 (2025) |
| CERADA LOTUS SRL SRL | 33168427 | 4712 | 253.150 (2025) |
| 2 PE 2 ARHITECTURA S.R.L. SRL | 45400996 | 7111 | 253.135 (2025) |
| CREAVISION TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 42698040 | 6210 | 253.124 (2025) |
| MARIUTA PRODUSE ALIMENTARE SRL SRL | 200181 | 5621 | 253.122 (2025) |
| IMPRINTO CLUJ-NAPOCA S.R.L. SRL | 49706425 | 3299 | 253.105 (2025) |
| BERCAT ADMIN S.R.L. SRL | 51186820 | 6832 | 253.078 (2025) |
| VIALIBRA SRL SRL | 36601982 | 8622 | 253.000 (2025) |
| SYDCONT SRL SRL | 15161820 | 6920 | 252.960 (2025) |